Роман Ковальчик: «Позитивний момент – ми дотримуємося свого малюнку гри»

0
457

Головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик дав свої коментарі по грі 11-го туру чемпіонату України, в якій його команда зазнала поразки від київського «ХІТа» 0:5.

– Роман Миколайович, перший тайм вочевидь для нашої команди можна розділити на дві частини. Це до п’ятої хвилини, коли «Сокіл» пропустив двічі, і решта часу, коли наша команда вже грала з киянами на рівних. Що сталося в першу п’ятихвилинку, і які слова Ви знайшли для хлопців, щоб вони зібралися та почали грати так, як треба?
– По-перше, кожен з них, напевне, десь психологічно трошки не довіряв собі. Після двох пропущених м’ячів ми з ними переговорили, вони відчули, що нічого надзвичайного тут немає, і можна сміливо грати в той футбол, який ми від них хотіли, готуючись до цієї гри. Вони в подальшому вирівняли гру і почали правильно грати.

– До гри з «ХІТом» Ви наголошували на тому, що для того, щоб протидіяти цьому супернику, хлопці мають вірити в себе. Чи бачили Ви цю віру по тому, що відбувалося на майданчику?
– З другого тайму – так. Перший тайм вони, я вже це говорив, самі собі не довіряли, неправильно робили деякі дії в тактичних аспектах ведення гри тільки через те, що вони сумнівалися в собі. Як тільки це в другому таймі вони загубили, зовсім інакше пішла гра, і команда не використала дуже багато гольових моментів.

– Після тієї п’ятихвилинки, про яку ми вже згадували, Ви посадили на лаву Владислава Греся. Що конкретно Вас не влаштовувало в його діях?
– Він повністю не увійшов до гри, і своїми діями було видно, що він не допоможе хлопцям відновити гру, і правильно грати, так, як я просив.

– Вперше в сезоні повний матч провів Влад Ліпчинський. Загалом, він переконав Вас свою грою, що на нього можна розраховувати, що він в будь-який момент готовий гідно замінити Сергія Шевченка?
– Найбільш важливо, що він мене переконав мене в тому, що він зростає як воротар.

– Протягом гри Ви пробували в першій четвірці і Черниша, і Вербового. Процес пошуку оптимального варіанта першої четвірки триває?
– У нас процес пошуку оптимального варіанту і підбору гравців на даному етапі ще в двох четвірках триває. В кожній грі ми пробуємо з різним суперником щось намацувати, дивитися, від чого відштовхуватися, який буде кращий малюнок гри, буде кращим результат. Але можу сміливо сказати, декілька футзалістів вже маємо, готових грати в першій четвірці і декілька в другій. Але дві четвірки ще не збалансовані і остаточно не сформовані. Тому ми виходимо із фактичного тактичного малюнку ведення гри з того, що маємо на даний момент. Тим більше, що в нас ще і хронічно не вистачає часу для індивідуального зростання гравців.

– Попри поразку, які позитивні моменти в грі «Сокола» Ви побачили, такі, що можна взяти команді на майбутнє?
– Єдиний позитивний момент – ми дотримуємося свого малюнку гри, команда грає в хороший агресивний футбол, і гравці з будь-яким суперником його ведуть. Ми по грі, по веденню гри, щоб десь програвали, засипалися, щоб в кожній грі по-різному грали – такого не було. Або грали не зрозуміло що. Вони вже чітко, я би сказав легесенько, формують свій стиль гри. Це дуже добре, але, знову ж таки, на все це потрібен час.

– Наступна гра з одеситами буде для «Сокола» вже третьою поспіль проти команди, у якої відбулася зміна тренера. Чи є у зв’язку з цим перманентним для нас моментом тонкощі при підготовці команди до найближчої гри?
– Зазвичай враховуються всі моменти при підготовці: і попередні ігри, і картки, і зміни тренерів. Але про що перше можу сказати: суперник приїжджає дуже мотивованим. Друге – дуже агресивним. Завжди, коли зміна тренера, гравці будуть спрямовані на атакуючий футбол, вони будуть прагнути щось доводити.

– 20 грудня жеребкування 1/8 фіналу Кубку України. Тренери часто-густо на питання, якого б вони бажали суперника, відповідають, що такого, якого потім пройдуть. Ваша думка з приводу того, кого б ви хотіли для «Сокола».
– Дуже хороше запитання. В 1/8 я б хотів зіграти з івано-франківським «Ураганом», в 1/4 з «Продексімом», а далі – вже хто попаде в «Фіналі чотирьох».

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ