Роман Ковальчик: «В функціональному стані наша команда підготовлена дуже добре»

0
514

Головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик дав свій коментар по грі 10-го туру чемпіонату України, в якій його команда здобула перемогу 2:1 над рівненським «Кардиналом-Рівне»

– Роман Миколайович, перед цією грою неможливо було обійти увагою факт того, що «Кардинал-Рівне» залишився без головного тренера, і до виїзду в Хмельницький нашого суперника готував нехай досвідчений гравець, але, як тренер, він без досвіду. Коли вже гра позаду, на Ваш погляд, яким чином це вплинуло на гравців «Кардиналу-Рівне»?
– Ретельно за цією командою у всіх матчах я не слідкував, але в цій грі вони надзвичайно згуртувалися. Багатьох гравців, які там грають, я знаю достатньо добре, і можу сказати, що всі вони грали при повній самовіддачі. Молодці, старалися, але в тактичному аспекті ми все у суперника поперекривали.

– В другому домашньому матчі поспіль «Сокіл» забиває два м’ячі, але після цього та гра, якої хлопці дотримувалися, в них зникає. Які для себе Ви можете зробити висновки?
– Я вже неодноразово говорив, що незіграність четвірок, недостатність досвіду не може не знаходити відображення на грі. Де в кого п’ять ігор, де в кого сім, де в кого двадцять – дуже важко команду в такому ракурсі вести. Але все ж таки хлопці стараються, і все до них прийде з часом. Кількість ігор ніхто ще не відміняв.

– Майже п’ять хвилин «Сокіл» грав вчотирьох проти п’ятьох суперників. Більше часу було тільки в грі проти «Енергії». Чи бачите Ви прогрес своїх підопічних в цьому компоненті гри?
– Можу сказати так: такого прогресу, якого б я хотів, поки що не бачу. Але потрошки-потрошки ми це зсовуємо з місця. Погано, що нічого в цьому форматі не забили, хоча для цього все було. Але при захисті гравці починають правильно перекривати всі зони, правильно вступати в відбір, правильно рухатися. Наскільки правильно – вже не погано.

– На тренуванні напередодні гри велика частка часу була виділена на напрацювання стандартних положень, і в грі проти рівнян саме гол після кутового став вирішальним. Кількість переходить в якість?
– Я би сказав, що це все – поки що нестабільність. Воно ніби це показає, але загалом про це ще зарано говорити.

– Більшість матчів «Сокіл» проводить в дві четвірки. Коли в календарі пішло вже друге коло, як Ви оцінюєте, чи витримують гравці ті фізичні навантаження, які на них випадають?
– В функціональному стані наша команда підготовлена дуже добре, за це я навіть не переживаю. Ми гравців і перевіряємо, і тестуємо, і з цим у нас повний порядок. «Фізики» нам вистачає, але лавочка повинна бути дещо довшою. Тому що будуть і картки, будуть і мікротравми, які можна в стиках получити. Ось тут нам трошки не вистачає.

– При підготовці до нашої наступної гри з «ХІТом» не останньою за своєю важливістю буде психологія. Саме за цим фактором, як Ви відчуваєте, хлопці готові до того, щоб кинути виклик одному з фаворитів чемпіонату?
– Думаю, що готові, і психологія – найважчий аспект, над яким ми найбільше працюємо. Всі в клубі стараються вкладати це хлопцям в голову, і це все до них обов’язково прийде. Ми вже з «ХІТом» грали в першому колі, і по грі хоча б мінімальне одне очко можна було брати. По грі вони вже готові, вже можуть, хлопці в себе вже вірять, але повинні самі в себе ще більше повірити.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ