Долю матчу вирішив перший тайм: «Сокіл» в Хмельницькому програв «ХІТу»

0
261

З непоганим настроєм «Сокіл» та «ХІТ» готувалися до очного матчу в рамках 5-го туру Favbet Екстра-ліги. Хмельничани тиждень тому здобули прийнятний результат, коли в Сумах зіграли внічию з АФФК «Суми». Столична ж команда лише 4-му турі нарешті здобула першу перемогу в поточному чемпіонаті, нокаутувавши «Кардинал-Рівне» завдяки результативній грі в другому таймі. Результат – результатом, але за якістю гри питання до своїх підопічних мали як Роман Ковальчик (хоча б на підставі того, що не вдалося забити жодного м’яча у сумському виїзді), так і Олег Лук’яненко (в нього могли бути претензії до своїх гравців щодо низької реалізації створених моментів в першому таймі матчу з рівнянами). Проте нинішня система чемпіонату дозволяє кожному представнику Favbet Екстра-ліги рухатися поступово, в регулярному чемпіонаті виявляти та усувати свої проблемні місця, щоб згодом підійти до плей-офф у всеозброєнні.

Протягом тижневої підготовки «Сокола» до гри його тренерський штаб ретельно розібрав всі сильні сторони суперника, і вони не були секретом для наших гравців. Але одна справа знати про те, що кияни будуть багато бити по воротах та застосовувати пресинг, а друга – вміти нейтралізувати сильні сторони киян безпосередньо на майданчику. Ось цього-то хмельничанам і не вдалося в перші 20 хвилин гри, що в підсумку і визначило її остаточний результат.

До того, як в грі розпочалися гольові події, «Сокіл» вміло тримав суперника на дистанції і навіть сам своїм пресингом змушував його помилятися. На другій хвилині кияни під тиском господарів заплуталися з володінням м’ячем і «привезли» собі вільний удар з дуги. Було небезпечно, проте розіграш стандарту вийшов безхитрісним, і удар Хамдамова після скидки Пєрвєєва прийняв на себе Сухов. Надалі господарі не були таки гострими, і на 7-й хвилині пропустили перший м’яч. Журба на лівому фланзі розібрався з Гуцуляком, після чого спрямував м’яча точно під дальню штангу. Пройшло всього дві хвилини, і після дальнього удару Педяша Шевченко знову не зміг врятувати свої ворота.

Перевага в рахунку надала «ХІТу» наснаги, і гості почали дуже активно пресингувати хмельничан вже в самому початку розвитку атак. У «Сокола» почалися проблеми з переходом на половину гостей, а коли Колесников біля володінь Шевченка самотужки відібрав м’яча у Хамдамова, рахунок став вже 0:3. Роман Ковальчик одразу взяв тайм-аут, але повернути команду до гри йому не вдалося, і до перери перевага «ХІТа» зросла вже до п’яти м’ячів. На 17-й хвилині ніхто з гравців «Сокола» не завадив влучно пробити Сірому метрів з 14-ти, і після цього голу Роман Ковальчик змінив Шевченка на Бабенка, але і той змушений був діставати м’яча зі своїх воріт після удару Колесникова з 9-ти метрів на 20-й хвилині.

Як показали перші хвилин другого тайму, перерва пішла на користь «Соколу». Тиску результату вже не було, і команда заграла так, як і вимагалося. Раз по разу у «Сокола» проходили гострі атаки, біля воріт Бабенка стало набагато менше небезпеки, тож гол господарів був цілком логічним. Хамдамов пробив здалеку, м’яч прилетів до Бабака, який був спиною до воріт. Далі була зручна передача на Боднара, який і забив свій перший м’яч в Екстра-лізі.

Про повернення інтриги мова не йшла, хоча у «Сокола» таки були можливості засмутити Сірицького, який у гостей вийшов в «рамку» одразу після голу Боднара. Але дублер Сухова грав надійно, чого не вистачало Бабенку в протилежних воротах. Особливо це стосується дій Богдана після нескладного удару Колесникова зліва в ближній кут.

За 5.36 до фінальної сирени Роман Ковальчик повернув на майданчик Шевченка, який більше грав вже як польовий гравець. При грі «5 на 4» у «Сокола» не обійшлося без помилок, але Хамдамов двічі дуже вдало підстрахував голкіпера. Але коли на 36-й хвилині Токар помилився з передачею, Колесников йому цього не вибачив і оформив покер.

Згодом вже Сірий у гостей став грати «п’ятим», саме це і дозволило «Соколу» забити ще один м’яч. Хамдамов вдало зіграв на перехопленні, після чого наш капітан та Пєрвєєв спокійно розібралися і з Журбою, і з Сірим, яким не по силам було завадити удару по порожнім воротам.

Тож, в підсумку поразка 2:8, після якої «Сокіл» випав з чільної вісімки. Але це тільки проміжний результат, і найближчим часом у нашої команди кілька матчів, які будуть важливими з точки зору потрапляння до плей-офф. Перший з них – 25 вересня у Львові проти «Енергії».