Роман Ковальчик: «Є розбалансованість і на стандартах, і в веденні гри»

0
1254

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик прокоментував гру 1-го туру чемпіонату України, в якій його команда поступилася «Кардиналу-Рівне» 1:2

– Виїзна гра в Рівному принесла невтішний результат для «Сокола» 1:2. Які основні чинники вплинули на підсумок матчу проти «Кардиналу-Рівне»?
– Перш за все кидається в очі, наскільки розбалансовано велася гра не тільки між четвірками, але і в середині четвірок. Я не шукаю виправдань, але для цього було дві причини. В другій четвірці у нас грали три гравці, які взагалі проводили свої перші матчі в Екстра-лізі. Це десь наклало свій психологічний відбиток на діях другої четвірки, і в окремих моментах вони невпевнено себе відчували. Друге – це те, що на турнірі в Польщі ми грали без травмованого Артура Подлюка, тому змушені були змінювати четвірки. Перед грою в Рівному ми знову перетасували назад четвірки, і одразу було видно, що є розбалансованість і на стандартах, і в веденні гри.

– Перший пропущений м’яч – це чиїсь персональні помилки чи не допрацювала вся друга четвірка?
– Ні, це була персональна помилка, яку ми вже розібрали. Це була персональна помилка Пєрвєєва. На жаль, у нього це не вперше подібна помилка, але ми з ним працюємо, розбираємо з ним, показуємо. Подібні помилки він має компенсувати правильним вибором позиції. Ми з ним і після турніру в Польщі працюємо, але бачите, воно десь знову дало про себе взнаки в стресовій ситуації.

– В перерві Ви напевно давали якісь настанови, прагнули внести корективи, але на 18-й секунді після перерви рахунок змінився на 0:2. Наскільки це вплинуло на команду та на подальший розвиток гри?
– В перерві у нас була розмова тільки з тими гравцями, які трохи закомплексовано грали. В тактичному аспекті гри ми нічого не міняли. В тому епізоді знову була помилка індивідуального плану польового гравця, а голкіпер вже не міг бачити м’яч. Ми вчимо хлопців, як блокувати удари, але було зроблене все навпаки. Це все індивідуальні помилки, зокрема гравця з числа тих, що вже пограли в минулому сезоні, але вони ще не настільки багато грали, що чітко все засвоїти.

– З п’ятим гравцем «Сокіл» розпочав грати майже за 5 хвилин до фінальної сирени, але команда практично нічого не створила біля воріт господарів попри те, що на тренуваннях грі «5 на 4» відводилося багато часу.
– Щоб гравці виконували те, що напрацьовувалось на тренуваннях, треба, щоб в грі вони були впевнені в собі. Але в Рівному цього у нас не було, чому – про це я трошки раніше казав. Вся робота принесе свій результат, але це все не так скоро.

– Не зважаючи на поразку, якісь позитивні моменті в діях хлопців Ви побачили?
– Дуже задоволений ними в плані фізичної підготовки. Хоча у нас є гравці, які грали багато, є і такі, що тільки починають грати – під один знаменник їх дуже складно було підвести, але і цьому плані я ними дуже задоволений. Протягом гри команда правильно грала тактично, якісно працював пресинг. Однак в плані нав’язування своєї гри ми не допрацювали і був великий мінус, тому що ми підлаштовувалися під гру суперника. Але це все було через невпевненість гравців та розбалансованість складу.

– В найближчі два тижні в чемпіонаті перерва – як команда планує працювати в цю паузу?
– Будемо працювати в одноразовому режимі, і прибирати ті помилки, які були в Рівному, та допрацювувати над тим, що не встигли підчас підготовки до сезону. А вже через тиждень розпочнемо безпосередню підготовку до гри з «ХІТом».

Прес-служба СК «Сокіл»

Фото Роман Цупрук

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ