Роман Ковальчик: «Якщо би нам була потрібна нічия, ніхто би на гру з п’ятим не підв’язувався»

0
1468

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик прокоментував гру 3-го туру чемпіонату України з футзалу, в якій його команда в гостях перемогла одеський «Епіцентр К Авангард» 2:1

– Роман Миколайович, чи не відчували Ви перед грою, що у Ваших підопічних може бути через відповідальність гри присутнім щось таке на кшталт надмірного хвилювання чи навіть нервозності?
– Ні, загалом хлопці зважливо підійшли до гри, і нічого такого навіть і близько не показували. Вони знали, що треба було робити, тому що ми багато все пропрацьовували. Хлопці зважливо протрималася всю гру, і не було таких різких перепадів, що, можливо, і могло би бути, тому що в Одесі була відповідальна гра, а у нас в переважній більшості гравці ще молоді.

– Після вилучення Кручека в грі з «ХІТом» в команді виникла проблема складу першої четвірки. Які варіанти Ви розглядали? Чому зупинили вибір на Гресю, і чи впорався молодий гравець з тими завданнями, які перед ним були поставлені?
– Ми вибирали між Чернишем та Грисєм, хто з них може краще взаємодіяти в четвірці. Проаналізувавши та переглянувши підготовку, зупинилися на Гресю, йому більше надали ігрового часу. Але і Черниш також виходив в деяких ситуаціях, коли Гресь трошки випадав з гри. Тому можна сказати, що на це місце ми ставили двох гравців, але пріоритет віддали Гресю.

– Головний тренер «Епіцентру К Авангард» Роман Смирнов в післяматчевому коментарі схилився до думки, що гра «Сокола» з п’ятим в кінці гри була більше спрямована на те, щоб втримати результат, а не забити м’яч. Як було насправді?
– Як насправді було, можна подивитися з 35-ї хвилини. Півтори хвилини у нас була перевага, у нас в запасі ще був один фол, хоча нас судді в другому таймі швиденько присадили на чотири фоли. Команда вже спіймала ритм руху суперника, і було видно, що ми вже фолити не будемо і не дамо суддям приводу видумати п’ятий фол. Якщо би нам була потрібна нічия, ніхто би на гру з п’ятим не підв’язувався. Ми скористалися тайм-аутом суперника, і з п’ятим грали на перемогу. У нас і до гри було завдання – лише перемога, тому ніяких утримувань не було. Про це навіть не було і думки. Просто хлопці дуже акуратно грали, бо в нас було майже три с половиною хвилини, завдання було розкатати «до вірного», що б нам потім в пожежному порядку не зрівнювати рахунок. За три з половиною хвилини можна розкатати скільки потрібно. Хлопці це зробили, але цю гру з п’ятим ми лише потрошки починаємо опановувати. У нас це важко ще йде, але це в будь-якої команди важко йде. Тому хлопці дуже відповідально до цього поставилися, вони знали, що потрібно робити, тому що ми все це готували.

– Перемогу здобуває зазвичай вся команда, але при вдалій грі Сергія Шевченка на останньому рубежі та й ще при переможному забитому м’ячі так і тягне назвати нашого голкіпера головним героєм матчу. Чи варто відзначити внесок Сергія до загальної перемоги окремими словами?
– Ми багато награєм воротарів п’ятими. Ми від них це вимагаємо, і все було закономірним. Це була позиція Сергія, і він все правильно зробив. І цим перекрив свою помилку, якої припустився в першому таймі. Великий плюс гри в Одесі в тому ракурсі, що в нас вже дійсно з’являється дуже хороший воротар, який після того, що навіть зробив помилку і нам забити 6-тиметровий удар, в нього не було ані стресу, ані спаду, і він рівно провів всю гру. А в кінці ще й зробив те, що команда виграла. Сергій – дійсно людина з характером, я бачу по психологічних аспектах і по тому, як він працює, дуже великий в нього потенціал, і я дуже ним задоволений. Мене, відверто, навіть трошки самого здивувало, наскільки рівно він провів всю гру. Мікро-помилки були, але – молодець.

– В понеділок Ви вилітаєте до Литви, щоб переглянути кілька матчі Ліги чемпіонів, зокрема і з участю іспанської «Барселони Ласса». Які очікування від цієї поїдки? Можливо, сподіваєтесь щось цікаве, якісь тактичні інновації підгледіти у виконанні провідних команд Європи?
– Загалом їдемо для того, щоб наживо все подивитися. Ми і раніше постійно багато матчів за участю іноземних команд переглядаємо та розбираємо, але наживо є наживо. Дуже добре, що є така можливість, сподіваюсь, що це все дасть можливість дещо доосмислити, і, можливо, найкраще взяти до уваги.

Прес-служба СК «Сокіл»

Фото futsal.odessa

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ