«Сокіл» мінімально поступився у Львові і припинив виступи в Кубку України

0
249

Складне, але, тим не менш, цілком реальне завдання стояло перед гравцями «Сокола» у грі-відповіді 1/8 фіналу Кубку України, яка 8 лютого відбулася у Львові. Після домашньої поразки 0:2 підопічним Романа Ковальчика потрібна була перемога з різницею в три м’ячі, або в два, якщо б хмельничанам вдалося забити три чи більше м’ячів.

Вирішувати це завдання можна різними тактичними моделями, і, відбивши першу атаку «енергетиків», хмельничани одразу відповіли небезпечно. Подлюк пробив по воротам здалеку, і Пітуля перевів м’яч в аут. Після нього пішов простріл вздовж воріт, і Подлюк не зміг вразити ворота з-меж штрафної. Наша команда продовжувала тримати голкіпера господарів в напрузі, і на 3-й хвилині він знову був в грі, коли відбив дуже небезпечний удар Бабака.

Дуже непоганий початок з боку «Сокола», і така агресивна гра стала повною несподіванкою для львів’ян. Розбити її господарі намагалися за допомогою пресингу, але хмельничани дуже вдало з-під нього виходили. Так тривало до 9-ї хвилини, коли Кузь, відштовхнувши Пєрвєєва руками, відібрав у нього м’яч, зробив передачу на Пелеха, який вразив ворота. Чому не пролунав свисток в момент порушення Кузя, це питання вже до арбітрів.

Повівши в рахунку, «Енергія» перейшла на ту гру, яку можна було бачити і у Хмельницькому. Господарі відмовилися від пресингу, при втраті м’яча миттєво відкочувалися на свою половину, і розрахунок робився на контратаки та довгі закидання від Пітулі. Долати насичений, щільний захист – складне завдання, проблеми з цим були і у нашої команди, яка на 15-й хвилині дозволила «енергетикам» подвоїти перевагу. Після кутового і удару Пелеха м’яч влучив у штангу, від неї до Буня, який на добиванні пробив повз Шевченка.

За комфортної переваги в два м’ячі господарі стали застосовувати підключення Пітулі, які більше були спрямовані на те, щоб вбивати час. На останній хвилині наша команда притиснула львів’ян до володінь Пітулі, Хамдамов небезпечно пробив здалеку, але воротар «Енергії» зіграв надійно.

Завдання «Сокола» після 20-ти хвилин гри ускладнилося до чотирьох м’ячів, і по перерві Шевченко за першої ліпшої нагоди почав підключатися до атак. На 22-й хвилині наш воротар міг скоротити рахунок, але після прострілу не влучив по м’ячу. За три хвилини хмельничани неузгоджено підключили Шевченка, і цим ледь не скористався Кузь. Львів’янин пробив по воротах – Подлюк вчасно опинився на лінію воріт і не дозволив м’ячу опинитися в сітці.

Це примусило нашу команду дуже обережно застосувати підключення, і їх було не так багато, як того вимагала ситуація на табло. Крига скресла на 31-й хвилині, коли багатоходову комбінацію «Сокола» невідпорним ударом завершив Богдан Токар. Шевченко і надалі бігав «п’ятим», але довести комбінації до удару вдавалося нечасто.

Протидією нашій грі «5 на 4» у «Енергії» став пресинг, і це дозволяло принаймні, знову ж таки, вбивати час. Тем не менш, на 36-й хвилині хмельничани в кілька передач «розірвали» захист львів’ян, Токар зобов’язаний був зрівнювати рахунок при виході сам на сам, але господарів вкотре врятував Пітуля.

На 39-й хвилині Сорока і Подлюк один одному завадили приборкати м’яча, Пелех і Кузь вдвох вийшли на Шевченка і переграли нашого голкіпера. І все ж останнє слово в цій грі було за «Соколом». На заключній хвилині у нас «п’ятим» вийшов Ліпчинський, і розіграш «зайвого» ударом в дев’ятку завершив Сорока.

2:3 – «Сокіл» зійшов з кубкової дистанції, далі час сконцентруватися на чемпіонаті. А в ньому у нашої команди найближча гра знову у місті Лева. 16 лютого «Енергія» та «Сокіл» зіграють між собою вже в рамках 16-го туру.