Помилок вистачило б на кілька матчів: «Сокіл» з великим рахунком програв «Урагану»

0
422

Третій тур футзальної Favbet Екстра-ліги завершувався матчем в Хмельницькому, де «Сокіл» приймав діючого володаря Кубку України івано-франківський «Ураган», який цей почесний трофей нещодавно виграв вдруге поспіль. До речі, якщо брати основний час матчів, зіграних франківцями в Запоріжжі в рамках кубкового «Фіналу 4-х», то в них підопічні Максима Павленка по разу виграли та зіграли внічию. Рівно такими були і підсумки поєдинків, які наші гості провели в перших двох турах Favbet Екстра-ліги, що дало їм 4 очки, а з урахуванням матчів, зіграних в 3-му турі в п’ятницю та суботу, третє місце в турнірній таблиці. Хмельничани ж мали на один заліковий пункт менше, і розташовувалися в групі з чотирьох команд, які також мали по 3 очки.

Після поразки тиждень тому в Херсоні у Романа Ковальчика не було суттєвих можливостей для варіювання складом. Травмований Артур Подлюк та Костянтин Абзалов після операції на апендицит ще довго будуть поза грою, тож до тих 12-ти гравців, які були в заявці на гру з «Продексімом», в звітній грі додалися Єгор Донець та Олег Чайка, за плечима яких в Екстра-лізі не було ще жодної хвилини, проведеної безпосередньо на майданчику.

Доволі активно розпочали гру команди, хоча ніхто її не форсував, скоріше, приглядаючись один до одного. Такий перебіг подій дозволив на 4-й хвилині Хамдамову однією передачею розрізати весь захист гостей, вийшла передача на Бабака, і коли той вже обвів Колтка і готовий був вразити ворота, на шляху м’яча до сітки виникла нога Кордоби. Це був перший небезпечний момент в грі, а другий створили «ураганівці». Діагональ через весь майданчик пройшла вже в Лебідя, Абакшин в дотик переадресував м’яча на протилежний флаг, звідкіля Шеремета потужно пробив, і Шевченку в шпагаті вдалося відбити шкіряну кулю.

Згодом головний тренер гостей Максим Павленко показав, що в нього є задумка зіграти в три четвірки. На 6-й хвилині на майданчик вийшов квартет, складений з молодих гравців, для якого розіграш стандарту – передача Пєрвєєва з кутового і удар в дотик Бабака з-меж штрафного – виявився повною несподіванкою. Так був відкритий рахунок, і Максим Павленко миттєво прибрав третю четвірку з майданчика. Як-то кажуть, до кращих часів, і вони, скажемо заздалегідь, в гостей ще будуть.

На жаль, попереду «Сокіл» був лише хвилину. Микитюк скористався помилкою наших гравців на зміні, перший його удар прийняв на себе Сохорук, але повторний став голом. Тут важливо було пережити неприємність спокійно, і в цей відрізок часу «Соколу» це вдалося. Наша команда і в захисті діяла спокійно, і атаками відповідати знаходила можливості. Так тривало майже до завершення 16-ї хвилини, коли франківцям вдався результативний стандарт. Кордоба та Фаренюк скопіювали розіграш, при якому «Ураган» пропустив м’яч, і гості повели в рахунку. А до перерви вже тільки збільшували свою перевагу. Той же Фаренюк при потуранні Сохорука зіграв на добиванні після удару Микитюка. А згодом для «Сокола» взагалі стався нещасний випадок. Колток зробив довгу передачу вперед, і після двох рикошетів – від Пєрвєєва та Бабака – м’яч опинився у Абакшина. Його удар Бабенко відбив у штангу, але свій повторний удар гравець «Урагану» наносив вже у порожні ворота.

Наробивши купу помилок, поступаючись в три м’ячі, «Сокіл» пішов на перерву. В футзалі «мінус 3» це ще не вирок, але сьогодні на майданчику ГУНП був такий день, що підопічні Романа Ковальчика напомилялися стільки, що цієї кількості вистачило б на кілька матчів. Навіть досвідчений Хамдамов, коли «Сокіл» перейшов на гру «5 на 4», на рівному місті втратив м’яча перед своїми порожніми воротами, а Кордобі цього тільки і було треба.

Доля матчу була вирішена задовго до фінальної сирени, і Роман Ковальчик та Максим Павленко мали дуже багато часу, щоб поекспериментувати зі складами. Тут вже знайшлися «кращі часи» для третьої четвірки «Урагану». В свою чергу, вперше відчули, що таке екстраліговий футзал новачки «Сокола» Чайка, Стрельцов, Донець та Макєєв. При цьому більш ефективними в атаці були гості, і за сумарною кількістю забитих м’ячів лише одним голом не дотягнули до свого минулорічного показника в Хмельницькому, зупинившись в кроці від десяти.

1:9 – це дуже боляче, але через такі випробування треба вчитися проходити, якщо є мета зростати. Роботу над помилками тренерському штабу «Сокола» доведеться проводити в «турборежимі», бо наступна гра вже зовсім скоро. Це буде очне протистояння з прямим конкурентом за місце в плей-офф – 12 вересня «Сокіл» в Сумах зіграє проти АФФК «Суми».