Переконлива генеральна репетиція перед стартом плей-офф: “Сокіл” в рідних стінах перемагає “Uni-Laman”

0
2137

Регулярний чемпіонат у вітчизняній Екстра-лізі підопічні Романа Ковальчика завершили впевненою домашньою перемогою над чорноморським “Uni-Laman”

“Сокіл” (Хмельницький) – “Uni-Laman” (Чорноморськ) – 5:1 (1:1)

Арбітри: Вовчок Ярослав (Івано-Франківськ), Хомич Олена (Луцьк)

Спостерігач арбітражу: Кузьменко Василь (Київ)

Голи: Лисенко (17, 36), Хамдамов (21, 21), Подлюк (40) – Коптєв (2)

“Сокіл”: Чех – Мартинюк, Подлюк, Кручек, Зубик – Шеремета (кап.), Хамдамов, Лисенко, Педяш – Моспан, Щербань.

Головний тренер: Роман Ковальчик

“Uni-Laman”: Кудимов – Коптєв (кап.), Гавриленко, Лоскутов, Р. Циня – Якубець, Солодов, Захарян, Чумак – Фещенко, Гірка, Горпинич, Севрук.

Головний тренер: Сергій Бутенко

Попередження: Севрук (10)

У середу, 15-го березня, свій черговий офіційний поєдинок провів хмельницький «Сокіл». В цей день підопічні Романа Ковальчика домашнім поєдинком проти чорноморського «Uni-Laman» завершували регулярний чемпіонат у вітчизняній Екстра-лізі.

Розпочався матч з атак хмельничан, які вже на стартових хвилинах створили як мінімум дві стовідсоткові нагоди для того, аби відкрити рахунок у матчі. Спочатку до цього був близьким Зубик, який після ідеальної передачі врозріз від Мартинюка обманним рухом поклав на паркет голкіпера, але далі з гострого кута не зумів влучити у вже порожню ціль, а через декілька секунд на ударній позиції виявився вже Подлюк, проте Кудімов, вчасно зігравши на виході та скоротивши кут обстрілу до мінімального, не дозволив відзначитись «дев’ятці» господарів. Відповідь чорноморців виявилася гольовою. Після розкішної навісної передачі Гавриленка з ауту та провалу захисту «Сокола» Коптєв залишився в абсолютній самоті перед воротами хмельничан, і витримавши гросмейстерську паузу, невідпорно пробив у нижній кут метрів з 10-ти – 0:1.

Пропущений м’яч став каталізатором атакувальних дій «соколят», які відразу перевели епіцентр ігрових подій на половину майданчику «Uni-Laman», у воротах якого до певного часу чудеса реакції демонстрував Кудімов, парирувавши спочатку потужний удар під поперечину зльоту від Зубика, а невдовзі й завадивши відзначитись Кручеку, який впродовж однієї атаки двічі розстрілював ворота чорноморців. Саме Кручек в ті хвилини залишався одним з найактивніших на майданчику в складах обох команд, і цілком міг невдовзі зробити рахунок на табло рівним, однак відверто вибачив суперника, не зумівши з кількох метрів влучити у фактично порожню «рамку» після націленої передачі Мартинюка з ауту. «Uni-Laman» ж діяв переважно другим номером, і свій шанс отримав на 8-ій хвилині, однак тут вже з кращої сторони проявив себе Чех, який спочатку парирував неприємний удар від поперечину у виконанні Чумака, а потім і зреагував і на добивання Захаряна, який продовжував атаку чорноморців другим темпом.

Але основні події як і раніше відбувалися біля воріт гостей, які самовіддано продовжував захищати Кудімов. Кіпер «Uni-Laman» впродовж кількох хвилин двічі парирував «мертві» м’ячі після ефектних ударів активних Хамдамова та Зубика, а коли вже і він був безсилим, на допомогу чорноморцям прийшла стійка, яка прийняла на себе потужний постріл Шеремети метрів з 12-ти у ліву «дев’ятку». Гол у ворота «Uni-Laman» назрівав з кожною наступною секундою все більше, і стався на 17-ій хвилині, коли Лисенко розкішним ударом зльоту поцілив акурат у праву «шістку» після навісної передачі Шеремети з кутового – 1:1. Завершення першого тайму завершилося за гостями, які мали кілька хороших можливостей для того, аби піти на перерву у ранзі переможця, але реалізувати їх не зуміли: Чех парирував потужний удар Лоскутова в нижній кут після розіграшу куту, а ось Коптєв із забійної позиції пробив у лічених сантиметрах над «дев’яткою».

Початок другого тайму став справжнім «холодним душем» для «Uni-Laman», які вже двічі впродовж його стартової хвилини змушений був розпочинати гру від центральної лінії. Спочатку вивів вперед у рахунку «Сокіл» Хамдамов, який виявився першим на добиванні після удару Педяша та без особливих зусиль вразив вже порожній кут, а через декілька секунд хмельничанам вдалася чудова триходівка Педяш-Шеремета-Хамдамов, розіграна в один дотик. Завершив її все той ж Андрій Хамдамов, якому залишалося з кількох метрів лише влучити у порожній кут, таким чином оформивши дубль, що дозволило «п’ятірці» «Сокола» піднятися на третє місце у гонці бомбардирів вітчизняної Екстра-ліги із 15 результативними ударами в сезоні. Відрадно, що пальму першості тут отримує також гравець хмельницького клубу, Олександр Педяш, в активі якого 18 голів.

За рахунку 1:3 «Uni-Laman» перейшов на гру з п’ятим польовим, функції якого виконував Коптєв, однак підопічні Романа Ковальчика у захисті діяли більш ніж впевнено, і саме хмельничани були ближчими до того, аби збільшити власну перевагу, аніж чорноморці відігратися: Чеху та Подлюку не змогли по черзі вразити вже порожні ворота, а розкішна триходівка Педяш-Шеремета-Хамдамов, на щастя для гостей, завершилася дещо неточним ударом останнього із вбивчої позиції. Чорноморці на це відповіли супермоментом Коптєва, який виявившись віч-на-віч із голкіпером після чудового пасу від Солодова, не зумів у ближньому бою переграти Чеха.

За 6.50 до фінальної сирени «Сокіл» також перейшов на гру з п’ятим польовим, і питання про переможця зустрічі вже досить швидко були зняті. Лисенко та Подлюк, по черзі результативно використавши позиційні помилки суперника та вразивши вже порожні ворота, довели перевагу хмельничан до чотирьох забитих м’ячів – 5:1. Був ще не зарахований гол Чеха, оскільки на думку арбітрів Мартинюк сфолив проти гравця «Uni-Laman» перед тим, як шкіряний снаряд перетнув лінію воріт, а також розкішний сейв того ж Чеха, який на останніх секундах парирував «мертвий» м’яч після гарматного пострілу Лоскутова у верхній кут.

В підсумку – впевнена перемога «Сокола» з рахунком 5:1, який на мажорній ноті завершує регулярний чемпіонат у вітчизняній Екстра-лізі, і тепер гравці та тренерський штаб з нетерпінням очікують суботи. Саме тоді відбудуться решта матчів 18-ого туру, за результатами яких стане відомим підсумкове місце «Сокола» у «регулярці» та його суперник у 1/4 фіналу плей-офф, де боротьба триватиме до двох перемог одного з суперників. Зазначимо, що перший матч чвертьфінальної серії плей-офф «Сокіл» проведе у рідних стінах, 25-го березня.