“Продексім” – “Сокіл”: володаря путівки до півфіналу визначить третій матч

1
2411

Доля другого поєдинку 1/4 фіналу плей-офф вирішувалася у серії післяматчевих пенальті, в якій нерви виявилися міцнішими у “мельників”

“Продексім” (Херсон) – “Сокіл” (Хмельницький) – 3:3 (2:2) пен. 7:6

Рахунок у серії: 1:1

Арбітри: Чубінський Максим, Лутій Руслан (обидва – Київ)

Спостерігач арбітражу: Банасько Олексій (Київська обл.)

Голи: А. Чуднов (15), Скорий (18), Калуков (23) – Лисенко (5, 28), Щербань (9)

“Продексім”: Ципун (Холоша) – Бессалов, Кісельов, Фетько, Бербенцев (кап.) – Скорий, Волянюк, В. Чуднов, А. Чуднов – Ланко, Калуков.

Головний тренер: Ігор Москвичов

“Сокіл”: Бакінський (Чех, Тимощук) – Шеремета (кап.), Лисенко, Хамдамов, Педяш – Щербань, Кручек, Мартинюк, Подлюк – Зубик. Запасний: Моспан.

Головний тренер: Роман Ковальчик

Попередження: В. Чуднов (6), Ланко (11), Калуков (34) – Хамдамов (25), Мартинюк (42), Зубик (48)

На 48-ій хвилині Кісельов не реалізував дабл-пенальті (воротар)

Серія пенальті: Шеремета – 0:1, А. Чуднов – 1:1, Педяш – 1:2, Фетько – 2:2, Хамдамов – 2:2 (воротар), Ланко – 2:2 (воротар), Лисенко – 2:3, Волянюк – 3:3, Щербань – 3:4, Кісельов – 4:4, Мартинюк – 4:5, Скорий – 5:5, Подлюк – 5:6, Бессалов – 6:6, Кручек – 6:6 (воротар), Калуков – 7:6

У суботу, 1-го квітня, свій черговий поєдинок провів хмельницький «Сокіл». В цей день підопічні Романа Ковальчика у Херсоні проводили другий матч чвертьфінальної серій плей-офф проти місцевого «Продексіма».

Початок поєдинку пройшов в атаках «мельників», в складі яких вже на перших хвилинах реальні нагоди для того, аби відкрити рахунок у матчі мали Кісельов та Бербенцев, однак в обох випадках вище всяких похвал діяв Бакінський. На це «Сокіл» відповів супермоментом Мартинюка, який після чудової передачі Щербаня з глибини та невеличкого рикошету від захисника «Продексіма» викотився віч-на-віч із Ципуном, однак у цій дуелі переможцем вийшов страж воріт господарів паркету.

Гра продовжувала йти на високих швидкостях та у відкритій манері, однак єдине, чого не вистачало – це забитих м’ячів. Однак ця тенденція зберігалася недовго: на 5-ій хвилині Лисенко, вискочивши з-за спини Кісельова після ідеального довгого вводу від Бакінського, опинився в повній самоті перед воротами «Продексіма», і не зближаючись із Ципуном, влучно вдотик пробив точнісінько у ліву «шістку» – 1:0!!! Цей гол явно відправив у стан гроггі підопічних Ігоря Москвичова, і якби не вдалі дії Ципуна, який вчасно граючи на виході нейтралізував можливу загрозу після випадів Щербаня та Хамдамова, все могло для «Продексіма» бути значно плачевніше. Проте час спливав, а господарі виглядали явно деморалізованими. Цим активно намагалися скористатися спіймавши кураж підопічні Романа Ковальчика, і їх старання увінчалися успіхом на 9-ій хвилині. Подлюк, обікравши Бербенцева, розігнав швидку контратаку по лівому флангу, і відпасував у вільну зону на набігаючого Щербаня, який вдотик поцілив точнісінько у праву «дев’ятку» та подвоїв перевагу «Сокола» – 2:0!!!

Керманич «мельників», Ігор Москвичов відразу взяв тайм-аут, однак це не пішло відразу на користь його підопічним, так як основні події продовжувалися розвиватися біля володінь Ципуна. Спочатку кіпер господарів зреагував на підступний удар низом Мартинюка з кута воротарського, а на 13-ій хвилині «Продексіму» відверто пощастило. Ципун парирував перед собою «мертвий» м’яч після разючого пострілу Щербаня зі штрафного метрів з 12-ти, а Подлюк, який виявився першим на підборі, із кількох метрів у падінні не зумів влучити у абсолютно порожню ціль. Також в цьому епізоді Ципун отримав ушкодження, а змінив його на останньому рубежі херсонців Холоша.

Схоже, цей епізод додав концентрації досі інертним господарям, які стали діяти на майданчику значно агресивніше. Двічі впродовж однієї хвилини Калуков змушував вступати у гру Бакінського, однак кіпер «Сокола» продовжував у рамці власних воріт діяти надпереконливо. «Продексім» продовжував шукати свого щастя у атаці, і зумів відродити інтригу у матчі завдяки голу на 15-ій хвилині: Ланко, який вдало продовжив атаку своєї команди другим темпом після розіграшу кутового, знайшов пасом на дальній стійці Андрія Чуднова, який вдотик пробивши у праву «шістку», один м’яч відквитав – 2:1. Цей епізод явно додав впевненості господарям, які проявивши характер вже доволі швидко зуміли відновити паритет у рахунку, а гольовою стала ефектна швидка триходівка В’ячеслав Чуднов-Волянюк-Скорий, яку влучним ударом впритирку із стійкою завершив останній – 2:2.

Схоже, «гол у роздягальню» дещо надломив морально підопічних Романа Ковальчика, чим скористалися їх суперники вже доволі швидко після поновлення гри у другому таймі: Фетько, обікравши Подлюка на підступах до карного майданчика «Сокола», вивів на оперативний простір Калукова, який більярдним ударом в праву «шістку» метрів з 10-ти втретє у матчі змусив капітулювати Бакінського – 2:3. Такий рахунок явно не влаштовував хмельничан, які успішно застосовуючи високий пресинг, зуміли не лише нейтралізувати атакувальний натиск суперника, а й вже доволі швидко перемістити епіцентр ігрових подій на його половину. На 24-ій хвилині за «Продексім» зіграла стійка, у яку прийшовся підступний удар Подлюка з середньої дистанції, а з часом атакувальний натиск «Сокола» ставав все більш активнішим, і по такій грі третій гол у ворота господарів був питанням часу. Стався він на 28-ій хвилині. Педяш ідеальним пасом врозріз залишив в ролі спостерігачів відразу двох оборонців «Продексіма», а Лисенко, який виявився на ударній позиції, витримавши гросмейстерську паузу, холоднокровним ударом в праву «шістку» оформив дубль та знову зробив цифри на табло спорткомплексу ВУФК рівними – 3:3.

Після цього гра проходила на зустрічних курсах із рівними шансами суперників на успіх. «Продексім» в цей відрізок нагадав про себе доволі небезпечними, однак трішки неточними ударами Калукова та Волянюка, на що «Сокіл» відповів супермоментом на 31-ій хвилині. Саме тоді у ворота «мельників» було призначено вільний удар за два дотики голкіпера, після розіграшу якого Шеремета вдотик цілив точнісінько у ліву «дев’ятку». Здавалося, м’ячу вже не було куди дітися, крім того, аби затріпотіти у сітці воріт, однак у останній момент сферу з «стрічечки» головою самовіддано виніс Ланко!

«Гойдалки» продовжувалися і надалі, однак вирвати перемогу в основні 40 хвилин як «Продексіму», так і «Соколу» не судилося. У господарів найближчим до успіху був В’ячеслав Чуднов, який після позиційної помилки Подлюка завдав потужного удару в дальній нижній кут, який у красивому стрибку перевів на кутовий Бакінський. Відповідь «Сокола» була не менш гострою: після обрізки господарів при розіграші штрафного Педяш на швидкості із своєї половини втікав на побачення із Холошею, однак кіпер «Продексіма», вчасно зігравши на виході, ліквідував загрозу – отже нічия з рахунком 3:3, і далі гра перейшла у два овертайми по 5 хвилин.

Декілька слів про це нововведення. Згідно регламенту у додатковий час «зберігаються» фоли з другого тайму, та й взяти хвилинну перерву можливість у команд відсутня. З погляду на це, Роман Ковальчик вирішив змінити кіпера на п’ятого польового, функції якого виконував Шеремета. Хмельничани, вдало застосовуючи «штучну більшість», не лише грамотно «вбивали» ігровий час грамотним контролем м’яча, а й створювали чимало загроз воротам суперника, створивши у першій додатковій 5-ти хвилинці дві стовідсоткові нагоди для того, аби змінити цифри на табло. Спочатку Педяш після шикарного пасу з глибини не зумів переграти у ближньому бою Холошу, а через декілька хвилин Сашко чудовою передачею створив гольову можливість і для Хамдамова, потужний удар якого в праву «шістку» в красивому стрибку парирував на кутовий кіпер херсонців. Господарі між цими двома епізодами відповіли нагодою Волянюка, якому вдався підступний удар у ліву «дев’ятку» з кута воротарського, і тут вже у всій красі проявив себе вже Бакінський, який проявивши чудеса реакції врятував свою команду від вірного голу!

Незважаючи на накопичену втому суперники не особливо бажали доводити справу до нервової «лотореї», отож і друга додаткова 5-ти хвилинка видалася сповненою цікавих подій. Розпочали її краще гравці «Сокола», в складі яких близьким до голу був Подлюк. «Дев’ятка» хмельничан, накрутивши на швидкості відразу двох суперників, завдав потужного удару з розвороту у нижній кут, який ціною надзусиль перевів на кутовий Холоша. Вже доволі швидко за фол Зубика, який став шостим у пасиві підопічних Романа Ковальчика, у ворота «соколят» було призначено дабл-пенальті. До «точки» підійшов Кісельов, однак Бакінський, зігравши «по удару», зумів ліквідувати загрозу! В заключні секунди додаткового часу «Продексім» з останніх сил намагався схилити шальки терезів на свою користь, однак удари Фетька та Калукова з досить перспективних позицій, на щастя для хмельничан, видалися трішки неточними. Отже, і за підсумками додаткових 10 хвилин нічийний рахунок на табло не змінився, і далі гра перейшла у серію післяматчевих пенальті.

«Лоторея» видалася неймовірно емоційною та драматичною. «Обмін люб’язностями» від Ципуна та Тимощука, які парирували удари з «позначки» від Хамдамова та Ланко відповідно увінчав «обов’язкову» програму з традиційних 3-ох ударів, яка завершилася з нічийним рахунком, і далі боротьба продовжувалася до першої помилки. Градус напруги з кожною секундою усе збільшувався, голкіпери як і «Продексіма», так і «Сокола» по черзі змінювали одне одного у рамці воріт, проте гравці обох команд зберігали неймовірну холоднокровність, реалізовуючи свої спроби. Все вирішили 8-омі удари серії: Кручек не зумів з «точки» переграти Ципуна, а Калуков за мить реалізував вирішальний пенальті та дозволив херсонцям продовжити боротьбу у чвертьфінальній серії, у якій долю путівки до півфіналу вирішить додатковий, третій, поєдинок, який суперники проведуть у Херсоні в неділю, 2-го квітня. Початок зустрічі – о 13:00. Додамо також, що слідкувати за перипетіями подій на майданчику Ви зможете на нашому сайті в режимі онлайн.