Преміум-ліга: синхронні успіхи фаворитів у стикових матчах та чемпіонство «Фахівця»

0
2312

Поступово наближається до свого логічного завершення розіграш Преміум-ліги відкритого чемпіонату Хмельницького з футзалу, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. У суботу та неділю, 25-го і 26-го березня, змагальний марафон продовжився черговими поєдинками, які видалися неймовірно видовищними. Про все це далі у нашому огляді.

ТИТУЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “FOREX CLUB”

«Евеліна» – «Патріот» – 2:2 (1:1)

Перший матч: 5:2

Арбітри: А. Сас, Божко

Голи: Мельник (14), Стожик (50) – Марчук (9), Ребекевша (51)

«Евеліна»: Мердюк, Піхотко, Ошовський, Мельник, Стожик, Бородій, Белінський, Штокало

«Патріот»: Гах, Шадрін, Папроцький, Палійчук, Марчук, Коротун, Ребекевша, Мельник

Попередження: Бородій (15), Стожик (25), Мельник (26), Штокало (27) – Ребекевша (18), Марчук (37)

premium_25_03_1

Відкривав ігровий вік-енд поєдинок за участі «Евеліни» та «Патріота».

Розпочали гру суперники доволі жваво, вже з перших секунд розпочавши обмінюватися гострими моментами. Підступний удар Стожика у нижній кут метрів з 8-ми прийшовся у стійку, а ось «Патріот» свою осмислену атаку завершив взяттям воріт. Сталося це на 9-ій хвилині, коли Марчук після націленої передачі від Ребекевші поцілив точнісінько у праву «дев’ятку», однак раділи номінальні гості недовго. Не пройшло як трьох хвилин, як Мельник, холоднокровно реалізувавши вихід віч-на-віч із Гахом після чудового пасу врозріз від Піхотка, зробив рахунок на табло рівним – 1:1. Далі «Евеліна», пам’ятаючи про тотальну перевагу за підсумками першої зустрічі, стала діяти по рахунку, а ось «Патріот» великими силами намагався відігратися. Найбільшу небезпеку для команди з Ярмолинець створював Ребекевша. На 20-ій хвилині після його удару зі штрафного Мердюк проводжав м’яч хіба що поглядом, але «зелених» від неприємностей врятував Ошовський, вибивши в останню мить м’яч із «стрічечки» вже порожніх воріт, а на останніх секундах першого тайму активний нападник «Патріота» змарнував стовідсотковий шанс для того, аби вивести вперед у рахунку свою команду, не зумівши з дабл-пенальті переграти кіпера «Евеліни».

Другий тайм номінальні гості розпочали з 5-им польовим, однак бажаних дивідендів це їм принесло. Навпаки, Стожик, вразивши порожні ворота після позиційної помилки «Патріота», зняв усі питання щодо переможця в цій двоматчевій дуелі – 2:1. «Блакитні» билися ж до останнього, і завдяки вдалим діям Ребекевші, який свій блискучий сольний прохід завершив більярдним ударом в кут зуміли врятуватися від поразки в цій грі – нічия з рахунком 2:2, однак за сумою двох поєдинків сильнішою виявилася «Евеліна», яка таким чином зберігає своє місце у дивізіоні 1 на наступний сезон.

«Атлетик-Ферозіт» – «Менс» – 4:5 (3:3)

Арбітри: Бойко, А. Сас

Голи: Волошин (12), Сорока (22, 50), Гончарук (24) – Дуда (11, 25, 27), Киданчук (23), Левчук (28)

«Атлетик-Ферозіт»: Загребельний, Яюс, Босак, Божик, Степанюк, Сорока, Розізнаний, Волошин, Гончарук, Кривак

«Менс»: Є. Павлюк, Лісоводський, Гілюк, Юзвак, Козубович, Левчук, Дуда, Дарченко, Киданчук

Попередження: Степанюк (21), Розізнаний (46)

Видовищним та емоційним видався перший стиковий матч за місце у дивізіоні 2 на наступний сезон між «Атлетиком-Ферозіт» та «Менсом», який продовжував програму ігрової суботи.

Розпочали гру суперники на зустрічних курсах, і вже на перших хвилин небезпечними ударами обмінялися Гончарук та Дуда, однак на висоті були кіпери обох команд. Вперше до забитих м’ячів справа дійшла на 11-ій хвилині, коли Дуда, виявившись першим на добиванні після потужного пострілу від Киданчука, який необачно парирував перед собою Загребельний, з кількох метрів забивав вже у порожні ворота – 0:1. «Атлетик-Ферозіт» досить швидко відповів ефектним голом Волошина, який вишукано у падінні переправив сферу у ціль після навісної передачі з глибини, відновивши статус-кво, і далі «сині», відчувши кураж, виглядали на майданчику дещо цікавіше, при першій ліпшій нагоді намагаючись загострювати обстановку біля воріт Павлюка. Старання «атлетиків» увінчалися успіхом на 22-ій хвилині, коли Сороці вдався точний удар в кут після швидкого розіграшу ауту – 2:1. Тепер відіграватись потрібно було вже «Менсу», який вирішив не відкладати це завдання у довгий ящик, і вже фактично у наступній атаці Киданчук поціливши акурат у праву «дев’ятку» після блискучого пасу від Лісоводського, знову зробив рахунок на табло спорткомплексу ГУНП рівним – 2:2. Завершення першого тайму пройшло під знаком відкритої гри, а влучними ударами під завісу першої 25-ти хвилинки обмінялися Гончарук та Дуда – 3:3.

Все вирішила блискуча двохвилинка «червоних» в дебюті другого тайму, які забивши два м’ячі у ворота у Загребельного, зробили більш ніж вагому заявку на підсумковий успіх. Найбільш активним в цьому проміжку був Левчук, який спочатку записав на свій рахунок гольову передачу на Дуду, який точним ударом в праву «шістку» оформив хет-трик, а через декілька секунд відзначився і сам, холоднокровно пробивши з лінії воротарського – 3:5. Далі «Атлетик-Ферозіт» відчайдушно намагався відігратися, однак втілити у голи свої численні можливості підопічним Олександра Розізнаного все ніяк не вдавалося. То блискуче діяв голкіпер «Менса», парирувавши декілька «мертвих» м’ячів, то «червоним» допомагав каркас воріт, який по черзі на міцність перевіряли Волошин та Яюс. Гол у ворота номінальних гостей невпинно назрівав, і стався на останніх секундах, коли Сорока ефектно обігравши відразу двох оборонців та далі розкішним ударом з розвороту знявши павутину із лівої «дев’ятки», відродив у цій парі інтригу напередодні матчу-відповіді – мінімальна перемога «Менса» з рахунком 5:4.

«Новатор» – «Дантист» – 3:1 (1:0)

Арбітри: Щепанський, Бойко

Голи: Лисий (24, 41), Новік (44) – Стефанишин (37)

«Новатор»: Караім, Новік, Осадчук, Горошко, Тринадцятко, Посполіта, Лисий, Музиченко, Бедратий, Шатілов

«Дантист»: Мельник, Кукурудза, Розуман, Терещенко, Рудий, Улітін, Стефанишин, Попов, Бондар, Кубряк

Попередження: Новік (6), Тринадцятко (14), Бедратий (14) – Стефанишин (14), Розуман (20)

Наступними на майданчик вийшли «Новатор» та «Дантист».

Перший тайм пройшов за відчутної ігрової переваги «новаторців», атакам яких вперто не вистачало останнього удару. «Група атаки» номінальних господарів раз за разом марнувала забійні стовідсоткові нагоди, із вигідних позицій пробиваючи або повз ціль, або влучаючи у Мельника, який моментами демонстрував істинні чудеса реакції. Але і він виявився безсилим на 24-ій хвилині, коли Лисому вдався точний удар впритирку із стійкою з кута воротарського – 1:0.

«Гол у роздягальню» не надломив «Дантист», який в другому таймі став діяти значно активніше. Спочатку «Новатор» врятувала стійка, яка прийняла на себе удар Розумана, а на 37-ій хвилині Терещенко, ефектно «пропустивши» м’яч після флангового прострілу та залишивши безсилими захисників номінальних господарів, створив усі передумови для голу Стефанишину, якому залишалося без особливих перешкод влучити з кількох метрів у порожній кут – 1:1. Як далі виявилося, це було все, на що спромоглися у цій зустрічі номінальні гості. «Новатор» відразу «повернувся» у гру, і як раніше різниця у класі суперників була більш ніж очевидною. Вже доволі швидко Лисий, влучно пробивши у ліву «шістку» з лінії воротарського після скидки Новіка знову вивів вперед у рахунку номінальних господарів, а невдовзі активний Новік поставив масну крапку в зустрічі, з кількох метрів розстрілявши голкіпера після націленого прострілу Посполіти з флангу. В підсумку – 3:1 на користь «Новатора».

«Менс» – «Атлетик-Ферозіт» – 2:2 (2:2)

Перший матч: 5:4

Арбітри: П. Сас, Вислободський

Голи: Левчук (6), Киданчук (11) – Яюс (5), Волошин (23)

«Менс»: Є. Павлюк, Кисельов, Лісоводський, Гілюк, Юзвак, Козубович, Левчук, Дуда, Дарченко, Вельський, Киданчук

«Атлетик-Ферозіт»: Загребельний, Яюс, Сорока, Волошин, Гончарук, Босак, Божик, Розізнаний

Попередження: Козубович (28)

premium_25_03_3

Програму ігрової неділі відкривав другий стиковий матч між «Менсом» та «Атлетиком-Ферозіт».

Вже перша осмислена атака в матчі завершилася взяттям воріт. Яюс, обігравши на фланзі Левчука та холоднокровним ударом в ліву «шістку» відкрив рахунок у зустрічі, однак радість «атлетиків» була недовгою. Вже у наступній атаці Левчук, прицільно пробивши у шпарину між голкіпером після націленого пасу від Киданчука, зробив рахунок на табло рівним, а через 5 хвилин активний Киданчук, результативно завершивши швидку контратаку «менсівців», перевернув у матчі все з ніг на голову – 1:2. «Атлетик-Ферозіт» відразу пішов відіграватися, і біля воріт номінальних господарів частенько ставало досить гаряче. Двічі «менсівців» рятував від вірних голів Павлюк, парируючи «мертві» м’ячі після разючих пострілів Сороки, але і він виявився безсилим на 23-ій хвилині, коли Волошин після розкішної передачі врозріз від Яюса вдотик пробив точнісінько у праву «дев’ятку» – 2:2.

Після перерви гра проходила на зустрічних курсах, і за таких умов «Менс» був ближчим до того, аби збільшити свою перевагу за сумою двох матчів, ніж «Атлетик-Ферозіт» відіграти її. Справжні дива моментами чинили голкіпери обох команд, моментами парируючи «мертві» м’ячі, а ось забитих голів у другій 25-ти хвилинці глядачі так і не дочекалися. Отже, нічия з рахунком 2:2, яка дарує «Менсу» перемогу за сумою двох ігор та путівку до дивізіону 2 на наступний сезон.

«Фахівець» – «Прикордонник» – 3:3 (2:0) пен. 4:3

Рахунок у серії: 2:1

Арбітри: Вислободський, П. Сас

Голи: Семенюк (17, 43), Овчинніков (20) – Малишевський (30, 46), Пантєлєєв (34)

«Фахівець»: Ващук, Хлопонін, Шевчук, Присяжнюк, Овчинніков, Гавага, Атласюк, Семенюк

«Прикордонник»: Мостовий, Мельников, Малишевський, Миколайчук, Цуприк, Леонтієв, Басистий, Герчак, Шамін, Пантєлєєв, Грига, Собко, Пахомов

Попередження: Хлопонін (44), Семенюк (44) – Мельников (38), Герчак (46)

Серія пенальті: Мельников – 0:1, Атласюк – 1:1, Малишевський – 1:1 (воротар), Шевчук – 1:1 (штанга), Герчак – 1:2, Гавага – 2:2, Грига – 2:3, Овчинніков – 3:3, Пантєлєєв – 3:3 (воротар), Семенюк – 4:3

premium_25_03_4

Вирішальний, третій матч, фінальної серії у дивізіоні 3, в якому зустрічалися «Фахівець» та «Прикордонник», безперечно, став головною окрасою всього ігрового вік-енду. Суперники, в складах яких є чимало індивідуально сильних виконавців, подарували глядачам яскраве та емоційне видовище, яке ще довго згадуватимуть як його безпосередні учасники, так і прості очевидці.

Розпочався матч з атак «прикордонників», які явно робили ставку на швидкий забитий м’яч, однак усі їх надії зруйнувала впевнена гра Ващука. Кіпер «Фахівця» в першій 5-ти хвилинці парирував як мінімум чотири (!) «мертвих» м’ячі, змушуючи раз-по-раз хапатися за голову від розпачу гравців «групи атаки» номінальних гостей, які після власних ударів вочевидь вже бачили м’яч у сітці. Перевага у швидкості була на боці «Прикордонника», тому «Фахівець» вимушений був до певного часу здебільшого оборонятися, перевіряючи пильність свого суперника швидкими контрвипадами. Один з них ледве не завершився голом у ворота номінальних господарів на 15-ій хвилині, однак Атласюк, виявившись на ударній позиції після чудового пасу від Шевчука, у завершальній стадії пробив трохи неточно. Підопічні Сергія Каштеляна активно використовували удари з дальніх та середніх дистанцій, однак вони особливої загрози воротам Ващука не несли. Відзначимо, що невдовзі кіпер «Фахівця» ледве не зазнав серйозної травми після грубого «контакту» із прямою ногою Григи, але після певної паузи зумів продовжити матч. Саме він своїм довгим вводом і розпочав першу гольову атаку своєї команди на 17-ій хвилині, а Семенюк, вигравши верхову дуель у захисника ефектно головою підправив м’яч у ціль – 1:0. Цей м’яч явно відправив у стан гроггі «Прикордонник», чим і скористався його суперник, який вже доволі швидко подвоїв власну перевагу у рахунку. Овчинніков вдало вибрав позицію після навісної передачі з ауту, і ефектним ударом зльоту у ліву «дев’ятку» вдруге змусив капітулювати Мостового – 2:0.

«Прикордонник» ж зумів прийти в себе від такого шоку лише в середині другого тайму, і видавши ударний відрізок з 30-ої по 34-ту хвилину, впродовж якого двічі змусив Ващука виймати м’яч із сітки власних воріт, відродив інтригу в матчі. Спочатку один м’яч відквитав Малишевський, влучно вдотик пробивши у праву «шістку» після м’якого навісу від Григи, а невдовзі активна «десятка» команди НАДПСУ записав на свій рахунок і гольовий пас на Пантєлеєва – 2:2. Після цього емоцій на паркеті значно побільшало, а гра пішла на зустрічних курсах, у якій обидва суперники мали приблизно рівні шанси на успіх. «Прикордонник» запам’ятався небезпечними ударами Мельникова та Пантєлєєва, після яких неймовірну реакцію знову вимушений був демонструвати Ващук, на що «Фахівець» відповів супермоментом Семенюка, який викотившись на швидкості віч-на-віч із Мостовим, не зумів у ближньому бою переграти кіпера номінальних господарів. Свого максимуму інтрига досягла під завісу поєдинку. За 3 хвилини до фінальної сирени Семенюк, виявишись першим на добиванні після удару Атласюка, знову вивів вперед у рахунку «Фахівець», але «Прикордонник» бився до останнього, і завдяки влучному удару Малишевського метрів з 12-ти за 10 секунд до фінальної сирени, зумів перевести гру в серію післяматчевих пенальті – нічия з рахунком 3:3 в основний час.

В «лотореї» певний час психологічна перевага була на боці «Фахівця», після того, як Ващук парирував удар Малишевського з «позначки», однак невдовзі «статус-кво» відновив Шевчук, постріл якого прийшовся у стійку. Далі градус напруги лише збільшувався, однак гравці обох команд холоднокровно реалізовували свої спроби. Все вирішили 5-ті удари серії: Пантєлєєв не зумів з «точки» переграти Ващука, а далі Семенюк холоднокровно реалізував вирішальний пенальті. Отже – 4:3 на користь «Фахівця» в «лотореї», який здобуває таким чином другу перемогу у фінальній серії і стає чемпіоном у дивізіоні 3, «Прикордоннику» ж дістаються срібні медалі.

«Дантист» – «Новатор» – 2:4 (1:2)

Перший матч: 1:3

Арбітри: Бойко, Щепанський

Голи: Терещенко (9), Кукурудза (39) – Новік (13), Лисий (23, 33, 41)

«Дантист»: Мельник, Кукурудза, Розуман, Бондар, Терещенко, Вараниця, Кубряк, Стефанишин, Улітін, Попов

«Новатор»: Караім, Новік, Осадчук, Горошко, Тринадцятко, Шамрай, Посполіта, Лисий, Музиченко, Бедратий, Шатілов, Мельник

Попередження: Розуман (49)

premium_25_03_6

Зберіг прописку у дивізіоні 2 на наступний сезон «Новатор», який і в другому стиковому матчі плей-офф переграв «Дантист».

Хоча розпочалося все для «дантистів» як можна краще, і Терещенко, поціливши точнісінько у ліву «дев’ятку» майже від центрального півкола, подарував надію номінальним господарям – 1:0. Однак раділи вони недовго. Лише вартувало «Новатору» хоч трохи збільшити ігровий темп, як у представника дивізіону 3 відразу виникали неприємності. На 13-ій хвилині «новаторцям» вдалася швидка контратака, яку точним ударом завершив Новік, а Лисий, який під завісу першого тайму виявився найспритнішим після розіграшу кутового та влучно пробив з-під захисника у ліву «шістку», схилив шальки терезів на користь вже номінальних гостей – 1:2.

Остаточно все стало зрозуміло на 33-ій хвилині, коли черговий «стандарт» завершився успіхом для «Новатора», а Лисому ніхто не завадив завдати разючого удару під поперечину метрів з 8-ми – Мельник хоч і зреагував, але був вже безсилим врятувати свою команду. «Дантист» майже відразу один м’яч відквитав зусиллями Кукурудзи, однак останнє слово у матчі все одно залишилося за гравцями у блакитній формі: Новік, відігравши епізод до кінця, у падінні (!) віддав ідеальну передачу на хід Лисому, який більярдним ударом впритирку із стійкою, встановив остаточний рахунок на табло – 4:2 на користь «Новатора».

«Тетра-Барви» – «Сокіл-2» – 9:6 (3:3)

Перший матч: 3:3

Голи: Музичук (9, 25, 50, 53), Ліпчинський (9, аг.), Ліповуз (31, 36, 42), Макарченко (44) – Люблінський (3, 30, 53, пен.), Пасічник (21, 37), Кіт (27)

«Тетра-Барви»: Грабенчук, Задерейко, Скалій, Мевша, Музичук, Гресь, Нагорічний, Кузьмін, Ярош, Муляр, Макарченко, Ліповуз

«Сокіл-2»: Ліпчинський, Кіт, Цилепа, Люблінський, Пасічник, Ахмедов, Первеєв, Омарі, Хмиз, Барабаш, Райтаровський

Попередження: Скалій (13) – Цилепа (43), Кіт (51)

premium_25_03_7

Неймовірно результативним та видовищним видався другий стиковий матч за місце у дивізіоні 1 між «Тетрою-Барвами» та «Соколом-2». Нагадаємо, що перша їх зустріч завершилася з нічийним рахунком, отож доля місця у когорті найсильніших команд Преміум-ліги на наступний сезон вирішувалася безпосередньо у матчі-відповіді.

Розпочали активніше гру «соколята», яким вдалося забити швидкий м’яч. Цилепа по флангу розігнав швидку контратаку і вивів на ударну позицію Люблінського, який пробивши метрів з 8-ми без шансів для Грабенчука, відкрив рахунок у матчі – 0:1, однак радість підопічних Артема Гласа була недовгою. «Тетра-Барви» зуміла вже доволі швидко прийти в себе, і проявивши характер вже до 9-ої хвилини перевернула у матчі все з ніг на голову. Спочатку Музичук, втіливши у гол розкішну передачу врозріз від Муляра, зробив рахунок на табло рівним, а через декілька секунд Ліповуз наважився на удар з досить гострого кута, що стало справжнім одкровенням для Ліпчинського, від рук якого м’яч і залетів у сітку – 2:1. Далі на паркеті розпочали справжні «гойдалки», що неабияк тішило численних вболівальників на трибунах спорткомплексу ГУНП. Впродовж кількох секунд по черзі каркас воріт на міцність перевірили Люблінський та Муляр, а до забитих м’ячів справа знову дійшла на 21-ій хвилині. Активний Цилепа чудовим пасом вивів на оперативний простір Пасічника, і капітан «Сокола-2» зусиль партнера не змарнував, невідпорно пробивши з розвороту у ліву «шістку» – 2:2. «Тетра-Барви» на це відповіла голом Музичука, який ефектно пробив зльоту точнісінько у кут після навісної передачі від Греся, однак відпочивати суперники пішли за рівного рахунку. «Гол у роздягальню» оформив Кіт, у падінні переправивши сферу у ціль після прострілу з флангу від Омарі – 3:3.

У схожій манері проходив і другий тайм. Вже в його дебюті Люблінський, виявившись найспритнішим на дальній стійці після прострілу Ахмедова та з кількох метрів заштовхавши м’яч у сітку, знову вивів вперед у рахунку «Сокіл-2», однак «Тетра-Барви» навіть і не думала здаватися. Вдалі дії зв’язки Муляр-Ліповуз та два точні удари останнього впродовж п’яти хвилин знову наблизили до перемоги «синіх», на що «соколята» відповіли розкішним голом Пасічника на 37-ій хвилині. Люблінський одним пасом «розрізав» весь захист «Тетри-Барви», а капітан «Сокола-2» не зближаючись із Грабенчуком, влучно вдотик пробив у нижній кут – 5:5!!! Вирішальним ж став епізод на 42-ій хвилині, коли Ліповуз після вишуканої «стіночки» із Муляром, схилив шальки терезів на користь «Тетри-Барви» – 6:5. Схоже, цей гол дещо деморалізував юних «соколят», чим сповна скористався спіймавший кураж та відчувший впевненість у власних силах суперник. Спочатку Макарченко, холоднокровно реалізувавши вихід віч-на-віч із Райтаровським, довів перевагу «Тетри» до двох голів, а невдовзі поринув у обіймах партнерів і Музичук, який після навісу з глибини виграв верхову дуель із голкіпером «соколят» та ефектним кивком голови відправив м’яч у сітку – 8:5. «Сокіл-2» ж бився до кінця, і невдовзі отримав право на пенальті, який холоднокровно реалізував Люблінський, та скоротив відставання до цілком відігруваних «-2». Після цього номінальні гості в надії врятуватися перейшли на гру в п’ять польових, однак ця тактика бажаних дивідендів «соколятам» не принесла. Навпаки, Музичук, вразивши вже порожні ворота після позиційної помилки при розіграші «зайвого», поставив крапку у цій гольовій феєрії – 9:6 на користь «Тетри-Барви», яка таким чином зберігає власну прописку у дивізіоні 1 на наступний сезон.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області