Щоденник Євро-2018. День 9

0
424

Чемпіонат Європи з футзалу вступив в свою саму вирішальну фазу – в півфінальних матчах розгорнулася боротьба за комплекти медалей. І першими на майданчик “Арени Стожіце” вийшли збірні Росії та Португалії.

Природно, одним з головних завдань, що стояла перед підопічними Сергєя Скоровіча, стояла нейтралізація головної ударної сили суперника – феноменального Рікардіньо, який в Любляні забив вже 6 м’ячів. Та й в цілому, збірна Португалії на цьому турнірі – найкраща, забивши в трьох попередніх матчах 17 м’ячів.

І з цим завданням росіяни в перші 20 хвилин впоралися. Рікардіньо потрапляв в жорсткі лещата задовго до воріт Замтарадзе, а спроби португальця пробитися до воріт за рахунок своєї філігранної техніки не проходили. У свою чергу, ударна сила збірної Росії, а це Едер Ліма, чітко зробив свою справу – опинившись після контратаки на 4-й хвилині на ударній позиції, Едер Ліма після передачі Робіньо пробив без шансів для Андре Соуза.

Позамежні зусилля зробили підопічні Жоржа Браза, щоб вирівняти ситуацію. Однак росіяни дуже в’язко діяли в обороні, і у Замтарадзе роботи було небагато. За рахунку 1:0 команди і пішли на перерву.

Атаки збірної Португалії продовжилися і після перерви. Хороший шанс відігратися був на 23-й хвилині, але блиснув Замтарадзе, відбивши найсильніший удар Жоао Матоша зі штрафного. Тим часом, Рікардіньо як і раніше не був помітний, що явно нервувало його і призвело до кількох невиправданих фолів.

Чим сильна зараз Португалія, так це тим, що в ній знайшлося кому підмінити лідера, у якого не пішла гра. На 31-й хвилині Ромуло в підкаті невдало відіграв м’яч прямо на Андре Коельо, той наблизився до воріт, і метрів з десяти пробив в дев’ятку. Поки збірна Росії переживала пропущений м’яч і перебудовувалася, збірна Португалії вийшла вперед, і знову відзначився Андре Коельо – після передачі Рікардіньо з ауту він вразив уже іншу дев’ятку воріт Замтарадзе – 1:2.

До цього часу португальці вже давно були на п’ятому фолі, і шостий угорська бригада арбітрів, схоже, вирішила не давати ні в якому разі. Але ж вони були! На передостанній хвилині Робіньо у штрафному завалили на паркет, але свисток промовчав. Ну, а на останній хвилині – ще більший казус. Росіяни грали з п’ятим польовим гравцем Сергеєм Абрамовим, і на останній хвилині голкіпер португальців Андре Соуза, запобігаючи атаку, зіграв руками за межами штрафного майданчика. Після його дотику м’яч опинився у Бруно Коельо, і той зі своєї половини вразив порожні ворота збірної Росії – 1:3.

Росіяни продовжили гру з п’ятим, і практично моментально відіграли один м’яч – Едер Ліма зліва пробив і повз Андре Соуза, і повз захисника, який його страхував. До сирени залишалося 49 секунд, але більше нічого збірної Росії створити не вдалося. 2:3 – це підсумок матчу, і збірна Португалії стала першим фіналістом турніру. До речі, у фіналі чемпіонату Європи збірна Португалії зіграє вдруге в своїй історії.

РОСІЯ – ПОРТУГАЛІЯ – 2:3
Едер Ліма (4, 40) – Андре Коельо (31, 36), Бруно Коельо (40)

Зайвий раз немає необхідності говорити, хто ж був фаворитом у другому півфінальному матчі, і збірній Казахстану, щоб пройти іспанців, потрібно було зіграти, мабуть, кращий матч в своїй історії.

Теза про “фаворитство” Іспанії ледь не була підкріплена матеріально на 2-й хвилині. Мігелін з партнером удвох вибігли на одного Ігіту, але Мігелін не кращим чином розпорядився м’ячем, фактично подарувавши його казахстанському голкіперу. Підопічні Какау розраховували на контратаки, і така тактика могла дозволити повести в рахунку на 5-й хвилині – Жаманкулов після пасу Нургожіна бив з дуги, але толком в м’яч не потрапив, і Пако Седано накрив шкіряний снаряд.

Розриви в обороні збірної Іспанії тривали, і вже на 6-й хвилині Хосе Венансіо Лопес змушений був взяти тайм-аут. Однак достукатися до своїх футболістів один з кращих тренерів світу не зміг. На 8-й хвилині іспанці обрізалися в центрі майданчика, і Дуглас з Тайнаном розірвали Пако Седано – Тайнан закочував м’яч вже у порожні ворота – 1:0.

Очікувано збірна Іспанії перемкнула швидкості, і тиск на ворота Ігітою пішло неабиякий. Але, знову ж таки, робота у казахського голкіпера була тільки після ударів з дальньої, ну, в кращому випадку, з середньої дистанції, але Ігіта був на висоті.

Чим частіше м’яч не йшов у ворота, тим більше нервували і заводилися підопічні Хосе Венансіо Лопеса, в перепалку з суперниками вступав навіть, здавалося б, незворушний капітан Карлос Ортіс. Жрсткий контакт з гравцем збірної Казахстану викликав різку реакцію іспанців, і на 14-й хвилині арбітрам довелося виписати гірчичник Полі, а заодно і капітану Казахстану Сулейменову, які з’ясовували стосунки на половині іспанців.

І тут через пару хвилин збірної Іспанії посміхнулася удача – Бебе з кутового пробив у ногу Єсенаманову, від якої м’яч повз Ігіти опинився в сітці. Цікаво, що в матчі зі збірною Франції іспанці забили такий же м’яч, один в один. Те, що стандарти потужна зброя збірної Іспанії, підтвердилося ще через три хвилини – після передачі Мігеліна з ауту Марк Толра низом в дотик увігнав м’яч у ворота Ігіти. 1:2 – парадоксальний підсумок першого тайму, в якому Казахстан нічим не був гірше за суперника, але два майстерно реалізованих стандарти принесли мінімальну перевагу Іспанії.

На початку другого тайму Какау дав добро на підключення Ігіти до атак, але іспанці явно до цього були готові, і голкіперу Казахстану довелося набігатися від центральної лінії в напрямку своїх воріт. Але це все-таки було вірне рішення наставника Казахстану. На 25-й хвилині після розіграшу штрафного Ігіта гарматним ударом відправив м’яч у верхній кут – Пако Седано зреагував із запізненням. Не минуло й хвилини, як спрацював ще одне рішення Какау – випустити на майданчик Павла Таку, і в першій же своїй зміні він, після передачі Дугласа, ударом з меж штрафного пробив Пако Седано – 3:2.

Повівши в рахунку вдруге в матчі, Казахстан міг собі дозволити грати на контратаках, але в третій раз попався на стандарт Іспанії. Бебе справа видав на діагональ на дальню штангу, там казахи пропустили ривок Хоселіто, який своїм шансом забити скористався на всі 100. Гра на якийсь час вирівнялася, але несподівано жахливу помилку зробив Нургожін. На рівному місці на своїй половині гравець збірної Казахстану подарував м’яч Полі, той вийшов один на один, і технічним ударом пробив повз Ігіту – 3:4.

Какау взяв тайм-аут, щоб підтримати свою команду, та й фізична втома лідерів збірної Казахстану стала давати знати про себе. На тій же 34-й хвилині Дуглас порушив правила, отримав жовту картку, і це був п’ятий фол у казахів. Ця помилка ледь не стала результативною, але Бебе зі штрафного пробив у штангу.

Ближче до кінця основного часу казахи стали атакувати з відкритим забралом, ніж на 37-й хвилині ледь не скористався Алекс, але, перекидаючи Ігіту, відправив м’яч повз дальню штангу. Казахстан, тим часом, відчайдушно йшов вперед, і за 2.21 до кінця другого тайму заробив перспективний штрафний, але розіграти його результативно завадив Пола. Однак рівно через хвилину Дуглас після передачі з ауту сильно пробив, і Пако Седано зіграв не кращим чином – 4:4. І це означало, що буде овертайм!

Драма на майданчику продовжилася і в додатковій 10-хвилинці. Спочатку Мігелін не реалізував 10-тиметровий, призначений після шостого фолу казахів, а незабаром він же вивів свою команду вперед, І Казахстан знову відігрався! Сталося це за 2.27 до кінця овертайму – 5:5!

Другого фіналіста чемпіонату Європи визначала серія післяматчевих пенальті, і промах Тайнан, який не зміг пробити голкіпера, став фатальним для збірної Казахстану.

Отже, дуже складними вийшов у збірної Іспанії крок до фіналу, але, тим не менш, вона там, і в матчі зі збірною Португалії буде відстоювати титул найсильнішої збірної Старого світу. Тут варто згадати, що вже одного разу був фінал Іспанія – Португалія, і в Дебрецені в 2010-му році іспанці були сильніші 4: 2.

КАЗАХСТАН – ІСПАНІЯ – 5:5 (по пенальті – 1:3)
Тайнан (8), Ігіта (25), Таку (25), Дуглас (39), Жаманкулов (48) – Єсенаманов (16, автогол), Толра (19), Хоселіто (29), Пола (34), Мігелін (43).
Пенальті: 0:1 Мігелін, 0:1 Тайнан (воротар), 0:2 Ортіс, 1:2 Пєршин, 1:3 Лін

НАСТУПНІ МАТЧІ ЄВРО-2018
10 лютого (субота) – за 3-є місце, фінал

19:00 РОСІЯ – КАЗАХСТАН *LIVE (Футбол-1)
Росія посперечається з Казахстаном за бронзові медалі
Для Казахстану це другий чемпіонат Європи, в 2016 році збірна стала третьою
Це останній матч Какау на чолі збірної Казахстану
Росія не потрапила до фіналу вперше з 2010 року
Росія перемагала в матчах за третє місце в 2001 і 2007 роках
Без медалей Росія залишилася тільки в 2003 і 2010 роках

21:45 ПОРТУГАЛІЯ – ІСПАНІЯ *LIVE (Футбол-2)
Вперше Португалія та Іспанія зустрічалися в фіналі ЄВРО-2010
Для португальців це був єдиний фінал, в Дебрецені вони поступилися з рахунком 2:4
Чинний чемпіон Іспанія зіграє в фіналі в дев’ятий раз і може завоювати восьмий титул чемпіонів Європи