«Сокіл» в Херсоні гідно протистояв «Продексіму», але все ж таки поступився

0
349

В матчі 5-го туру чемпіонату України на хмельницький «Сокіл» чекало дуже серйозне випробування – гра в Херсоні проти діючого чемпіона країни, який днями кваліфікувався до елітного раунду Ліги чемпіонів, що дозволило «Продексіму» увійти до числа 16-ти найкращих клубів Європи. Зрозуміло, що саме команда Хаві Родрігеса вважалася фаворитом гри, але відомо, якщо класу протиставити згуртованість, позамежну самовіддачу, жагу до перемогу, справжній чоловічий характер, то результат може бути непередбачуваним.

Доволі спокійно розпочалася гра, и попри те, що херсонці пробували пресингувати, це не заважало «Соколу» контролювати м’яч та переводити гру на половину господарів. І все ж перший небезпечний момент виник таки біля гостьових воріт. Роніньо фінтом хитнув Сороку, і Шевченко відбив потужний удар бразильця на кутовий. Більше небезпеки біля воріт «Сокола» стало з виходом другої четвірки «Продексіма», і на 4-й хвилині після розіграшу кутового полишений на самоті Білоцерківець ударом з-меж штрафного майданчика відкрив рахунок.

«Сокіл» за хвилину мав нагоду відповісти, коли збили Бабака, але Токар після передачі Пєрвєєва пробив повз ворота. Тим часом, зі стандартів продовжувала йти небезпека нашим воротам, і на 6-й хвилині лише каркас воріт врятував Шевченка, коли на простріл зліва з ауту на дальній штанзі відгукнувся Волянюк. З часом хмельничанам вдалося віддалити гру від своїх воріт, коли ж на 10-й хвилині Давид ціною жовтої картки зупинив Бабака, «Сокіл» зрівняв рахунок. Бабак метрів с 12-ти потужно пробив, і після невеличкого рикошету від Абзалова м’яч опинився в сітці.

Одразу після цього головний тренер «Продексіма» Хаві Родрігес взяв тайм-аут, але це суттєво не змінило малюнок гри – небезпека виникала біля обох воріт. Трохи гостріше було біля володінь Шевченка, але хмельничани захищалися надійно. Та ще вдача іноді допомагала, коли на 13-й хвилині поперечина прийняла на себе удар Зварича.

За хвилину арбітри в боротьбі Зварича та Бабака угледіли порушення з боку нашого гравця, і цей фол для «Сокола» став п’ятим. Щоб трошки заспокоїти своїх гравців та внести корективи на 15-й хвилині тайм-аут взяв вже Роман Ковальчик. На диво для херсонців, «Сокіл» за критичної ситуації з фолами почав пресингувати, тож господарям доводилося розраховувати лише на дальні удари. На 16-й хвилині непогано до м’яча приклався Сорокін – Шевченко відбив м’яч з дев’ятки. Згодом ще один сейв Шевченка після удару Скорого. А от удар з носка від Шотурми справа метрів з 10-ти став для нашого голкіпера тим, який відбити не вдалося.

Попри численні атаки господарів, «Сокіл» на 18-й хвилині створив момент, після якого можна було зрівнювати рахунок. Абзалов перехопив м’яч, витягнув на себе Скорого, після чого була спроба зіграти в стінку з Пєрвєєвим, але передачі-відповіді від Владислава Костянтин не дочекався. Вже перед самою перервою гості видали ще одну хвилю атак, але рахунок залишився незмінним.

На другий тайм в ворота «Продексіма» вийшов Бакинський, і без роботи він не залишився – на 22-й хвилині воротар господарів удар Подлюка перевів на кутовий. Херсонці відповіли небезпечним ударом Роніньо, і вкотре Шевченка підстрахувала штанга. Невдовзі «Сокіл» наразився на контратаку господарів, Шотурма опинився сам на сам з Шевченком, і цю дуель виграв воротар. Але за хвилину синхронно спрацювали Білоцерківець та Корсун, і після удару останнього м’яч втретє опинився в гостьових воротах.

І тут віддамо належне гравцям «Сокола». Вони не знітилися, і на 27-й хвилині створили неймовірний момент. Спочатку Абзалов двічі пробивав з-меж майданчика, за секунду на добиванні грав Токар, але кожен раз на шляху м’яча до сітки були руки Бакинського.

Що у відповідь від «Продексіма»? Господарі на кожній зміни активно задіювали своїх «стовпів», Білоцерківця та Волянюка, і протидіяти цим кремезним гравцям було дуже складно. На 28-й хвилині той же Волянюк розвернув опікуна, і після його удару Шевченко знову зірвав оплески. Так само було і за 3 хвилини, голи Сергій не дозволив себе переграти Ланку при виході сам на сам. Відвівши небезпеку в цих вкрай небезпечних моментах, на 34-й хвилині Шевченко в шпагаті не дотягнувся до м’яча після дальнього удару Зварича, і рахунок став 4:1. Кілька секунд розгубленості і втрати концентрації гравцями «Сокола» дозволили Корсуну після передачі Шотурми з ауту оформити дубль, збільшивши перевагу херсонців до 4-х м’ячів.

Одразу ж хвилинний тайм-аут від Романа Ковальчика. А після нього Шевченко почав підтягуватися до атак, і на 36-й хвилині наш голкіпер мав чудову нагоду забивати, але його удар з 7-ми метрів відбив Бакинський. За секунди ще один випад «Сокола», і Кручек потужним ударом струсонув поперечину.

Від тактики підключень Шевченка «Сокіл» не відмовився і в заключні хвилини. Підсумок же грі підбило порушення Абзалова в штрафному майданчику на Зваричу, після якого був призначений пенальті, реалізований Давидом.

Після гри в Херсоні у «Сокола» за календарем тритижнева перерва, а свій найближчий матч команда Романа Ковальчика проведе 9 листопада в Хмельницькому проти «Енергії».