0
1778
LJUBLJANA, SLOVENIA - JANUARY 30: Miloš Simic of Serbia and Damir Puškar (L) and Kristjan Cujec of Slovenia during the UEFA Futsal EURO 2018 group A match between Slovenia and Serbia at Stozice Arena on January 30, 2018 in Ljubljana, Slovenia. (Photo by Stephen McCarthy - UEFA/UEFA via Sportsfile)
Огляд матчів 1-го ігрового дня чемпіонату Європи + ВІДЕО

Отже, 11-й за ліком чемпіонат Європи стартував. І відкрив Євро-2018 дуже очікуваний, зважаючи на його принциповості поєдинок – збірних Словенії та Сербії. Справедливості заради відзначимо, що серби вийшли на нього в ослабленому складі – через дискваліфікації гру пропускали два провідні футболісти: голкіпер Аксентьєвіч і лідер збірної Сербії Марко Періч.

Можна тільки гадати, як би Сербія грала з ними, але з перших хвилин їй довелося оборонятися, і сухим змінник Аксентьєвіча, голкіпер “Економаца” Неманья Момчіловіч протримався трохи більше трьох хвилин. Ален Фетіч, обігравши суперника на правому фланзі, пробив з гострого кута, і голкіпер сербів з цим ударом не впорався – від нього м’яч і заповз за лінію воріт.

Сербія, варто визнати, так само спокійно вела поступово відсунула гру від володінь Момчіловіча, а потім вже і сама намагалася загострити ситуацію біля воріт Пушкара. Моментів, правда, було небагато, але гра йшла практично рівна. Але на 15-й хвилині господарі ідеально розіграли кутовий, і після закидання Врховец ударом зльоту метрів з 11-ти загнав м’яч в ворота – 2:0.

Власне, це була удача при виконанні стандарту, і гол ніяк не вплинув на гру. Збірна Сербії не залишала спроб знайти шлях до воріт Пушкара, і на 18-й хвилині домоглася свого – Раміч пробив метрів з 10-ти, і м’яч після невеликого рикошету опинився в верхньому кутку. Перший тайм за господарями Євро – 2:1.

Немов якась інша гра почалася з відновленням матчу. Серби сіли на своїй половині, і майже три хвилини тільки позиційно оборонялися. Однак незабаром несподівано перебудувалися, гра пішла вже більше на половині словенської збірної. Довго в такому режимі підопічні Горана Іванчича не протягнули, і гра пішла в обережному руслі, коли суперники зрідка вибухали. На 33-й хвилині Фідершек справа пробив у дальню дев’ятку, але Момчіловіч потягнув це м’яч. Тут же ще один удар, уже зліва, від Тотошковіча, і знову голкіпер Сербії переводить м’яч на кутовий.

А рахунок, тим часом, продовжував залишатися слизьким, і це віщувало цікаву кінцівку. На 35-й хвилині грубо обрізався Коціч, але Осредкар при виході “2 в 1” розпорядився м’ячем не кращим чином. Через хвилину вже Фетіч упустив хороший шанс збільшити рахунок. Всі ці моменти виникали із зрозумілих причин – Сербії потрібно було відіграватися, а, значить, ризикувати і розкриватися, а з виходом п’ятого польового Іванчич не поспішав. За рахунок своєї майстерності Шимичу таки вдалося серйозно напружити оборону Словенії, але до завершального удару так і не дійшла.

І тільки за хвилину до фінальної сирени Коціч у Сербії вийшов п’ятим. І розрахунок головного тренера збірної Сербії виявився вірним – після дальнього удару Коціча Томич підставив ногу, і м’ячу нікуди було діватися, як опинитися в сітці. На радість гравців збірної Сербії, і до величезного розчарування більше 10-ти тисяч глядачів, які вболівали за своїх.

СЛОВЕНІЯ – СЕРБІЯ – 2:2
Фетіч (4), Врховец (15) – Раміч (18), Томич (40)

Пропустивши гол за дев’ять секунд до фінального свистка, збірна Росії сенсаційно втратила очки в матчі з поляками на старті Євро-2018 з футзалу – 1:1. Російська команда довго ламала міцну оборону збірної Польщі в першому турі, але, забивши, не зуміла втримати перевагу.

Інтрига в цьому поєдинку, здавалося, була зведена до мінімуму – віце-чемпіон світу зустрічався з командою, лише вдруге (і вперше за 17 років) виступає на Євро. Але поляки, нехай і з труднощами, понад півтори таймів успішно стримували атаки суперника. М’яч потрапляв в штанги, виносився з “стрічки”, виручав воротар Міхал Калужа. Втім, і його російський колега Георгій Замтарадзе в кількох випадках врятував свою збірну від голу.

Після перерви російська команда атакувала майже безперервно. Наприклад, капітан росіян Сєргей Абрамов завершував сольний прохід ударом в напівпорожні ворота, але для гола не вистачало зовсім трохи. Але він все ж відбувся. Ромуло поперечним пасом забезпечив м’ячем Івана Чішкалу, і 22-річний нападник “Югри” пострілом у дальній кут відкрив рахунок. У кінцівці поляки зняли голкіпера і за дев’ять секунд до сирени вирвали нічию: блискучий удар в “дев’ятку” вдався Міхалу Кубіку.

Результат матчу, безумовно, сенсаційний. Шість попередніх чемпіонатів Європи збірна Росії починала з перемоги, а до Словенії приїхала в ранзі одного з головних фаворитів турніру. Зустріч з Польщею багатьом бачилася легкою розминкою напередодні поєдинку з Казахстаном. Тепер в суботу осічки вже виключені – треба обов’язково перемагати. А адже казахстанці в футзалі котируються дуже високо.

Втім, беззмінний наставник росіян Сєргей Скорович отримав корисну їжу для роздумів. Вже на стартовому відрізку матчу він встиг дати ігровий час усім 12 польовим футболістам. Лише другий голкіпер Дмітрій Путілов поки не виходив на майданчик. Через три дні ми, можливо, побачимо іншу команду, з новими поєднаннями і новими тактичними задумами. Невиходу в плей-офф ЄВРО тренерському штабу не пробачать.

РОСІЯ – ПОЛЬЩА – 1:1
Чішкала (36) – Кубік (40)

НАСТУПНІ МАТЧІ ЄВРО-2018
31 січня (середа)

19:00 ПОРТУГАЛІЯ – РУМУНІЯ *LIVE (Футбол-1)
Команди зустрічалися в кваліфікації
Португальці обіграли румунів в основному раунді відбору
У Румунії дискваліфікований Ольпар Чомо
У десяти очних зустрічах Португалія виграла дев’ять разів при одній нічиїй

21:45 ІСПАНІЯ – ФРАНЦІЯ *Запис 00:00 (Футбол-2)
Боротьбу за восьмий титул чемпіонів Європи діючий переможець Іспанія почне матчем з дебютантом турніру
Франція в стикових матчах сенсаційно здолала Хорватію
У 2016 році в Ліможі Іспанія здобула дві перемоги над Францією в товариських матчах – 1:0 і 2:0