ЧС-2016: Австралія – Україна – 1:3

0
1820

Збірна України виграє другий матч на Мундіалі і виходить в 1/8 фіналу + ВІДЕО

Після того як напередодні завершилися матч групового етапу у групах A і B, стало ясно, який результат влаштовує кожну з команд. Природно, переможець матчу ставав у нашій групі D другим. На цьому ж місці українці залишалися і у випадку нічиєї, при цьому і Австралія виходила в плей-офф. А ось у випадку поразки Австралія, маючи велику негативну різницю забитих і пропущених м’ячів, зберігала лише примарні надії на потрапляння до числа 16-ти учасників плей-офф.

Олександр Косенко в цій грі знову вдався до перевіреного варіанту першої четвірки, до якої повернулися Журба і Овсянніков. Нагадаємо, що в “рамці” у нас грав Литвиненко, оскільки Іваняк був дискваліфікований.

По першим хвилинам комусь віддати перевагу було важко – кожна з команд вела свою гру. Україна чергувала дальні удари з комбінаційною грою, австралійці ж в основному покладалися на потужну дальню артилерію. На 4-й хвилині українці розіграли комбінацію в кілька передач, але Борсук у штрафному не встиг на замикання. А незабаром наша команда видала ударний відрізок, протягом якого голкіперу Австралії Константіну довелося безперервно вступати в гру. Коли ж на початку 7-й хвилині Журба після передачі Овсяннікова з ауту пробив метрів з 11-ти, Константіну під собою пропустив м’яч у сітку – 0:1.

Зміна цифр на табло ніяк не відбилася на малюнку гри, оскільки кожна з команд продовжувала дотримуватися власної установки. Роботи було предостатньо, що у Константіну, що в Литвиненка, і вони з нею впоралися. Коли ж на 15-й хвилині Журба опинився на вбивчій позиції і вже був готовий вразити порожні ворота, “рамку” в останній момент встиг закрити захисник, чим врятував свою команду від вірного гола. Рахунок 0:1 на табло до перерви так і залишився незмінним.

Другий тайм для збірної України розпочався з прихованої неприємності. Овсянніков в центрі майданчика руками притримав суперника і побачив перед собою жовту картку. Вона у Дениса в Колумбії вже друга, а це значить, що в матчі 1/8 фіналу один з наших провідних і найбільш досвідчених гравців не зіграє.

Неприємний момент, але в матчі з Австралією, тим часом, ще далеко було до розв’язки. Поразка для команди з Зеленого континенту була смерті подібно, і вона вже була націлена більше на атаку. Здавалося б, у нас з’явиться можливість для контратак, але австралійці діяли так мобільно, що встигали відпрацьовувати і назад. І все ж, дещо збірній України створити вдалося.

На 30-й хвилині Білоцерківець розвернув суперника, чим вивів себе на удар, але Константіну вийшов з воріт до дуги і прийняв удар на себе. Через хвилину вже Дмитро Сорокін у центральній зоні вирвався на вільний простір, але і тут голкіпер виручив Австралію. У наступній атаці м’яч все ж опинився у воротах суперника, але Білоцерківець відправив його за стрічку, підігравши собі рукою.

Ключовий епізод у матчі стався на 35-й хвилині. Бондар в центрі зіграв на перехопленні, на швидкості змістився вправо, після чого сильним ударом відправив м’яч у дальній кут – 0:2.

Наставник збірної Австралії Роб Варела не став відкладати гру з п’ятим польовим в довгий ящик, і Тобіас Сієто вийшов у воротарській футболці. Спочатку австралійці при грі 5 на 4″ ніяких складних завдань перед нашою командою не ставили. Більш того, пропустили атаку у відповідь, але Микола Грицина з дуги пробив у штангу.

Але ось на 38-й хвилині “футзалруз” все зробили ідеально, розкотивши наш квартет, і Зебаллос відправляв м’яч вже у порожні ворота. Перед Австралією зажевріла надія, але її остаточно вбили Литвиненко і Овсянніков. Наш голкіпер зробив довгу передачу через весь майданчик, ну, а Дену потрібно було лише не промахнутися, пробиваючи у порожні ворота.

3:1 – ще одна трудова перемога збірної України в Колумбії, але найскладніше попереду. В ніч з 22 на 23 вересня, о 1.30 по Києву, українці проведуть матч 1/8 фіналу. Офіційно говорити, що нашим суперником буде Аргентина поки не можна, але південноамериканці просто не мають права втратити перше місце у групі E.