Преміум-ліга. Дивізіон 1. Сезон 2016 у цифрах і фактах

0
1344

Прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області підвела статистичні підсумки Преміум-ліги відкритого чемпіонату Хмельницького з міні-футболу сезону 2016 року у дивізіоні 1

Матчі. Загалом, було зіграно 96 поєдинків.  Перемогою господарів завершились 46 зустрічей (47,92% від проведеної кількості), гостей – 38 (39,58%). У 12-ти випадках сильнішого не було виявлено (12,50% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 25 поєдинків, в 22 випадках одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у ще 37 зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Загалом, переконливо вигравали лише 9, в той час як з 12 команд-учасниць розгромних поразок зазнавали 10 колективів. Подібні успіхи розділились наступним чином: «Тетра-Cook Drive» – 8 разів, «Спортлідер-3» – 6, «Динамо-ГУНП»» та «Хмельницькі делікатеси» – по 5 «Вентс» – 4, «Бамбук» та «Ротор» – по 2, «Воля» та «Мустанг-Фаворит» – по 1.

Найчастіше подібних невдач зазнавала «Воля» – 6 випадків розгрому, у «Мустангу-Фаворит» – 5, у «Бамбука», «Ротора», «Спортлідера-2» та «Арсеналу» – по 4, у «Вентса» – 3, «Університету-Молокії» –  2, та «Динамо-ГУНП» і «Хмельницьких делікатесів» – по 1.

Найбільшими були перемоги у матчах: «Тетра-Cook Drive» – «Aрсенал» – 17:6 (7 тур); «Спортлідер-3» – «Воля» – 16:5 (Кубок Поділля, 3-ий тур), а також «Спортлідер-3» – «Мустанг-Фаворит» (Кубок Поділля, 1-ий тур).

Вольові перемоги. У зіграних матчах, поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки лише у 19-ти випадках. Лідери за цим показником – «Тетра-Cook Drive», «Динамо-ГУНП», «Вентс» та «Воля», в активі кожного з яких по три подібних перемог. Два рази подібного успіху досягали гравці «Хмельницьких делікатесів» та «Спортлідера-3», а по одній вольовій перемозі мають у власному активі «Бамбук», «Ротор» та «Арсенал».

div_1_1

Нічиї. З 12-ти поєдинків з їхнім мирним завершенням найпопулярнішим був рахунок 3:3 який зустрічався 4 рази.

Голи. 12 команд спільними зусиллями забили 733 м’ячі, з яких на рахунку господарів 393 влучних удари, у гостей – 340. Середня результативність чемпіонату – 7,64 (4,09-3,55). Найбільш результативними командами стали «Тетра-Cook Drive», яка забивала м’ячі у ворота суперника 99 разів або по 5,21 гола за гру, та «Спортлідер-3» (87 та 5,12 відповідно). Рідше за інших відзначались «Спортлідер-2» (23 результативних атаки, що у середньому становить 1,92 за гру) та «Мустанг-Фаворит» – (38 та 2,53). В обороні найкращі показники у «Хмельницьких делікатесів», які пропустили 39 разів (по 2,29 за поєдинок) та «Динамо-ГУНП» – 45 (по 2,5). Більше за інших м’ячів влітало у ворота «Арсеналу» (97 та по 6,47 у середньому) та «Волі» (91 та по 5,69 у середньому).

Найрезультативніші матчі сезону: «Тетра-Cook Drive» – «Aрсенал» – 17:6 (7 тур); «Спортлідер-3» – «Воля» – 16:5 (Кубок Поділля, 3-ий тур) та «Ротор» – «Арсенал» – 13:6 (Кубок Виклику, 1-ий тур).

Автоголи. В 21-ому випадку за сезон гравці забивали голи у власні ворота. З тих команд, кому «пощастило» найбільше, вирізняються гравці «Динамо-ГУНП», коли за них чотири рази відзначались їхні опоненти. Тричі суперники «допомагали» «Тетрі-Cook Drive», «Спортлідеру-3» та «Мустангу-Фавориту», по два рази так таланило гравцям «Хмельницьких делікатесів» та «Бамбука», і одного разу доля посміхалась «Вентсу», «Волі», «Спортлідеру-2» та «Арсеналу».

Водночас, «Воля» п’ять разів ставала постачальником забитих м’ячів на користь своїх супротивників. Чотири рази своїм опонентам «допомогали» гравці «Тетри-Cook Drive», двічі – «Динамо-ГУНП», «Вентса», «Мустангу-Фаворита» та «Ротора», а також по разу подібною благодійністю запам’ятались «Хмельницькі делікатеси», «Спортлідер-3», «Бамбук» та «Арсенал»..

Дублі та хет-трики. Найвизначніше індивідуальне досягнення в атаці належить нападнику «Тетри-Cook Drive», Павлу Гарібяну, який відправив 6 м’ячів у сітку воріт «Арсеналу». У 96 матчах сезону також було зафіксовано 49 хет-триків. Найчастіше цей трюк вдавався харизматичному універсалу «Спортлідера-3», Анатолію Щляховому, який протягом сезону забивав по три голи у чотирьох матчах. Ще 86 разів футболісти відзначились 2-ма м’ячами за матч. Найбільше подібних успіхів в активі Сергія Полупана – нападник «Тетри-Cook Drive» відзначився у воротах суперників «дублем» п’ять разів за сезон.

div_1_3

Попередження. Арбітри показували жовті картки 160 разів (у середньому по 1,67 за гру). Найчастіше подібне покарання отримували гравці «Вентса» – 23 випадки, «Волі» – 19 та «Тетри-Cook Drive» – 17. Серед порушників найбільше від арбітрів діставалось таким виконавцям: Максим Штолько, Олександр Васильчишин, Олександр Леонов (усі – «Воля»), Сергію Мельнику («Тетра-Cook Drive») та Павлу Мустафіну – по 4 картки жовтого кольору. Найкоректнішими командами турніру ж стали «Мустанг-Фаворит» та «Спортлідер-2» – по 6 жовтих карток відповідно.

Вилучення. Відзначимо, що без чисельної меншості пройти всю турнірну дистанцію вдалося лише двом командам – «Арсеналу» та «Університету-Молокії». 17 разів футболісти отримували червону картку (у середньому по 0,18 за гру). «Лідери» серед клубів – «Динамо-ГУНП» та «Мустанг-Фаворит» – по 3 вилучення відповідно, серед гравців найчастіше подібні санкції отримував нападник «Динамо-ГУНП», Олексій Колесников – 2 вилучення.

Пенальті. Судді вказували на 6-метрову позначку 12 разів, реалізовано з цих спроб 9 ударів. Відсоток ефективності – 75. Найчастіше пенальті пробивали гравці  «Тетри-Cook Drive» (3 удари), а найчастіше вони призначалися у ворота «Динамо-ГУНП», «Ротора», «Волі» та «Арсенала»– по 2 рази.

Серії (без урахування попереднього сезону):
Переможна – 5: «Динамо-ГУНП» (1-5 тури), «Тетра-Cook Drive» (1-5 тури), «Хмельницькі делікатеси» (6-10 тури), «Вентс» (9 тур – 1/4 фіналу плей-офф, 1 матч), «Динамо-ГУНП» (1/4 фіналу плей-офф, 1 матч – фінал плей-офф, 1 матч)

Нічийна – 2: «Мустанг-Фаворит» (1-2 тури)
Програшна – 5: «Спортлідер-2» (3-7 тури), «Ротор» (6-10 тури)

Безпрограшна – 7: «Тетра-Cook Drive» (7 тур – 1/4 фіналу плей-офф, 2 матч)
Безнічийна – 14: «Воля» (сезон 2016)*
Безвиграшна – 6: «Спортлідер-2»» (2-7 тури)

* серії, які тривають

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ