Що називається, «перестріляли»: «Сокіл» в першій грі Кубку України виграв у «Моноліта-Viva Cup»

0
434

Як відомо, у двохматчевих кубкових поєдинків свої закони, і в перших іграх кожний з суперників, в залежності від того, чи дома він грає, чи на виїзді, спочатку ставить певну стратегічну задачу, а потім вже, по ходу гри, її корегує, щоб в грі-відповіді забезпечити собі максимальний комфорт. Ані «Сокіл», ані «Моноліт-Viva Cup» з цього правила, зрозуміло, не були виключенням, і це обіцяло в звітній грі, перш за все, принципове тактичне протистояння головних тренерів Романа Ковальчика та Романа Перадзе. Ну, а втілити на майданчику те, що задумали керманичі команд, це була вже справа безпосередньо самих футболістів.

З невеличкої розвідки почалася гра, але це не завадило «Соколу» швидко відкрити рахунок. На першій хвилині наша команда отримала право на аут справа, і після передачі Пєрвєєва Кирило-Ілля Бабак дальнім ударом змусив Мирошниченка капітулювати. Гості спробували одразу відповісти, але на 3-й хвилині наразилися на випад хмельничан: після прострілу Пєрвєєва Костянтин Абзалов своєчасно замкнув дальню стійку. Тренерському штабу гостей довелося брати тайм-аут…

Перерва харків’ян спрацювала, і за хвилину рахунок скоротився до 1:2: наші захисники загубили на лінії штрафної Іллю Терентьєва, і той ударом повз Шевченка спрямував м’яча до сітки.

Можна казати, що в грі відбувся бурхливий початок, але надалі гра стала набагато повільнішою, причому з обох боків: суперники скоріше грали так, щоб дочекатися помилки опонента, ніж примусити помилитися його самого. На 11-й хвилині «Сокіл» вибухнув двічі, проте удар Бабака відбив Мирошниченко, а Пєрвєєв з дуже зручної позиції пробив повз ворота. Далі знову тривалий час гра без гостроти, поки на 15-й хвилині хмельничани не втратили перед воротами Пугача. Шевченко відвів загрозу воротам, після кутового швидко розпочав атаку «Сокола», яку з чудової передачі Подлюка технічним ударом завершив Владислав Пєрвєєв. І знову «плюс 2» у нашої команди було менше хвилини – Терентьєв дальнім ударом оформив дубль.

Трохи вибухнувши, суперники знову почали грали обережно, і лише на останній хвилині тайму Бабак мав можливість змінити цифри на табло, але ударом з семи метрів влучив у ногу Мирошниченку. Перший тайм за «Соколом» 3:2.

Другий тайм активніше розпочав «Сокіл», але він же на 24-й хвилині позбавився своєї переваги в рахунку. Головень наодинці спокійно прийняв м’яч перед воротами Шевченка, і наш воротар не виручив. Хмельничани оговталися за дві хвилини, Абзалов та Пєрвєєв могли виводити господарів вперед, але двічі надійно зіграв Мирошниченко. Ще за дві хвилини воротар «Моноліту-Viva Cup» був безсилим – удар Хамдамова після кутового був і сильним, і точним.

І знову вже вкотре гра перейшла в повільне русло, з якого згодом вдало вийшов наш суперник. Моспан після ауту без перешкод спрямував мяча до воріт, а менш, ніж за хвилину, Бабенко, який тільки-но вийшов на майданчик, не впорався з ударом Сорокіна.

Що могло надихнути «Сокіл» в цій ситуації, так це те, що в «Моноліта-Viva Cup» на 34-й хвилині назбиралося п’ять фолів. Це був хоча б який шанс, але помилитися суперника вшосте ще треба було якось примусити. Зробити це вдалося на 37-й хвилині, і Хамдамов з 10-ти метрів пробив бездоганно. Пройшло ще трохи більше хвилини, і харків’яни сфолили всьоме! На цей удар у гостей в ворота вийшов Положій, але удар Хамдамова в дев’ятку був з розряду тих, що не беруться.

Ці два влучні постріли нашого капітана вирішили долю суботньої гри, але за такого кінцевого рахунку відповідь про долю путівки в чвертьфінал дасть лише другий матч, який відбудеться 6 лютого в Харкові.