Роман Ковальчик: «Була така гра, де хлопці старалися, хотіли, але не зуміли»

0
1248

Головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик прокоментував гру 12-го туру чемпіонату України, в якій його команда розписала безгольову нічию з одеським «Епіцентром К Авангард» 0:0.

– Роман Миколайович, перше питання не по грі: чи було у Вас з Вашими попередніми командами, щоб вони зіграли з рідкісним рахунком 0:0? Якщо так, то можете пригадати конкретний матч?
– Так, було. В Покровському, коли я тільки очолив команду, ми з «Титаном» зіграли 0:0. Таке буває дуже рідко, але, пригадую, що такі матчі були і з «ЛТК» та «ТВД».

– Рахунок 0:0 може прийти за двох варіантів: перший – це видатна гра воротарів, другий – безпорадність гравців в атаці. Що мало місце в нашій грі з «Епіцентром К Авангард»?
– У нас сьогодні була така гра, де хлопці старалися, хотіли, але не зуміли. Такий був день, така була гра. Все складувалося так, що не забили. Моментів забити було предостатньо, у суперника моментів було набагато менше. Це все поспіх, бажання якнайскоріше забити, психологічна неврівноваженість футзалістів – це все відіграло свою роль. Ми прагнули їх десь переключити, призупинити, але не вдалося. Команда мусить і через таке перейти.

– Маємо прикру статистику – «Сокіл» не може забити вже протягом 111-ти хвилин. Які можуть бути рецепти, щоб гравці перестали боятися воріт?
– Я би не сказав, що вони боялися ворота. Ми граємо і товариські зустрічі, де вони багато забивають, на тренуваннях забивають. Але в іграх агресивніше грає суперник, є більший відсоток відповідальності, і в таких умовах вилазить те, що не вистачає індивідуальної майстерності. В цьому ракурсі у нас велика проблема, і також є те, що в нас в двох четвірках проблеми з нападниками. Тих хлопців, яких ми під це взяли, ми ще переучуємо грати в футзал, дехто ще занадто молодий для нападаючого, тому на виході воно так і складається.

– В першій четвірці Ви вперше від початку гри поставили Владислава Вербового. Чи виправдало себе по грі таке рішення?
– Загалом – виправдало. Але в деталях – хлопці більш надійніше зіграли, щоб не нарватися на контратаку «Епіцентру К Авангард». І це ми розбирали перед грою. Але ближче до кінця гри ми поставили в першу четвірку Греся, і він теж не використав те, що в нього було. А там – два стовідсоткових моменти. Це все індивідуальний рівень. Тому що в тактичному аспекті ми суперника перегравали.

– Ще зі статистики – вперше в поточному сезоні «Сокіл» відіграв на нуль. Якісь слова на адресу Сергія Шевченка з цього приводу скажете?
– Я вже говорив в недавньому інтерв’ю, що мені подобається, як він почав працювати для команди і для себе. Він першим в команді це «вловив» зі всіх гравців, хоча він тільки рік в команді. Він почав зосереджено працювати над собою, в людини є харизма, є характер, є все для того, щоб стати надзвичайно сильним воротарем.

– При жеребкуванні Кубку Україні «Сокіл» отримав в суперники команду з Вашого рідного міста – львівську «Енергія». Яким Ви бачити наше майбутнє протистояння з «енергетиками» в кубковому турнірі?
– Суперника в кубку, як то кажуть, не вибирають. На рахунок принциповості – чи команда з Одеси, зі Львова, чи з Херсона, значення для мене немає. Ми з усіма налаштовані грати, і у нас буде стояти завдання пройти в наступний раунд. Для цього треба тримати свій малюнок гри, і прагнути досягти позитивного результату. Правда, нам не завжди цього вдається, тому що ми дійсно в фазі становлення, підбору гравців. Вже середина сезону, а я майже на кожну гру «перекручую» четвірки. І це все робиться вимушено, тому що дещо підбираємо, передивляємося, але ще застабілізувати не можемо. Нам ще багато роботи, щоб ми правильно вирівняли четвірки.

– Зараз розпочинаються різноманітні свята, але це завжди для планомірної тренерської роботи складний час. Як будете планувати тренувальний процес на час, який є перед грою з «Ураганом»?
– Для мене це дуже добре, що для нас зараз немає ігор. Нехай будуть всі свята, але ми будемо працювати. Звичайно, у відповідні дні дамо хлопцям посвяткувати, відпочити. Це хлопцям десь по емоціям піде на користь, щоб психологічно перезавантажитись. Але в робочі дні будемо працювати, і хлопці готові і хочуть працювати.

– Сьогодні, як втім і завжди, трибуни в спорткомплексі були заповнені вщерть. Що побажаєте вболівальникам «Сокола» в Новому, 2020 році?
– Щоб приходили, вболівали за нас. Ми заради них працюємо, дійсно багато працюємо, хочемо досягнути поставлених перед нами завдань. А це дозволить подобатися вболівальникам і приносити їм позитивні емоції. Хочеться, повірте, приносити позитив і вболівальникам, і самим собі, і президенту клуба – нікого не хочеться підвести. А що до звичайних, людських побажань, то всім бажаємо здоров’я, всього найкращого в кожній родині.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ