«Сокіл» перемагає чемпіона та стає переможцем першого кола Екстра-ліги!

0
3541

В останньому матчі першого кола підопічні Романа Ковальчика обіграли херсонський «Продексім»

«Сокіл» (Хмельницький) – «Продексім» (Херсон)      4:1 (2:0)

Арбітри: Олег Іванов (Дніпро), Юрій Кондратьєв (Київ)

Cпостерігач арбітражу: Роман Проць (Дрогобич)

Голи: Педяш (17,32), Фумаса (18,аг), Кручек (31) – Роніньо (40).

«Сокіл»: Бакінський – Хамдамов (кап.), Шеремета, Педяш, Лисенко – Щербань, Кручек, Кіт, Подлюк, Мартинюк. Запасні: Чех, Вербовий.

Головний тренер: Роман Ковальчик

«Продексім»: Ципун (Савенко,21) – Скорий, Чуднов, Ланко, Калуков – Бессалов, Свірідов, Роніньо, Фумаса, Бербенцев, Фетько.

Головний тренер: Ігор Москвичов

Попередження: Хамдамов (37) – Бессалов (15), Ланко (37)

Цей матч був, безумовно, центральним у турі – зустрічалися лідер чемпіонату і чемпіон. Інтерес до гри підігрівався тим, що буквально напередодні «Продексім» дозаявив ще одного бразильця (Мадсона) і попрощався з трьома українцями (Шпигар, Волянюк, Кисельов).

Але Мадсон хоч і приїхав до Хмельницького і був внесений до протоколу матчу, не переодягався і на майданчик не вийшов.

З перших хвилин пішла швидка, жива гра – гравці обох команд намагалися кожну атаку завершувати ударом по воротах, але удари Ланко, Педяша, Свиридова, Хамдамова були неточні. Реальну нагоду відкрити рахунок втратив Педяш, який після прострілу Шеремети з кутового з декількох метрів пробив в Ципуна.

Херсонці, згадавши про те, наскільки небезпечні «стандарти» у виконанні «Сокола», постаралися відсунути гру від своїх воріт і в середині тайму видали ударну п’ятихвилинку, протягом якої Фумаса (тричі), Чуднов і Скорий небезпечно атакували ворота Бакінського, але голкіпер нашої команди впорався з усіма загрозами.

1

Ковальчик взяв тайм-аут, майже відразу тайм-аут вже взяв Москвичов, але вказівки тренера більше допомогли «соколятам» – спочатку Шеремета з кутового закинув м’яч на Педяша, і той зльоту увігнав м’яч у ближній кут, а через хвилину Шеремета з ауту прострілив в штрафну, і «круглий» рикошетом від Фумаси вдруге опинився у воротах «Продексіма». На останній хвилині тайму Подлюк з метра пробив в штангу, Бакінський парирував небезпечний удар Свиридова і команди пішли на перерву.

Така ж швидка, з великою кількістю гольових моментів і єдиноборств, гра пішла і з самого початку другого тайму – вже на перших секундах Калуков пробив в поперечину, індивідуальний прохід Педяша нейтралізував Савенко, який замінив у воротах «Продексіма» Ципуна, а удари Хамдамова та Свиридова були неточні. Савенко, постійно підключаючись «п’ятим», дозволив «Продексіму» заволодіти територіальною перевагою, реалізувати яку херсонцям не вдавалося.

На 28-й хвилині Педяш і Хамдамов двічі поспіль атакували ворота Савенко, але голкіпер гостей з ударами подолян впорався, а в атаці у відповідь Ланко потужним ударом струсонув штангу – «смугаста», ображено задзвенівши, відбила м’яч в поле. Тут же Бакінський двічі виручив після ударів Фумаси і Калукова, а потім настала чергова «двохвилинка» «Сокола».

Спочатку Кручек, закинувши м’яч з кутового на Мартинюка, відгукнувся на передачу партнера і увігнав м’яч під поперечину. А потім своє слово сказав кращий бомбардир чемпіонату Педяш.  Після передачі Шеремети він вийшов один на один з Савенко і відправив м’яч у дальній кут – 4:0. До кінця матчу залишалося ще майже пів тайму, «Продексім» як і раніше наполегливо шукав шляхи до воріт Бакінського, але питання про переможця було знято.

3

У час, що залишився, Савенко виручив свою команду після удару Лисенка, Подлюк перевірив на міцність поперечину власних воріт, а Роніньо відквитав один м’яч, і на радість хмельницьких вболівальників, які «під зав’язку» заповнили трибуни СК ГУНП і гаряче підтримували своїх улюбленців, фінальна сирена зафіксувала перемогу господарів з рахунком 4:1.

«Сокіл» переконливо обіграв чемпіона і закінчив перше коло на першому місці. В інших матчах туру «Титан» обіграв «Епіцентр К Авангард» (6:3), «Ураган» поступився «Кардиналу-Рівне» (1:2), а матч «ІнБев / НПУ» – «ХІТ» відбудеться сьогодні.