Поразка, через яку треба пройти: «Сокіл» в результативному матчі поступився «ІнБев»

0
323

Перше коло чемпіонату України з футзалу хмельницький «Сокіл» завершував домашнім поєдинком проти житомирського клубу «ІнБев», який в турнірній таблиці посідав місце рядком вище, маючи на 4 очки більше. Тож перед цією грою у команди Романа Ковальчика було конкретне завдання – здобути перемогу і впритул наблизитися до житомирян. До того ж, це дозволило б нашій команді за підсумком першого кола фінішувати в першій шістці.

На жаль, це вже стає звичним, але чи не перед кожною грою Роману Ковальчику доводиться ламати голову над складом, і суботній матч не став виключенням. В попередній грі «Сокола» в Сумах четверту жовту карту отримав Костянтин Абзалов, і через дискваліфікацію в грі проти «ІнБев» він не міг прийняти участь.

Свою налаштованість на гру хмельничани продемонстрували вже на 1-й хвилині, коли Гресь перевірив Сорокіна ударом з 10-ти метрів – голкіпер перевів м’яч на кутовий. В наступній атаці «Сокола» Сорокін знову був в грі після дальнього удару Хамдамова. У «ІнБев» потужна зброя – контратаки, і гості постійно були заряджені на відрив. До того ж, свої шанси житомиряни мали і після стандартів. На 5-й хвилині настирність Чеберяка призвела до порушення з боку Токара, до якого арбітри додали ще й жовту картку нашому гравцю.

До речі, і в подальшому обидва арбітри, Диннік та Дзюра, не раз демонстрували, що те, як судять в Європі, те, що можна було бачити цього тижня в багатьох матчах елітного раунду Ліги чемпіонів, це все не про чемпіонат України. Тому, мабуть, і не залучають наших арбітрів на матчі змагань такого високого рівня.

Гості штрафний розіграли не найкращим чином. «Сокіл», тим часом, продовжував активно атакувати, тож забитий на 7-й хвилині м’яч був цілком логічним. Гресь, отримавши передачу Подлюка в центральну зону, прибрав Іванова і пробив. Коли Сорокін відбив цей удар, першим на м’ячі був Подлюк, який влучив не в порожні ворота, а в… Хамдамова. І тільки після удару нашого капітана мяч таки опинився за лінією воріт.

Коли рахунок в грі відкритий, завжди стає цікаво, і гольові моменти пішли в обидві сторони. І Шевченко, і Сорокін не раз демонстрували найвищий клас. Це вони робили і при дальніх ударах, і при ударах з-меж штрафної, і навіть при виходах проти них сам на сам. Але на 13-й хвилині Сорокін вже був безсилим врятувати свою команду. Пєрвєєв нав’язав боротьбу Моспану, коли ж він отримав передачу від Бабака, з лінії штрафної Владислав пробив без шансів для голкіпера гостей, а головному тренеру «ІнБев» Михайлу Соколовському довелось одразу ж брати тайм-аут.

Не можна казати, що хвилина щось змінила на майданчику. Але самі гравці «Сокола» почали припускатися таких помилок, що житомиряни не втрачали нагоди ними скористатися. На 15-й хвилині Сорока на виході зі своєї половини втратив м’яча, миттєва контратака гостей – Бакум ударом під поперечину з чотирьох метрів один м’яч відіграв. Вже Роман Ковальчик взяв хвилинну перерву, але це не зупинило низку помилок хмельничан. На 17-й хвилині ще одна контра від гостей, і Чеберяк зрівняв рахунок. В цей момент у «Сокола» вже було п’ять фолів, і те, що гості будуть намагатися провокувати гравців «Сокола» на шостий фол, було очевидним. Так воно і сталося! На 18-й хвилині Іванов на всій швидкості понісся на Сороку, коли ж зустрівся з його руками, гравець «ІнБев», увімкнувши досвід, опинився на паркеті – шостий фол! Дабл-пенальті пробив Бакум, і Шевченко не зміг впоратись з цим ударом. Три пропущених м’ячі протягом лише трьох хвилин – це був серйозний удар з боку суперника, і перерва, яка прийшла невдовзі, була для нашої команди дуже доречною.

«ІнБев», як виявилося по перерві, був готовим, що «Сокіл» буде прагнути зрівняти рахунок. По-перше, попри те, що до Сорокіна не могло бути жодних претензій, Михайло Соколовський випустив більш досвідченого Андрія Мельника. По-друге, житомиряни дуже щільно грали в захисті, що залишило голкіпера гостей без роботи. Свого ж шансу, щоб збільшити рахунок «ІнБев» дочекався на стандарті. На 27-й хвилині у ворота «Сокола» був призначений штрафний, і хоча до воріт було не менше 15-ти метрів, після удару Бакума з носка м’яч вчетверте влетів у ворота Шевченка. В цьому моменті Сергій вже точно зіграв не найкраще, тож в нашій «рамці» з’явився Ліпчинський.

Відбивши кілька «розминочних» ударів, Владислав надав своїм партнерам натхнення, і після екватора тайму «Сокіл» протягом кільком секунд поновив рівновагу. На 32-й хвилині після дуже простенького розіграшу ауту Подлюк пробив здалеку, і Мельник не зреагував. За кілька секунд Дзюба збив біля лінії штрафної Греся, і коли перед собою побачив жовту картку, навіть не сперечався. Вона для одного з лідерів «ІнБев» була другою, і гості залишилися в меншості. Проте – всього на кілька миттєвостей. Подлюк прямим ударом зі штрафного оформив дубль, і гра за рахунку 4:4 продовжилась в рівних складах.

Втім, всі цікаві події 33-ї хвилини ще не були вичерпані. Після передачі Пєрвєєва в штрафний майданчик м’яч перетнувся з рукою Чеберяка, і цей фол був для гостей шостим. М’яч до рук взяв Подлюк, і в нього були два варіанти, звідки бити: або з місця порушення, або з 10-тиметрової позначки. Артур прийняв перше рішення, пробив в ближній кут, і м’яч влучив у груди Мельника.

Як виявилося, цей момент був одним з ключових в грі. Поведи «Сокіл» в рахунку, і на майданчику була б зовсім інша гра. А так – вона йшла до першої помилки, і її припустилися гравці «Сокола». Пєрвєєв біля своїх воріт завозився з м’ячем, його відібрав Чеберяк, обігрався з Моспаном, далі була передача на Іванова, якому важко було не вразити ворота.

3.02 залишалося до фінальної сирени, і після тайм-ауту «Сокіл» почав грати з Ліпчинським, як з п’ятим польовим гравцем. Гра «5 на 4» в нашої команди не пішла. Тривале катання м’яча, і не більше – Подлюк двічі пробив по воротам, але кожний з цих ударів був непідготовленим. Нагоди, щоб відігратися, «Сокіл» так і не створив, тож в підсумку змушений був поступитися.

З причинами цієї поразки, з численними помилками, тепер належить розбиратися тренерському штабу. На це в нього буде два тижні – 7 грудня на своєму майданчику «Сокіл» зіграє з «Кардиналом-Рівне», і це буде перша гра другого кола.