Преміум-ліга. Дивізіон 3. Сезон 2016 у цифрах і фактах

0
1505

Прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області підвела статистичні підсумки Преміум-ліги відкритого чемпіонату Хмельницького з міні-футболу сезону 2016 року у дивізіоні 3

Матчі. Загалом, відбулись усі 85 поєдинків, заплановані календарем. Перемогою господарів завершились 39 зустрічей (45,88% від проведеної кількості), гостей – також 39 (45,88%). У 7-ми випадках сильнішого не було виявлено (8,24% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 12 поєдинків, 17 разів одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у ще 49-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Загалом, переконливо вигравали лише 9 з 11 команд-учасниць сезону 2016, в той час як розгромних поразок зазнавали усі колективи. Подібні успіхи розділились наступним чином: «Інтерпродсервіс» – 10 разів, «ЕкоАльт-Адрія» – 8, «Лунтік» та «МобіФренд» – по 7, «Меблі-Лідер» – 6, «Раково-сіті» – 4, «Фортуна» – 3, «Зооветпром-Поділля» та «Легіон» – по 2.

Найчастіше подібних невдач зазнавав «Смайл» – 8 випадків розгрому, у «Каміно» – 7, у «Фортуни» та «Зооветпром-Поділля» – по 6, у «Інтерпродсервіса», «Раково-сіті» та «Легіона» – по 4, у «МобіФренда» та «Меблі-Лідер» – по 3, та «Лунтіка» і «ЕкоАльт-Адрії» – по 2.

Найбільшими були перемоги у матчах: «Інтерпродсервіс» – «Зооветпром-Поділля» – 15:1 (1/4 фіналу плей-офф, 1 матч); «Каміно» – «Інтерпродсервіс» – 1:13 (2 тур), а також «Меблі-Лідер» – «Смайл» – 11:0 (9 тур).

Вольові перемоги. У зіграних матчах, поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки лише у 26-ти випадках. Лідер за цим показником – «ЕкоАльт-Адрія», в активі якої сім подібних перемог. Чотири рази подібного успіху досягали гравці «Лунтіка» та «МобіФренда», в трьох випадках в подібній манері перемагали «Інтерпродсервіс» та «Зооветпром-Поділля», а по одній вольовій перемозі мають у власному активі «Фортуна», «Меблі-Лідер», «Раково-сіті», «Легіон» та «Каміно».

PzQXM2CWG4Q

Нічиї. З 7-ми поєдинків з їхнім мирним завершенням найпопулярнішим був рахунок 2:2 та 4:4, кожен з яких зустрічався по 2 рази.

Голи. 11 команд спільними зусиллями забили 811 м’ячів, з яких на рахунку господарів 410 влучних удари, у гостей – 401. Середня результативність чемпіонату – 9,54 (4,82-4,72). Найбільш результативними командами стали «Інтерпродсервіс», який забивав м’ячі у ворота суперника 122 раз або по 6,42 гола за гру, та «МобіФренд» (106 та 5,58 відповідно). Рідше за інших відзначались «Смайл» (15 результативних атак, що у середньому становить 1,25 за гру) та «Каміно» – (35 та 2,92). В обороні найкращі показники у «Легіона», який пропустив 60 разів (по 5,0 за поєдинок) та «ЕкоАльту-Адрії» – 61 (по 3,39). Більше за інших м’ячів влітало у ворота «Зооветпром-Поділля» (91 та по 6,07 у середньому) та «Лунтіка» (83 та по 4,61 у середньому).

Найрезультативніші матчі сезону: «Зооветпром-Поділля» – «ЕкоАльт-Адрія» – 5:13 (5 тур), «Лунтік» – «Меблі-Лідер» – 6:11 (1 тур) та «Лунтік» – «Меблі-Лідер» – 11:6 (1/4 фіналу плей-офф, 2 матч).

Автоголи. В 17-ти випадках за сезон гравці забивали голи у власні ворота. З тих команд, кому «пощастило» найбільше, вирізняються «МобіФренд» та «Раково-сіті», коли за них тричі відзначались їхні опоненти. По два рази так таланило гравцям «Інтерпродсервіса», «Меблі-Лідера» та «Легіона», і одного разу доля посміхалась «Лунтіку», «ЕкоАльт-Адрії», «Фортуні», «Зооветпром-Поділля» та «Смайлу».

Водночас, «МобіФренд» чотири рази ставав постачальником забитих м’ячів на користь своїх супротивників. Тричі своїм опонентам «допомогали» гравці «Зооветпрому-Поділля» та «Каміно», двічі – «Фортуни» та «Меблі-Лідера», а також по разу подібною благодійністю запам’ятались «Лунтік», «Раково-сіті» та «Легіон».

Дублі та хет-трики. Найвизначніше індивідуальне досягнення в атаці належать нападнику «Лунтіка», Олександру Невінському, який відправив 8 м’ячів у сітку воріт «Меблі-Лідера». У 85 матчах сезону також було зафіксовано 70 хет-триків. Найчастіше цей трюк вдавався харизматичному універсалу «Інтерпродсервіса», Сергію Панькевичу та нападнику «Лунтіка», Олександру Невінського, кожен з яких протягом сезону забивав по три голи у п’яти матчах, а хет-трик нападника «Фортуни», Сергія Молодих став «найскорострільнішим» у сезоні. Для того, аби тричі вразити ворота «Легіона» у 8-ому турі, Сергію знадобилося лише три хвилини ігрового часу! Ще 116 разів футболісти відзначились 2-ма м’ячами за матч. Найбільше подібних успіхів в активі Олега Вакуха – нападник «МобіФренда» відзначився у воротах суперників «дублем» одинадцять (!) разів за сезон.

Попередження. Арбітри показували жовті картки 172 рази (у середньому по 2,02 за гру). Найчастіше подібне покарання отримували гравці «Інтерпродсервіса» – 27 випадків, «Меблі-Лідера» – 24 та «Лунтіка» і «Раково-сіті» – по 18. Серед порушників найбільше від арбітрів діставалось таким виконавцям: Іван Радюк («Лунтік») – 8 карток жовтого кольору, Денис Ротко («Меблі-Лідер») – 6, Дмитро Вакух («МобіФренд») та Олексій Пушкар («Лунтік») – по 6.. Найкоректнішими командами турніру ж стали «Смайл» та «ЕкоАльт-Адрія» – 5 та 9 жовтих карток відповідно.

5rEqC8RZqLE

Вилучення. Відзначимо, що без чисельної меншості пройти всю турнірну дистанцію вдалося лише двом командам – «Меблі-Лідеру» та «Легіону». 11 разів футболісти отримували червону картку (у середньому по 0,13 за гру). «Лідери» серед клубів – «Лунтік» та «МобіФренд» – по 2 вилучення.

Пенальті. Судді вказували на 6-метрову позначку 12 разів, реалізовано з цих спроб 10 ударів. Відсоток ефективності – 83,33. Найчастіше пенальті пробивали гравці  «МобіФренда» (3 удари), а найчастіше вони призначалися у ворота «Інтерпродсервіса» – 4 рази.

Серії (без урахування попереднього сезону):
Переможна – 12: «ЕкоАльт-Адрія» (регулярний чемпіонат – 1/4 фіналу плей-офф, 2 матч)
Нічийна – 2: «Зооветпром-Поділля» (Кубок Поділля, 1-2 тури)
Програшна – 11: «Смайл» (регулярний чемпіонат – Кубок Виклику, 1 тур)
Безпрограшна – 12: «ЕкоАльт-Адрія» (1 тур – 1/4 фіналу плей-офф, 2 матч)
Безнічийна – 13: «ЕкоАльт-Адрія» (регулярний чемпіонат – 1/2 фіналу плей-офф, 1 матч), «Меблі-Лідер» (регулярний чемпіонат – Кубок Поділля, 1 тур)
Безвиграшна – 12: «Смайл» (сезон 2016)

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ