Щоденник Євро-2018. День 8

0
396

1/4 фіналу. Огляд матчів 8-го ігрового дня чемпіонату Європи + ВІДЕО

Другий день чвертьфінальних поєдинків відкрився матчем між збірними Португалії та Азербайджану. Останнє протистояння цих команд було півтора роки тому на чемпіонаті світу в Колумбії, і тоді Рікардіньо і компанія здобули перемогу 3:2. Та й в цілому, Португалія вкрай незручний суперник для азербайджанців, які в 11-ти раніше зіграних матчах добилися лише трьох нічиїх.

Рішучий настрій на гру приніс підопічним Алесіо забитий м’яч вже на самому початку. Евертон Кардозо зважився на дальній удар, Андре Соуза якось ніяково ловив м’яч, який в підсумку заповз за лінію воріт. Однак Португалія ледь не відповіла через кілька секунд – Рікардіньо перекинув м’яч через Гусейнлі, і Болінья встиг винести м’яч з порожніх воріт. Але ще через хвилину голкіпера збірної Азербайджану підстрахувати не встигли. Педро Карі, при виході праворуч один на один, обвів воротаря, але пробив у штангу, а, підібравши м’яч, що відскочив, повторним ударом відправив його в сітку. Через ж 3 хвилини оборона Азербайджану допустила грубий промах, дозволивши при розіграші кутового Педро Карі безперешкодно пробити по воротах, і Гусейнлі не зміг відбити це м’яч – 2:1.

Повівши в рахунку, португальці грали легко, можна сказати, в своє задоволення, багато комбінували, і цілком могли розвинути свою перевагу, коли Тіагу Бріту пробивав по воротах метрів з восьми, але в цьому епізоді Гусейнлі виявився на висоті. Однак, на 10-й хвилині, прямо скажемо, не виручив – Пані Варела сильно пробив над голкіпером, і м’яч влетів під поперечину. А за наступним голу до Гусейнлі ніяких питань – Рікардіньо своє зміщення праворуч в центр завершив красивим ударом в дев’ятку – 4:1.

Так вже на екваторі Португалія обзавелася солідною перевагою, і наставнику Азербайджану Алесіо довелося брати тайм-аут. Після якого, хвилини через три, Едуардо вийшов п’ятим польовим гравцем. І, дійсно, збірної Азербайджану, щоб залишатися в грі, вкрай потрібен був забитий м’яч. І адже могли забити! Едуардо сильно і точно пробив здалеку, і Андре Соуза тільки в останній момент встиг накрити м’яч. Однак біля протилежних воріт, як і раніше, було гаряче. В атаці у відповідь Рікардіньо пробив поруч зі штангою, а через півхвилини Нілсон справа з гострого кута покотив м’яч, який докотився до далекої стійки.

Тим часом, як тільки азербайджанці міцно брали м’яч під свій контроль, Едуардо тут же з’являвся у воротарському футболці. Грунтовно готували свою атаку підопічні Алесіо, але португальці все “читали”, дозволивши лише Вассуру і Евертону Кардозо пробити здалеку, і ці удари не стали проблемою для Андре Соуза. А за 25 секунд Рікардіньо після довгої передачі від свого голкіпера головою підправив м’яч у порожні ворота – 5: 1.

Відразу ж після відновлення гри Азербайджан грав тільки з п’ятим польовим, але це не принесло ніяких дивідендів. М’яч можна катати як завгодно довго, але гостроти не було. Португальці крім того, що надійно оборонялися, ще й результативно контратакували, коли відзначилися Бруно Коельо і Рікардіньо, а ще один м’яч, на 32-й хвилині, той же Рікардіньо забив, точно пробивши зі своєї половини по порожніх.

Друга половина другого тайму вже була виключно для статистики, і проходила під радісні співи португальської торсиди. Чому б не співати при такому-то рахунку? А він і залишився незмінним – Португалія вже задовольнила свою гольову спрагу, і впевнено вийшла в півфіналі на збірну Росії.

ПОРТУГАЛІЯ – АЗЕРБАЙДЖАН – 8:1
Карі (3, 6), Варела (10), Рікардіньо (11, 20, 26, 32), Бруно Коельо (25) – Кардозо (1)

Четвертий півфіналіст словенського Євро-2018, а до квартету найсильніших турніру вже потрапили Казахстан, Росія і Португалія, визначався в матчі Україна – Іспанія. Не будемо довго просторікувати на тему фаворита, адже в цьому парі був семиразовий чемпіон континенту (за 10 попередніх європейських чемпіонатів іспанці виграли 10 комплектів нагород). Для українців це був справжнісінький іспит, адже в 15 матчах проти іспанців вони зуміли лише одного разу не програти – нічия.

Наша команда не стала вибудовувати оборонний панцир, а початку і активно, і агресивно, і перспективно. Не можна сказати, що Іваняк був на курорті, але підтримку від партнерів він отримував належну. Стартову п’ятихвилинку провели без провалів і видимих проблем, хіба що напружували три командних фолу. Руйнувати і далі вдавалося на непоганому рівні, а ось створювати … поки було не до позиційних атак. Так відіграли ще п’ять хвилин.

Після переходу екватора першого тайму з’явилася думка, що з такою Іспанією цілком можна змагатися і при сприятливому збігу обставин і обігравати. Чинний чемпіон Європи нікуди не поспішав, володів ігровою ініціативою, багато бив, але майже весь час по горобцях. Ще більше спроб пробити українці самовіддано блокували.

Першу серйозну помилку в обороні “жовто-сині” зробили на 13-й хвилині, але підстрахував Іваняк. Під час тайм-ауту тренерський штаб просив не боятися іспанського авторитету і зіграти хитріше. За шість хвилин до перерви Королишин в контратаці отримав можливість пробити з лівого флангу, і м’яч таки потрапив в сітку воріт, правда, із зовнішнього боку. За 4.55 до антракту в пасиві України було вже п’ять командних фолів. Завдання, безумовно, ускладнилася.

Вистояти не вдалося. Королишин запізнився з блокуванням удару Поли з лівого флангу, і м’яч по дузі виявився в далекому верхньому кутку. Закритий своїми і чужими воротар врятувати ситуацію не зміг – 0:1. Кінцівку тайму іспанці провели на емоційному підйомі, але забити більше їм не дозволили.

Другий тайм українці почали жорстко, а іспанці почали провокувати і розігрувати театралізовані сценки для суддів. Звичайно, коли на кону путівка до півфіналу чемпіонату Європи, все методи боротьби доречні, але знову не давала спокою думка: з такою Іспанією можна боротися. Запам’ятався випад Білоцерківця, але голкіпер з ударом впорався. Стартові п’ять хвилин залишилися позаду.

Раціоналізм чемпіонів і мінімальне відставання залишали надії на непередбачуваний сюжетний поворот. На 29-й хвилині іспанці заколисали суперників, і після одного довгого пасу Рафа Усін вискочив один на один. Іваняк не купився на фінт, і красиво руками в стрибку зберіг рахунок колишнім. Складалося враження, що Іспанія включила іншу передачу і тут же поїхала зовсім з іншою швидкістю.

За десять з невеликим хвостиком хвилин до кінця Шотурма вперше вийшов на майданчик п’ятим польовим. Темп гри став рваним, зупинок з різних приводів було багато. Фаворит гри, та й чемпіонату в цілому з Піренеїв постарався зіграти так, щоб конкурент рідко міняв воротаря на бігунка. За три хвилини до кінця у Ліна була перша спроба забити в незахищені ворота – промах. Півхвилини через Лін міг ставити крапку вже в ігровому епізоді і знову не влучив у ціль. Іспанці раптом заграли з таким завзяттям, наче це їм потрібно відіграватися. Супернику вистачило одного гола, щоб вийти в півфінал. Для України Євро-2018, на жаль, закінчився…

УКРАЇНА – ІСПАНІЯ – 0:1
Україна: Іваняк – Шотурма, Королишин, Журба, Разуванов – Педяш, Лисенко, Хамдамов, Шеремета – Мик.Грицина, Мих.Грицина, Білоцерківець.
Іспанія: Пако Седано – Карлос Ортіс, Пола, Алекс, Мігелін – Адольфо, Рафа Усін, Бебе, Лін, Марк Толра, Хоселіто Фернандес, Серхіо Лосано, Солано.
Гол: Пола (18)
Попередження: Журба (22)