Євро-2016: Сербія – Росія – 2:3, Іспанія – Казахстан – 5:3

0
1634
Огляд півфінальних поєдинків чемпіонату Європи від сайту УЄФА + ВІДЕО

Вирвавши перемогу в овертаймі, команда Сергія Скоровича в третій раз поспіль зіграє у фіналі чемпіонату Європи. Збірна Іспанії стала другим фіналістом чемпіонату Європи, перегравши дебютанта турніру.

СЕРБІЯ – РОСІЯ – 2:3
Дев’ять перемог і одна поразка – статистика попередніх зустрічей сербів і росіян свідчила про колосальну перевагу останніх. Однак – лише на папері. Сам факт присутності балканської збірної у півфіналі ЄВРО, а також забита вщерть “Арена Белград” змушували поставитися до суперника не просто з повагою, а з граничною обережністю.

І більшу частину першого тайму господарі успішно стримували численні атаки віце-чемпіонів Європи. Лише на 13-й хвилині підопічні Сергія Скоровича зуміли розпечатати ворота Міодрага Аксентьєвіча. Даніїл Давидов видряпав м’яч на чужій половині майданчика, відпасував на Едера Ліму, і той, обігравши голкіпера, з гострого кута вразив ціль.

Серби миттєво прокинулися, створивши низку небезпечних моментів. Після перерви Густаво, отримавши травму, поступився місцем у воротах Сергія Вікулову, який незабаром пропустив дальній постріл Младена Коціча. Густаво повернувся-таки в “рамку”. Після ефектного голу Сергія Абрамова росіяни, здавалося, доведуть справу до перемоги. Проте видалення Едера Ліми відстрочило їх успіх – господарі швидко зрівняли рахунок. Втім, на овертайм їх не вистачило.

Ключовий епізод
Едер Ліма, який з вісьмома м’ячами став кращим бомбардиром ЄВРО-2014, отримав другу жовту за п’ять з половиною хвилин до кінця основного часу. Після цього ініціатива перейшла до сербів, але все одно росіяни вирвали перемогу. У фіналі їм доведеться грати без Ліми.

Герой Ромуло
Дубль Ромуло забезпечив Росії перемогу у стартовій зустрічі з Казахстаном – 2:1. У чвертьфіналі з Азербайджаном (6:2) захисник підмосковного “Динамо” відзначився знову, а зараз забив в овертаймі найважливіший гол, який приніс його команді путівку у фінал.

Шостий фінал Росії
Збірна Росії зіграє у фіналі чемпіонату Європи вже в шостий раз. Чотири рази (1996, 1999, 2005 та 2012) суперником команди були іспанці, одного разу – італійці (2014). Однак трофей скорився росіянам лише раз – в 1999 році в Іспанії.

Сербія – Росія – 2:2 (0:1), дод.час 0:1
Коціч, 26, Сіміч, 36 – Едер Ліма, 13, Абрамов, 33, Ромуло, 44

ІСПАНІЯ – КАЗАХСТАН – 5:3
Поступившись дорогою до фіналу, підопічні Какау покинули майданчик “Арена Белград” з гордо піднятою головою: їм вдалося дати бій одному з двох головних фаворитів турніру.

Можливо, Казахстан вистачило б ще на один подвиг, але дискваліфікація воротаря Ігіти і травма лідера атаки Чингіза Єсенаманова не дозволили порушникам спокою зняти ще один титулований скальп – занадто високу ціну довелося заплатити за перемогу над Італією.

Ключовий момент: прохід Маріо Рівільоса
Один з лідерів іспанської команди Маріо Рівільос наприкінці зустрічі здійснив блискучий слаломний прохід і завершив його точною передачею на Полу. Пішов миттєвий пас на Рауля Кампоса, і той зняв всі питання про переможця. Якщо б не цей маленький шедевр Рівільоса, казахи могли і зрівняти рахунок.

Досвід важливіше емоцій
Саме досвід виступів на подібних турнірах дозволив підопічним Хосе Лопеса зберегти холодний розум у кризові для них моменти гри. Спочатку вони блискуче розкрили оборону суперника, коли той вів у рахунку. А потім розвинули перевагу, знайшовши потрібний момент для разючих контратак. Та й в цілому саме відсутність досвіду призвела до того, що команда Какау здійснювала непотрібні помилки і втрати на рівному місці.

Рівняння на видовищність
Обидві команди постаралися на славу – матч вийшов захоплюючим. Більш майстровиті іспанці демонстрували різноманітність в атаках, філігранну техніку і вміння передбачати кроки суперника. Казахстанці відзначилися шаленою самовіддачею, жагою боротьби і вміння варіювати моделі гри за короткий відрізок часу.

Іспанія – Казахстан – 5:3 (3:1)
Бебе, 8, Мігелін, 17, Рауль Кампос, 18,39, Алекс, 27 – Довгань, 4, Лео, 36, Жаманкулов, 38