Роман Ковальчик: «Докладемо всіх зусиль, щоб в нас були ігри другого етапу чемпіонату»

0
573

Головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик прокоментував гру 9-го туру чемпіонату України з футзалу, в якій хмельничани зазнали поразки від житомирського «ІнБев» 4:5 та підбив підсумки першого кола.

– Роман Миколайович, до 15-ї хвилини «Сокіл» тримав гру в своїх руках, а потів стався якийсь командний провал, і протягом трьох хвилин ми пропустили тричі. Що відбулося за цей відрізок на майданчику?
– Перш за все, це те, про що я завжди говорю – ненаграність команди, у молодих хлопців за спиною немає достатньої кількості ігор, щоб в спокійному руслі вести ту гру, яка їм вдається. Вести до переможного закінчення.

– Чи можна відмітити, як плюс для команди, те, що вдалося за рахунку 2:4 повернутися в гру і зрівняти рахунок?
– Це дуже великий плюс для них. Тому що раніше, коли ми програвали, нам важно було повертати і витягувати гру, а зараз хлопці змогли знову стати до керма управління грою. Вони знову почали правильно вести гру, знову повернулися до тієї гри, яку ми їм прагнемо поставити. Але, на жаль, не вистачило індивідуальної майстерності, щоб довести справу до переможного кінця, не вистачило психології переможців.

– Незабитий Артуром Подлюком дабл-пенальті – це ключовий момент гри? Реалізуй він цю нагоду вивести «Сокіл» вперед, була б зовсім інша гра.
– Це – як один момент. В грі і без нього було достатньо епізодів, коли проводилися ігрові комбінації, де майже кожен з гравців, якби він правильно відпрацьовував до кінця, міг розвернути гру на нашу користь. Це не тільки один Артур Подлюк. Загалом, він – молодець, а з того, що відбулося, він зробить правильні висновки. А ми йому допоможемо. Тому не можна говорити лише про Подлюка, тому що протягом всього матчу команда то грала, то не грала. Все йшло хвилями.

– Яка Ваша думка з приводу рішення Подлюка пробивати дабл-пенальті не з 10-тиметрової позначки, а з місця порушення, де кут був достатньо гострим?
– Я своє рішення гравцям скажу на тактичних заняттях. Легко говорити після того, як щось сталося. Але якщо я йому б сказав бити з 10-тиметрової позначки, то це було б моє рішення. А мені не потрібно, щоб в таких ігрових епізодах моє рішення сиділо у нього в голові, коли все на майданчику вирішують секунди. Мені треба, щоб це було його рішення. Тому до удару я йому нічого не говорив, окрім: «Приймай рішення, щоб ти забив гол». Він прийняв рішення, яке прийняв, і до нього скоріше дійде, ніж він зробив би те, що я йому сказав.

– Позаду перше коло, і «Сокіл» поза першою шісткою. Які основні наші проблеми виявили зіграні 8 матчів?
– По-перше, ми з цим йшли по чемпіонату – це непрограність команди та її молодість. По-друге, нестабільність, але це і є ознака молодості. Але є і позитивні моменти. Це те, що команда вже починає більшість ігрового часу вести гру в тому руслі, який ми їй прищеплюємо, дотримується тієї гри, якої ми її навчаємо.

– Тим не менше, якою Ви бачити перспективу команди все ж таки бути в ТОП-6 за підсумком першої частини чемпіонату?
– Треба вигравати, добирати необхідну кількість очок. Нам дуже потрібні додаткові ігри, які можуть бути на другому етапі. Це все стресові ситуації, ігри з більш сильнішими командами, ми будемо прагнути того, щоб ми ці ігри мали. Це все те, що зараз потрібно гравцям на даному етапі. В навчально-тренувальному процесі у нас все йде добре, і нам ще потрібен ігровий процес. Тому докладемо всіх зусиль, щоб в нас були ігри другого етапу чемпіонату. Вони допоможуть футболістам в ракурсі подальшого зростання, підвищення майстерності.

– Ви не могли не помітити, що гра не залишила байдужими глядачів. Що можете сказати вболівальникам за таку щиру підтримку команди?
– Я дуже радий, що люди приходять на наші матчі, що щиро підтримують нас. Команда грає для них, і думаю, що вболівальники заводяться тому, що «Сокіл» показує цікавий футзал. У нас ще все попереду. Нам ще потрібно небагато часу, і вболівальники будуть насолоджуватися нашою грою на порядок більше. У нас в команді немає такого, щоб хтось не допрацьовував, всі віддаються по максимуму. Попри все, розвиток йде в правильному напрямку, вболівальники це бачать і щиро підтримують команду, за що їм і від мене, і від всієї команди величезна подяка.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ