“Сокіл” при порожніх трибунах громить “Ураган”

1
2090

Пента-трик Педяша та автогол Корсуна дозволили підопічним Романа Ковальчика здобути другу перемогу в сезоні

“Сокіл” (Хмельницький) – “Ураган” (Івано-Франківськ) – 6:1 (1:1)

Арбітри: Гора Геннадій, Жиронкін Леонід (обидва – Київ)

Спостерігач арбітражу: Воложенко Юрій (Харків)

Голи: Педяш (15, 22, 34, 36, 40), Корсун (31, аг.) – Пелех (17)

“Сокіл”: Бакінський – Хамдамов (кап.), Шеремета, Лисенко, Педяш – Подлюк, Кручек, Щербань, Кіт – Мартинюк.

Головний тренер: Роман Ковальчик

“Ураган”: Біров – Кіндратів (кап.), Горбатий, Корсун, Пелех – Микитюк, Сімка, Зварич, Цілик – Кефа, Швед.

Головний тренер: Максим Павленко

Попередження: Подлюк (29) – Корсун (23)

Вилучення: Корсун (39, друге попередження)

У суботу, 23-ого вересня, свій черговий поєдинок у вітчизняній Екстра-лізі провів хмельницький «Сокіл». У рамках 2-ого туру змагань підопічні Романа Ковальчика у рідних стінах зустрічалися із івано-франківським «Ураганом».

_DSC0023

Розпочали гру суперники доволі агресивно, протиставивши один одному високий пресинг, під тиском якого як і гравці «Сокола», так і «Урагану» діяли майже безпомилково. У в’язкій позиційній боротьбі довгий час оборона переважала атаку, а головну загрозу воротам один одного команди створювали після «стандартів». Дещо гостріше за таких умов виглядали франківці, але їх зусилля нівелювалися завдяки впевненій грі Бакінського. Кіпер хмельничан спочатку двічі врятував свою команду після «домашніх заготовок» суперника, які в обох випадках підступними ударами завершував Зварич, а потім, вчасно зігравши на виході, нівелював можливу загрозу від Сімки. У хмельничан запам’ятався момент Кота, який після передачі Щербаня з ауту та колективного провалу захисту «сірих» опинився на вбивчій позиції, однак у завершальній фазі пробив досить неточно.

_DSC0047

«Розвідка боєм» тривала десь до 7-ої хвилини, після чого на майданчику розпочалися справжні «гойдалки». Початок їм поклав Кручек, який взявши гру на себе, в ефектному стилі обіграв відразу двох оборонців, викотившись віч-на-віч із Біровим. Далі Зварич у відчайдушному підкаті заблокував удар Богдана. «Ураган» відповів нагодою Горбатого, який обігравши один в один Подлюка фактично впритул розстрілював Бакінського, однак кіпер хмельничан і цього разу зіграв вище всяких похвал. Цей епізод значно додав концентрації підопічним Романа Ковальчика, які впродовж наступної хвилини створили два стовідсоткові моменти для того, аби змінити нулі на табло. В обох випадках неабияку активність проявляв Лисенко, непростий удар якого в шпагаті перевів спочатку на кутовий Біров, а далі Андрій прострілом з ауту знайшов на дальній стійці свого тезку, Хамдамова, який неймовірним чином примудрився не влучити у фактично порожню ціль з кількох метрів.

_DSC0070

Далі ініціатива на певний час перейшла до «Урагану», в складі якого найбільш близьким до успіху був Пелех, постріл якого зльоту у нижній кут після навісної передачі від Кіндратіва у красивому стрибку перевів на кутовий Бакінський. «Не забиваєш ти…». Це правило спрацювало на 15-ій хвилині, коли «Соколу» вдалася як по нотах розіграна чудова контратака. Розпочав її Шеремета, вдало зігравши у відборі на половині суперника, а завершив її Педяш, ефектно у падінні переправивши сферу в праву «шістку» після націленого прострілу з флангу від Мартинюка – 1:0.

_DSC0159

Але раділи господарі недовго. На 18-ій хвилині Пелех ударом впритирку із стійкою після поперечної передачі від Кіндратіва знову повернув на табло рівновагу, а завершення першого тайму пройшло за мінімальної ігрової переваги окрилених успіхом івано-франківців. Однак не дав їх старанням матеріалізуватися у забиті м’ячі Бакінський, двічі врятувавши «Сокіл» після ударів Зварича та Сімки.

_DSC0095

Другу половину зустрічі хмельничани розпочали неймовірно активно, і це вже дуже швидко дало свої плоди. Винити у цьому «дракони» можуть Бірова, який невпевнено зігравши при вводі м’яча у гру буквально «подарував» його Педяша. А далі для Сашка це все було справою техніки. Ефектна підсічка у протихід голкіперу, і м’яч від штанги затріпотів у сітці – 2:1. Цей момент на певний час відправив у стан гроггі підопічних Максима Павленка, але скористатися цим гравці «Сокола» не зуміли. Шереметі та Хамдамову не вистачало буквально якихось сантиметрів, аби результативно завершити загострюючі простріли з флангу, а між цими епізодами нагадав про себе Біров, парирувавши потужний удар під поперечину з середньої дистанції у виконанні Мартинюка. Івано-франківці огризнулися доволі небезпечними ударами Пелеха та Сімки, після яких м’яч по черзі просвистів у безпосередній близькості біля володінь Бакінського.

_DSC0205

Черговий удар долі «Урагану» довелося пережити на 31-ій хвилині, коли після силового прострілу Шеремети з ауту та рикошету від Корсуна м’яч знову затріпотів у сітці воріт номінальних гостей – 3:1. Відродити тінь інтриги міг Зварич, але з доволі перспективного штрафного пробив над поперечиною. Підопічні Романа Ковальчика на куражі кинулися «добивати» знекровленого суперника, у ворота якого вже дуже швидко побував черговий м’яч. Знову спрацювала «домашня заготовка» «Сокола» при розіграші стандарту: Педяш відгукнувся на навісну передачу Шеремети зльоту і не даючи шкіряній сфері опуститися на паркет, зльоту поцілив акурат у праву «дев’ятку» – 4:1!!!

_DSC0245

До цього часу франківці вже «висіли» на 5-ти фолах, і аби бодай якось виправити ситуацію Максим Павленко вирішив змінити голкіпера на п’ятого польового. У воротарській футболці з’явився на паркеті Корсун, але ця тактика нічого не принесла приємного гостям. Педяш, обікравши Зварича та вразивши вже порожню ціль, довів власний гольовий доробок у зустрічі до чотирьох забитих м’ячів – 5:1. На останній хвилині матчу Корсун ціною другого попередження у грі зірвав перспективний прохід Кручека, і у ворота «Урагану» було призначено дабл-пенальті. До «точки» підійшов Педяш, і витримавши гросмейстерську паузу, пробив точнісінько у праву «дев’ятку», таким чином оформивши у зустрічі класичний пента-трик та встановивши підсумковий рахунок на табло.

_DSC0325

Отже – впевнена перемога «Сокола» з рахунком 6:1, який із максимальним очковим доробком за підсумками двох турів закріплюється на чолі турнірної таблиці, випереджаючи найближчих переслідувачів на два залікові бали. Свій наступний матч підопічні Романа Ковальчика проведуть 30-ого вересня у Покровському, де зустрінуться із місцевою «Титан-Зорею».