Кубок України з футзалу серед юнаків: кому потрібні дитячі сльози?

0
2811

Зміна регламенту по ходу змагань (!) позбавила вихованців ДЮСШ «Спортлідер+» шансів на продовження боротьби за перемогу у Кубку України з футзалу серед юнаків 2002-2003 р.н.

Цими днями у Чорноморську відбувається Кубок України з футзалу серед юнаків 2002-2003 років народження, честь Хмельницького у якому захищали вихованці ДЮСШ «Спортлідер+» 2003-2004 р.н під керівництвом Віталія Розпаченюка.

Нажаль боротьба для них завершилася достроково. Чому, запитаєте Ви? А тому, що наш клуб не став покірно миритися з черговим свавіллям працівників АФУ, які змінивши по ходу змагань регламент (!), достроково перекреслило шанси на продовження боротьби за головний трофей не лише хмельничанам, а й іншим колективам з усіх куточків України.

Бадьоро стартувавши у турнірі з перемоги над однолітками з «Дніпро-Футзал», в другому своєму матчі на змаганнях у Чорноморську підопічні Віталія Розпаченюка поступилися одеському «Марріону» – 1:4. Шанси на півфінал у «лідерів» ще залишалися, оскільки згідно початкового регламенту до цієї стадії виходили переможці підгруп та краща команда серед тих, яка фінішує другою на груповій стадії. Ось тут і все найцікавіше розпочалося

Організатори вирішили переграти правила гри, які самі ж встановили на погоджувальній нараді, зважаючи на недоїзд однієї команди, зверніть увагу з Харківської області (знаходимо відстань між містами Лозова-Чорноморськ 730 км.). Цікаво, що коли проводилося жеребкування, ця команда їхала в Чорноморськ, відповідно і потрапила до однієї з підгруп, а за годину. Коли три підгрупи по чотири команди вже були сформовані, вони не виїхали навіть з Харківської області. Неймовірний збіг обставин.

Згідно кулуарних домовленостей без участі представників команд, прийняли рішення визначати цю саму кращу другу команду не за показниками усіх ігор у кожній окремій підгрупі, а за результатами очних зустрічей між першими її трьома командами (тобто матчі з четвертою командою у групі до уваги не бралися). Недопустиме рішення щодо зміни регламенту під час самого турніру, яке приймалося в інтересах «обраних» перекреслило шанси хмельничан на продовження боротьби, зробивши їх останній матч в груповій стадії пустою формальністю, яка вже нічого не вирішувала у турнірному плані.

І прикро, що це став очний матч двох прекрасних футзальних Академій представників вітчизняної Екстра-ліги, ДЮСШ «Спортлідер+» та ДЮСШ «Ураган» з Івано-Франківська. Сам матч, безперечно, за своїм змістом та напругою став кращим на турнірі, а юні «лідери» зуміли гучно «грюкнути дверима», здобувши яскраву перемогу з рахунком 4:1 (Омарі, Зарванський, Гринь, Барабаш). І матч саме з таким суперником є для наших дітей найкращою винагородою, а не міфічне бажання будь-якими способами здобути омріяну вікторію.

Не ставши очікувати наступних можливих «подарунків» від організаторів підопічні Віталія Розпаченюка, яким довелося грати в усіх іграх зі старшими суперниками (зазначимо, що «лідери» грали віком 2003-2004 років народження, в той час  команди-суперниці формувалися виключно гравцями 2002-2003 років народження – прим. автора), і далі покинули Чорноморськ, не ставши приймати участі в іграх заключного дня змагань.

На виході отримуємо черговий безпрецедентний випадок порушень, який надовго займе своє достойне місце на скрижалях футзальної історії. Важко уявити, аби подібні зміни регламенту по ходу самих змагань мали місце у чемпіонатах провідних країн, але для АФУ немає нічого неймовірного, і ця практика для неї, вочевидь, стає нормою. І характерно, що з вуст очільників АФУ вочевидь лунатиме передвиборча риторика про розвиток дитячого футзалу, але розумні люди все розуміють, на прикладах Чорноморська.

Цікаво, хто відповість за сльози юних хлопчаків, які відповідально готувалися до цих змагань та прагнули виграти їх за спортивним принципом. Однак кулуарна воля сьогодні в нашій країні є взірцем важливих доленосних рішень? Щоправда, наш спортивний колектив, який свою роботу будує на принципах чесності та відкритості, з таким станом речей не буде миритися  і обов’язково підніме ці питання на звітно-виборчій конференції АФУ, робота якої не витримує ніякої критики.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ