Екстра-ліга: “Енергія” чекає на суперника у фіналі

0
1895

“Продексім” і “Локомотив” зіграють п’ятий матч у Херсоні + ВІДЕО

Минулими вихідними  Львові та Харкові відбулись треті-четверті поєдинки півфінальної серії плей-офф вітчизняної Екстра-ліги. За їх підсумками визначився перший фіналіст сезону. Ним стала львівська “Енергія”. А суперник чинних чемпіонів України визначиться у п’ятому матчі серіх між харківським “Локомотивом” та херсонським “Продексімом”.
Вочевидь, обидві команди – і “Енергія”, і “ХІТ” – не змовляючись, намагалися зіграти у такий футзал, де ключовими факторами будуть не тільки витримка, а і вміння не помилятись. Однак, у той же час варто зазначити, що по ходу першого тайму “енергетики” грали трохи гостріше, змушуючи Владислава Лисенка рятувати свою команду від голу. І не можна сказати, що кияни тільки відсиджувались в обороні – вони теж створювали моменти у воріт Володимира Кардаша. Однак, робили це не надто часто.
Ключові епізоди поєдинку сталися вже після екватору другого тайму. Все почалося з того, що брати Грицини розіграли  комбінацію біля володінь Лисенка, і Грицина-молодший (тобто, Михайло) відкрив рахунок. Після цього “ХІТ” почав розкриватись, але забити гол у відповідь киянам не вдавалося. Тоді столична команда перейшла на гру з п’ятим, сподіваючись зрівняти рахунок у штучній більшості. Але шанси “кабельників” на хороший результат різко впали, коли Віталій Багряк зробив рахунок 2:0 на користь “Енергії”. Кияни і надалі продовжили грати у форматі 5х4, і скоро Колесніков відквитав один м’яч. Однак, перевести гру в овертайм гостям не вдалося. А це означає, що “Енергія” вийшла вперед у серії до трьох перемог.
“Енергія” (Львів) – “ХІТ” (Київ) – 2:1
Голи: Мих. Грицина (31), Багряк (37) – Колесніков (39)
Харківський “Локомотив” у третьому матчі півфінальної серії якось спокійно зіграв проти херсонського “Продексіма”. Мабуть, на цей спокій у грі “залізничників” вплинув гол Ярослава Лебідя на 7-й хвилині після пасу Євгена Сірого. Після цього “Локо” почав грати у ту гру, яка є більш притаманною для цієї команди: розрахунок був зроблений на контратаки, оскільки тепер “Продексіму” треба було відіграватись, аби мати подальші шанси на позитивний результат за підсумками не тільки цього матчу, а і у серії. Однак, незважаючи на всі зусилля, підопічним Ігоря Москвичова так і не вдавалося змусити Юрія Савенка капітулювати. Натомість, підопічним Євгена Ривкіна вдалося ще раз забити гол у ворота Кирила Ципуна. І знову спрацювала зв’язка Лебідь – Сірий. Тільки тепер Ярослав віддав передачу, а Євген забив. Як підсумок – результативні дії цих двох гравців забезпечили перемогу “Локомотиву” з рахунком 2:0.
“Локомотив” (Харків) – “Продексім” (Херсон) – 2:0
Голи: Лебідь (7), Сірий (36)
Щось на кшталт холодного душу створили гравці львівської “Енергії” для своїх опонентів з “ХІТа”. Вже на 3-й хвилині Михайло Грицина та Віталій Танський забили по м’ячу, що потім позначилося на ході всього поєдинку. Звичайно, ці два пропущених м’ячі вплинули на гру “ХІТа”. Так, він намагався відійти від такого поганого початку. Особливо варто відзначити Колеснікова, який постійно не тільки виходив на ударні позиції, а і брав на себе роль лідера у важкі хвилини. Тому, і не дивно, що саме 14-й номер киян зміг забити у ворота “Енергії”. Проте, це вже сталося у другому таймі після того, як рахунок став 3:0, а “ХІТ” почав грати вп’ятьох. Однак, такий промінь надії для киян швидко згас, коли на 27-й хвилині Віталій Радевич зробив рахунок 4:1. Варто віддати належне: гравці “ХІТа” намагались не здаватись, що і підтвердив гол Олександра Корнійчука. Однак, врятувати гру підопічним Олега Лук’яненка не вдалося. До того ж, на 35-й хвилині капітан “Енергії” Андрій Федюк забив п’ятий гол своєї команди у ворота “ХІТа”. І саме цей гол остаточно вивів “зелено-білих” у фінал чемпіонату України серед команд Вищої ліги “Екстра-ліга” сезону 2016/2017 р. р.
“Енергія” (Львів) – “ХІТ” (Київ) – 5:2
Голи: Мих.Грицина (3), Танський (3), Багряк (23), Радевич (27), Федюк (35) – Колесніков (26), Корнійчук (29)
Рахунок у серії – 3:1
Після перемоги у третьому матчі серії харківський “Локомотив” наблизився до фіналу. Але для того, щоб забезпечити вихід туди, треба було перемогти і в четвертому матчі півфінальної серії. Враховуючи те, що на боці “Локо” були психологічна перевага та фактор рідного залу, “залізничники” теоретично мали би впоратися з цим завданням. Але по факту цей поєдинок перетворився на гру нервів, у якій обидві команди боялися припуститись фатальної помилки. Тому, протягом більшої частини гри на табло Палацу спорту “Локомотив” ім.. Г. Кірпи горіли нулі. Однак, на 35-й хвилині “Локомотиву” вдалося відкрити рахунок після розіграшу ауту та класної гри Миколи Білоцерківця, який блискуче виконав свої функції “стовпа”. Після цього гра пожвавішала, і “Продексім” пішов відіграватись. І вже на 38-й хвилині херсонці зрівняли рахунок – зробив це Михайло Волянюк. Після цього гра перейшла в овертайм, де і стався ключовий епізод матчу. На 44-й хвилині херсонці розіграли аут, і Євген Сірий, намагаючись перервати простріл, зрізав м’яч у свої ворота. Цей автогол і вирішив долю матчу.
“Локомотив” (Харків) – “Продексім” (Херсон) – 1:1 (дод.час 0:1)
Голи: Білоцерківець (35) – Волянюк (38), Сірий (44,автогол)
Рахунок у серії – 2:2
2:1 на користь “Продексіма”, 2:2 у серії, і тепер наступного тижня у Херсоні буде зіграний вирішальний п’ятий матч півфінальної серії плей-офф Екстра-ліги.