Молодість б’є досвід: «Сокіл» в стартовому турі Favbet Екстра-ліги був сильнішим за «Моноліт-Viva Cup»

0
720

З надією і в той же час зі стриманою тривогою очікувався старт хмельницького «Сокола» в новому сезоні Favbet Екстра-ліги. З одного боку, початок будь-якої справи пов’язаний з надіями, що все погане залишилося позаду, а найкраще – попереду. З іншого, дуже суттєвими були зміни в команді Романа Ковальчика в той час, коли вона спочатку була на карантині, пов’язаному з пандемією, а потім почала готуватися до нового сезону з великою кількістю молодих, навіть, юних гравців. Що й казати, важкою була праця тренерського штабу «Сокола» влітку, але, як показала дебютна гра сезону-20/21, вона того була варта, бо новачки нашої команди здивували дуже приємно. І не тільки тих небагатьох, хто спостерігав за грою в спорткомплексі ГУНП, а й тих, хто в суботу вдень дивився трансляцію з Хмельницького.

Перебігу тих подій, які були на початку гри, було варто очікувати. Через травму Артура Подлюка Роману Ковальчику треба було перекроювати першу четвірку, і в тому складі, в якому вона розпочала гру, гравці працювали лише два дні. Тому більш награні футболісти «Моноліту-Viva Cup», грою яких керували досвідчені Бондар та Овсянніков, більше володіли м’ячем і відповідно створювали більше небезпеки воротам Шевченка. Сергій майже одразу був змушений активно вступити до гри, і раз за разом відводив загрозу після дальніх ударів. До того ж, харків’яни мають собі дорікати за невикористані можливості – у Пугача був відмінний шанс відкрити рахунок, але він з дуги пробив поруч з воротами.

Відчуття ігрової переваги, схоже, дещо заспокоїло гостей, і на 14-й хвилині втрата концентрації призвела до пропущеного голу. Перша четвірка «Моноліту-Viva Cup» майже хвилину виконувала стандарти біля воріт Шевченка – і все це лише напружувало захист «Сокола». Після чергового ауту Овсянніков пробив прямо в руки Шевченку, той забрав м’яч і, помітивши ривок Данилюка, вдало вкинув м’яч на хід Вадиму. А далі Данилюк все виконав не по роках майстерно – обвідним ударом з лівої спрямував шкіряну кулю у дев’ятку. За дві хвилини прийшов час всіх дивувати Гуцуляку. В центрі майданчика Олег дотепно обіграв Рибака, після чого низовим ударом прошив Бутова. Воротар «Моноліту-Viva Cup» в цьому епізоді, можливо, зіграв і не кращим чином, але це все аж ніяк не проблема Гуцуляка.

За рахунку 2:0 Роман Перадзе взяв тайм-аут, після чого в першій четвірці гостей почав грати ще один досвідчений гравець – В’ячеслав Чуднов. Харків’янам вдалося закріпитися на половині «Сокола», але в атаці вони нічим не здивували підопічних Романа Ковальчика, які грали напрочуд організовано та сконцентровано.

До перерви рахунок так і не змінився, а ледь розпочався другий тайм, як «Сокіл» збільшив свою перевагу. Бутов не втримав м’яча в руках після довгого закидання Шевченка, Хамдамов був поруч і не пробачив воротареві «Моноліту-Viva Cup» такої помилки. Проте комфортно хмельничани почувалися трохи більше хвилини. Пугач на лівому фланзі проскочив Абзалова, прострілив уздовж воріт, і Моспан в боротьбі зі Шевченком та Бабаком проштовхнув м’яч за лінію воріт.

Інтрига повернулася, але це не призвело до збільшення гольових моментів. Кожна з команд побоювалася припуститися помилки, яка б могла качнути ситуацію до неприємної. У «Сокола» після виходу сам на сам був дуже близьким до дубля Гуцуляк, але він не пробив по воротах, а повз Бутова покотив м’яча в напрямку воріт – це і дозволило Головеню вибити м’яч з самої лінії.

Останні 5 хвилин гості провели з Чудновим в якості гравця-воротаря, проте гра «5 на 4» харків’ян не створювала проблем «Соколу». На 38-й хвилині Абзалов міг знімати всі питання, але після його удару по порожнім воротам м’яч прокотився поруч зі штангою. Секунд за 15 до сирени гості провели свою останню невдалу атаку, після чого остаточно зупинилися, і невдовзі лава запасних «Сокола» святкувала таку довгоочікувану перемогу. Чому довгоочікувану? Варто пригадати, що востаннє в офіційних матчах «Сокіл» перемагав ще 7 грудня минулого року, а в 2020-му були лише поразки. Тож, крига, як-то кажуть, скресла, і «Сокіл» записав до турнірної таблиці перші три очки.

Надалі у нашої команди більш серйозні випробування. 30 серпня «Сокіл» грає в Херсоні з «Продексімом», чемпіоном України, а за тиждень прийматиме вдома «Ураган», який днями вдруге поспіль виграв Кубок України. Що ж, тим цікавіше – в матчах з саме такими суперниками кожний наш гравець може перевірити себе, чого він зараз вартий і над чим працювати.