Екстра-ліга: перше коло регулярного чемпіонату у цифрах та фактах

0
412

Прес-служба СК «Сокіл» підвела статистичні підсумки першого кола регулярного чемпіонату вітчизняної Екстра-ліги сезону 2018/2019 років

Матчі. Загалом, у регулярному чемпіонаті відбулись усі 45 поєдинків, заплановані календарем на цей відрізок змагань. Перемогою господарів завершились 21 зустріч (46,67% від проведеної кількості), гостей – 17 (37,78%). У 7-ми випадках сильнішого не було виявлено (15,56% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 8 поєдинків, 7 разів одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у ще 23-ох зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Загалом переконливо вигравали 9 команд Екстра-ліги, а програвали – 8. Подібні успіхи розділились наступним чином: «Ураган» – 5 разів, «Кардинал-Рівне» – 4, «ХІТ», «Продексім» та «Титан» – по 3, «Сокіл» – 2, а також по одному разу подібну звитяги святкували «Енергія», «Епіцентр К Авангард» та «ІнБев-НПУ». Не було перемог з різницею хоча б у 3 м’ячі у «АРПИ».

З «великим» рахунком не поступалися лише «ХІТ» та «Ураган». А найбільше подібних невдач зазнавав «ІнБев-НПУ» –  7 випадків розгрому; у «Епіцентра К Авангард» – 4, у «Сокола» та «АРПИ» – по 3, «Енергії» та «Титану» – по 2, у  «Кардиналу-Рівне» та «Продексіму» – по 1.

Найбільшими були перемоги у матчах: «Кардинал-Рівне» – «Сокіл» – 7:0 (8 тур), «Продексім» – «Титан» – 3:9 (3 тур) та «Ураган» – «АРПИ» – 7:1 (4 тур) і «ІнБев-НПУ» – «Ураган» – 1:7 (5 тур).

Вольові перемоги. У зіграних матчах, поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки лише у 5-ти випадках. Лідери за цим показником – «Кардинал-Рівне», в активі якого подібні перемоги. По одному разу подібних звитяг досягали «ХІТ» та «Ураган».

Нічиї. З 7-ми поєдинків з їхнім мирним завершенням найпопулярнішим був рахунок 3:3, який фіксувався 3 рази.

Голи. 10 команд спільними зусиллями забили 251 м’яч, з яких на рахунку господарів 129 влучних ударів, у гостей – 122. Середня результативність першого кола регулярного чемпіонату склала 5,58 гола за гру. Найбільш результативними командами є «Ураган», який забив вже 41 раз або по 4,56 гола за гру, та «Кардинал-Рівне» (37 та 4,11 відповідно). Рідше за інших відзначались «Енергія» та «Епіцентр К Авангард» ( по 15 результативних атак, що у середньому становить 1,67 за гру). В обороні найкращі показники у «ХІТа», який пропустив 16 разів (по 1,78 за поєдинок) та «Енергії» з «Ураганом» – 18 (по 2,00). Більше за інших м’ячів влітало у ворота «ІнБев-НПУ» – 42 голи (по 4,67 у середньому) та «АРПИ» (34 або по 3,78).

Автоголи. В 5-ти випадках гравці забивали голи у власні ворота за проведений відрізок змагань. З тих команд, кому «пощастило» двічі, вирізняється «АРПИ», коли за представників Запоріжжя відзначались їхні опоненти. По одному разу доля посміхалась «Продексіму», «Енергії» та «Епіцентр К Авангарду».

Водночас, три своїм опонентам «допомогали» гравці «Кардиналу-Рівне», а двічі подібною благодійністю запам’ятались гравці «ІнБев-НПУ».

Дублі та хет-трики. У 45 матчах, які зіграні на даний момент, було зафіксовано 6 хет-триків. Лідер за цим показником Ігор Салтанов – нападник «Кардиналу-Рівне» та наразі кращий бомбардир чемпіонату тричі впродовж сезону залишав у воротах суперників відразу три власні результативні «автографи». Ще 28 разів футболісти відзначились 2-ма м’ячами за матч. Найбільше подібних успіхів в активі того ж таки Ігоря Салтанова, а також Сергія Журби («ХІТ»), Артема Фаренюка та Миколи Микитюка (обидва – «Ураган») та Богдана Свірідова («Титан»), кожен з яких має на своєму рахунку по два «дублі».

Попередження. Арбітри показували жовті картки 110 разів (у середньому по 2,34 за гру). Найчастіше подібне покарання отримували гравці «Титану» – 14 випадків, а також «Сокола» та «ІнБев-НПУ» – 13. Серед порушників найбільше від арбітрів діставалось таким виконавцям: В’ячеслав Кожем’яка, Владислав Ященко (обидва – «Титан»), Сергій Литвиновський, Артем Мороховець (обидва – «ІнБев-НПУ») та Артур Подлюк  («Сокіл») , які протягом першого кола вже «заробили» по 3 картки жовтого кольору. Найкоректнішими за цим показником командами турніру наразі є «ХІТ» та «Кардинал-Рівне» – по 8 попереджень відповідно.

Вилучення. 10 разів футболісти отримували червону картку (у середньому по 0,22 за гру). «Лідер» серед клубів – «ІнБев-НПУ», гравці якого протягом першого кола вже тричі видалялись з майданчику. Без чисельної меншості наразі проходять дистанцію лише «ХІТ», «Ураган», «Енергія» та «Епіцентр К Авангард».

Пенальті. Судді вказували на 6-метрову позначку 5 разів, реалізовано з цих спроб 4 удари. Відсоток ефективності – 80. Найчастіше пенальті пробивали гравці «АРПИ» (2 удари), а найчастіше вони призначалися у ворота «Кардиналу-Рівне» – 2 рази.

Глядачі. 45 матчів зібрали на трибунах майданчиків команд Екстра-ліги 16 350 вболівальників, що в середньому за гру становить 363. Найбільш популярною командою є «Ураган» (у середньому кожен матч івано-франківців дивиться 450 любителів футзалу). Найменша ця цифра в «ІнБев-НПУ» – 300.

Серії (без урахування попереднього Чемпіонату):
Переможна – 4: «ХІТ» (1-5 тури) та «Кардинал-Рівне» (6-9 тури)
Програшна – 7: «ІнБев-НПУ» (1-8 тури)
Безпрограшна – 9: «ХІТ» (1-9 тури)*
Безнічийна – 9: «ХІТ» (1-9 тури)*, «Титан» (1-9 тури)*, «Епіцентр К Авангард» (1-9 тури)*
Безвиграшна – 8: «ІнБев-НПУ» (1-8 тури)

* – серії, які тривають                                      

Прес-служба СК “Сокіл”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ