Роман Ковальчик: «Гравці виконували все те, що їм давалося на тактичних заняттях»

0
702

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик дав свій коментар по грі 7-го туру чемпіонату України з футзалу, в якій його команда на своєму майданчику здобула перемогу над львівською «Енергією» 4:3.

– Роман Миколайович, перед матчем з «Енергією» «Сокіл» рівно три тижні не мав ігрової практики. Чи можна саме з цим пов’язати те, що в першому таймі ваші підопічні непереконливо виглядали в атаці, та й дії в захисті були далекими від ідеалу?
– Звісно, так. Тому що нашій команді не вистачало ігрового досвіду. Він загалом футболістам дуже потрібний, хоча ці три тижні ми дуже старалися триматися в тонусі. Зіграли три невеличких спаринга з нашою командою «Динамо», через них ми намагалися підтримувати форму, награвати та відшліфовувати якісь свої нові задуми. По грі ж було видно, що хлопці трошки невпевнено себе відчували на майданчику чисто в психологічному аспекті.

– Які висновки щодо «Енергії» Ви зробили для себе після доволі якісного матчу львів’ян тижневої давнини проти «Продексіма»?
– Ми знаємо, що «Енергія» це команда, яка вміє в потрібний момент зібратися і показати характер. В такому напрямку і велася тактична підготовка до нашої гри.

– Другий тайм у виконанні «Сокола» можна поділити на дві частини: до 36-ї хвилини, коли рахунок був вже 3:0, і решту часу. Що сталося з командою в цю «решту часу»?
– Десть про це я говорив ще три тижні тому. Грі «чотири проти п’яти» дуже важко навчити за короткий час. Там потрібна висока майстерність гравців, впевненість, психологічна врівноваженість. Ну, а саме перше – це награність. Тому ми в цьому напрямку працюємо, це не так швидко робиться, і в грі це все в очі кидалося. Тому для мене там нічого нового та несподіваного не було.

– Чи не першу гру «Сокіл» провів виключно в дві четвірки. Ви не виключаєте, що футболісти могли «підсісти» фізично, тим більше, що зросло навантаження, коли суперник почав грати «5 на 4»?
– Ні-ні, і це було видно по гравцях. Зміни робилися вчасно, і ніхто не скаржився на втому, та навіть було видно по ним, що ніхто не втомився. Дев’ятого гравця ми не випускали тому, що після травм ще повністю не відновився Гресь та Вербовий. По-друге, ті хлопці, що грали, непогано вели гру, гравці виконували все те, що їм давалося на тактичних заняттях. Протягом гри не було грубих помилок, тому не було сенсу когось міняти.

– Дві з трьох жовтих карток «Сокола» в цій грі були отримані за неспортивну поведінку, після чого в нас вже є перший гравець, який «завис» на межі перебору карток та дискваліфікації. Яку роботу треба провести тренерському штабу, щоб ми уникали подібних покарань з таким формулюванням у подальшому?
– Перш за все, це емоційність характеру гравця. В цьому напрямну попрацюємо, і це не так швиденько зробити. До гравця треба достукатися і роз’яснити, щоб в ігрових моментах він правильно розташовувався і потім не фолив. Зазначу, що такі гравці є в кожній команді, що потім перебирають картки, і з ними треба працювати і в психологічному, і в тактичному плані. По карточках ще скажу так, що картка картці – різниця. Дивлюся гру «Ураган» – «ІнБев», там багато карток можна було давати гравцям «Урагану», але їх не дають. А у нас – навіть якщо гравець щось мінімальне робить, тут вже картка від арбітра не змусить на себе чекати. Ми з цим вже шість ігор провели, а в деяких іграх інших команд жовті картки можна було повно роздавати, але їх взагалі немає.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ