Роман Ковальчик: «Вважаю, що потрібно щось змінювати»

0
2350

Гравці СК «Сокіл» вийшли з відпустки, і головний тренер команди розповів про новачків, плани підготовки і своє відношення до нового формату Екстра-ліги.

Романе Миколайовичу, кілька слів про команду.

– Тільки вийшли з відпустки. Зараз втягуємося. Проходимо медогляд. Поки мінімальні навантаження. З наступного тижня почнемо повноцінну роботу.

Чи є якісь зміни в команді?

– Зміни незначні. З другої команди прийшов Олександр Хмиз, підписали ми Владислава Черниша (2001 р.н.) з ФК «Футзал-Дніпро», приєднався до команди Андрій Зощук, який раніше грав у великий футбол.

Які найближчі плани?

– Уже точно відомо, що на початку серпня ми зіграємо два товариські матчі в Польщі – 2 серпня з «Клірексом», 3 серпня з «Рекордом». Можливо, проведемо ще кілька зустрічей в Польщі або в Угорщині, а потім вирушимо на міжнародний турнір у Білорусь, який пройде в Гомелі 15-17 серпня.

Уже відомий склад учасників турніру?

– Так, це господарі – гомельський «БЧ», дебютант російської Суперліги – «Динамо» з Самари, і чемпіон Вірменії «Лео». Суперники, з якими цікаво буде зіграти нашим хлопцям. Такі матчі для них – порція неоціненного досвіду. Наприкінці місяця знову відправимося в Польщу, де візьмемо участь у турнірі FUTSAL MASTERS-2018. Нас чекає дуже насичений серпень, протягом якого зіграємо багато ігор з різними суперниками. Команда молода, потрібно багато вчитися і працювати, щоб підійти до сезону у всеозброєнні.

Ваше ставлення до нової системи змагань в Екстра-лізі?

– Я двома руками «за». При такій системі всі команди будуть битися в кожній грі, тому що неясно буде, в матчах з якими суперниками очки в підсумку виявляться «золотими». Мені така система подобається більше, ніж плей-офф, тому що в нашій країні в останні сезони при системі з плей-офф регулярний чемпіонат зовсім деградував.

Звичайно, і в цій системі є свої мінуси, але я вважаю, що сьогодні – це крок вперед. Можливо, ми ще повернемося в майбутньому до плей-офф, коли команд в чемпіонаті буде більше, і рівень турніру в багатьох моментах зміниться в кращу сторону. Давайте спробуємо цю систему, плюси якої очевидні – більше ігор, більша тривалість сезону. У нашому футзалі зараз така ситуація, що можна і потрібно щось шукати, пробувати, змінювати.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ