Іван Гончар: «Рухаємося вперед»

0
3321

У своєму інтерв’ю клубній прес-службі президент СК «Сокіл» Іван Гончар розповів про підсумки 2017 року, кадрові зміни в команді та плани на найближчий час

Іване Ярославовичу, 2017 рік залишився в минулому. Чи можна вже підвести якісь підсумки минулого року?

– 2017 рік для нашого клубу виявився насиченим і плідним. Команда дуже непогано виступила в сезоні 2016/17, протягом якого була закладена база для успішного виступу у нинішньому сезоні. Вважаю, що тільки суддівські помилки і прикрий збіг обставин не дозволили нам в плей-офф Екстра-ліги пройти далі 1/4 фіналу, а в Кубку вийти у фінал.

Уже в цьому сезоні нам вдалося суттєво додати, і це відразу позначилося на результаті – «Сокіл» довгий час очолював таблицю, та й зараз займає друге місце і відстає від першого лише на одне очко. Чотири наших гравці взяли участь в матчах збірної з командою Італії, п’ятеро – потрапили в попередню заявку збірної на чемпіонат Європи.

Останнім часом команда дещо збавила хід, зазнавши поспіль три поразки. Чим це можна пояснити?

– На жаль, ми понесли незаплановані кадрові втрати, і це позначилося на результаті. З певних причин зі складу випало кілька провідних гравців, порушилися ігрові зв’язки, довелося на ходу перебудовувати гру команди, а це рідко проходить безболісно в будь-якому клубі.

Чи можете пояснити, з яких причин Андрій Лисенко, Олександр Педяш і Ілля Бакінський переведені на індивідуальний графік тренувань?

– Не хотів би ініціювати якісь конспірологічні теорії, але двоє з трьох вищезгаданих гравців знизили вимоги до себе після виклику в збірну, що відразу позначилося на грі команди в гіршу сторону. Чому так себе почав поводити Ілля Бакінський, мені сказати складно, напевно, краще це запитати у нього. Ми програли в Житомирі «ІнБев/НПУ» матч, який, при всій повазі до господарів, програвати не повинні були. Після цього, порадившись з головним тренером, прийшли до висновку, що доцільніше буде вчинити саме так.

У зв’язку з цим в команді утворився кадровий дефіцит. Кого плануєте дозаявити в трансферний період, щоб вирішити цю проблему?

– Уже дозаявлені Віталій Луцюк і Максим Цилепа. Думаю, що в найближчий час наша школа підготує якісне поповнення для першої команди. Ми уважно спостерігаємо за трансферним ринком країни, але не бачимо тих, хто б міг підсилити нашу команду. Скажу більше – при комплектуванні команди ми враховуємо не тільки ігрові, але й людські якості потенційних новачків. Заробітчани, які практично після кожного сезону мігрують з команди в команду, нас не цікавлять. Вважаємо, що доцільніше вкладати гроші у власних вихованців.

Волею календаря «Сокіл» три рази поспіль грає з львівською «Енергією». Два матчі вже зіграні, і в обох наша команда поступилася.

– Думаю, що всі помітили, наскільки ці два матчі відрізнялися між собою як за рахунком, так і за характером гри. Нам вдалося добре попрацювати протягом останнього тижня, що позначилося на грі команди в кращу сторону. Думаю, що зараз час працює на нас, і в подальшому команда буде тільки додавати. Вірю, що це дасть результат вже у найближчому, третьому за рахунком матчі з «Енергією», і нам вдасться вийти в 1/4 фіналу Кубка України.

До речі, у своєму нещодавньому інтерв’ю головний тренер «Енергії» Валерій Легчанов поскаржився на те, що після останнього матчу тренери і гравці «Сокола» не потиснули руки після гри тренерам і гравцям «Енергії».

– Мені незрозуміло, чому Легчанов приділяє цьому більше уваги, ніж ігровим аспектам матчу. Що стосується наших дій, то з огляду на те, як поводили себе деякі гравці «Енергії» на протязі матчу в Хмельницькому по відношенню до наших гравців, тренерів і мене особисто, поведінку наших гравців я вважаю абсолютно логічною.

Які найближчі плани команди?

– Після матчів-відповідей 1/8 фіналу в чемпіонаті настане пауза, пов’язана з участю збірної України у фінальній частині Євро-2018. Ми плануємо 23-24 січня провести два товариські матчі в Польщі, з командою «Пяст» (Глівіце), яка йде зараз на четвертому місці в польській Екстра-клясі. У цій команді виступають декілька гравців збірної Польщі, а також два бразильських легіонери. Думаю, що ці матчі, в яких візьмуть участь ті наші гравці, які не поїдуть на Євро-2018, будуть корисними для якісної підготовки команди до заключних матчів чемпіонату і ігор плей-офф.

На закінчення кілька слів нашим уболівальникам.

– Хочу запевнити наших уболівальників в тому, що ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб «Сокіл» був лідером українського футзалу. Ми знаємо що робимо, і впевнені в тому, що наші дії принесуть результат. Ми рухаємося вперед.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ