“Сокіл” розпочинає сезон переконливою перемогою у Одесі

В грі 1-ого туру підопічні Романа Ковальчика впевнено переграли на виїзді дебютанта Екстра-ліги, одеський “Епіцентр К Авангард”

“Епіцентр К Авангард” (Одеса) – “Сокіл” (Хмельницький) – 1:8 (1:4)

Арбітри: Фесенко Олексій (Харків), Сидорук Олександр (Вінниця)

Спостерігач арбітражу: Гроховецький Сергій (Київ)

Голи: Коваленко (4) – Лисенко (5), Віт. Радченко (8, аг.), Хамдамов (15, 18, 22, 33), Педяш (22, 38)

“Епіцентр К Авангард”: 99. Рахметов (1. Якуб, 21) – 3. Віт. Радченко, 8. Влад. Радченко, 11. Мірошник, 12. Федосюк – 4. Свиридов, 10. Леонов, 14. Коваленко (кап.), 77. Соцький – 5. А. Бондаренко, 30. К. Бондаренко, 17. Болтнєв.

Головний тренер: Павло Ардаковський

“Сокіл”: 12. Бакінський – 5. Хамдамов (кап.), 7. Шеремета, 4. Лисенко, 11. Педяш – 9. Подлюк, 6. Щербань, 14. Кручек, 2. Кіт – 15. Вербовий, 10. Мартинюк.

Головний тренер: Роман Ковальчик

Попередження: Леонов (33), Мірошник (38) – Кручек (15), Лисенко (27)

У суботу, 16-го вересня, хмельницький «Сокіл» матчем у Одесі проти місцевого «Епіцентру К Авангард» відкрив сезон 2017/2018 років у вітчизняній Екстра-лізі.

Передувала матчу офіційна церемонія відкриття сезону. Спочатку з привітальним словом до усіх присутніх звернувся спортивний директор одеського клубу, Ігор Калінін, а далі під гімн України капітани команд, Сергій Коваленко та Андрій Хамдамов підняли український стяг під купол спорткомплексу СКА, цим самим сповістивши, що сезон 2017/2018 у Одесі офіційно відкрито!

_DSC0128

Розпочали зустріч суперники доволі жваво, вже на перших хвилинах обмінявшись доволі небезпечними випадами. У хмельничан близьким до успіху був Хамдамов, який на швидкості накрутивши відразу двох опонентів, у завершальній стадії пробив у лічених сантиметрах над поперечиною, на що «будівельники» відповіли моментом Леонова, м’яч після удару якого просвистів поруч із стійкою воріт Бакінського.

Протиставивши з стартових хвилин високі швидкості один одному, обидві команди робили головний акцент на атаку, і за таких умов перший забитий м’яч у зустрічі не змусив на себе довго очікувати. Сталося це на 4-ій хвилині, коли одеситам вдалася «домашня заготовка» при розіграші «стандарту»: після швидкого вводу кутового активний Леонов виконав націлений простріл на дальню стійку, де Коваленко, на якусь мить випередивши Кручека, метрів з 5-ти переправив сферу у кут – 0:1, але раділи підопічні Павла Ардаковського. Не встигла хвилинна стрілка зробити бодай один оберт, як хмельничанам вдався чудовий затяжний розіграш, у завершальній фазі якого Лисенко влучно пробив вдотик у ліву «шістку» з лінії воротарського після передачі від Шеремети, ставши таким чином 350-ого голу СК «Сокіл» у чемпіонатах України – 1:1.

_DSC0189

Забитий м’яч неабияк додав впевненості підопічним Романа Ковальчика, які з ще більшим завзяттям кинулися шукати ключі до воріт Рахметова, і невдовзі  грамотний розіграш стандартного положення увінчався успіхом для хмельничан. Подлюк потужно пробив у нижній кут після розіграшу ауту, і м’яч після рикошету від ноги Віталія Радченка, змінив свою траєкторію та залетів у сітку воріт «будівельників» – 2:1.

Цей гол дещо надламав психологічно одеську команду, а окрилені успіхом гравці «Сокола» прагнули розвинути свій успіх, створюючи момент за моментом. Двічі протягом однієї хвилини «вибачив» одеситів Педяш, не зумівши із забійних позицій влучити у ціль після націлених передач від Хамдамова та Шеремети, а невдовзі блиснув майстерністю Рахметов, витягнувши непростий м’яч після підступного удару в «дев’ятку» від того ж Шеремети. Черговий забитий м’яч у ворота «Епіцентра К Авангард» по такій грі був лише питанням часу, і стався на 15-ій хвилині, коли Педяш зі штрафного відпасував праворуч на набігаю чого Хамдамова, який з кута воротарського влучно пробив у ближній верхній кут – 3:1. Чудове взаєморозуміння цієї зв’язки при «стандартах» невдовзі принесло хмельничанам і четвертий гол: Педяш з кутового прострілив у центр воротарського, де забутий захисниками капітан «Сокола» з кількох метрів розстріляв Рахметова, оформивши таким чином дубль у зустрічі – 4:1. Одесити ж в себе після такого «подвійного удару» зуміли прийти в себе лише під завісу першого тайму, і цілком мали декілька перспективних нагод, аби змінити цифри на табло, однак реалізація вперто підводила підопічних Павла Ардаковського. Мірошник з доволі небезпечного штрафного пробив неточно, а найбільш близьким до успіху був Коваленко, який викотившись віч-на-віч із Бакінським після чудового пасу від Свиридова, у завершальній стадії, на щастя для хмельничан, пробив у лічених сантиметрах поруч із стійкою воріт хмельничан.

_DSC0264

В другому таймі замість Рахметова на «останньому рубежі» одеситів з’явився Якуб, але ця рокіровка особливих дивідендів господарям не принесла. Хмельничани неймовірно потужно розпочали другу половину матчу, і двічі забивши протягом 22-ої хвилини, фактично зняли усі питання щодо переможця. Спочатку знову поринув у обіймах партнерів Хамдамов, з кількох метрів підправивши шкіряний снаряд у ціль після удару/прострілу Педяша після розіграшу кутового, а через декілька секунд та ж участь очікувала і активного Педяша. Одинадцятий номер «Сокола» обікравши на підступах до карного майданчика «Епіцентра К Авангард» Мірошника, спочатку ефектним перекатом поклав на паркет Якуба, а потім спокійно вразив вже порожню ціль – 6:1.

Одесити при підтримці рідних трибун намагалися бодай скоротити розрив, але усі їх старання помножив на нуль впевненою грою Бакінський, який спочатку парирував підступний обвідний удар у «дев’ятку» від Свиридова, а потім вийшов переможцем у ближньому бою із Коваленком, безперечно кращим гравцем «будівельників» в цій зустрічі. «Не забиваєш ти, забивають…». Ця прописна футзальна аксіома спрацювала на 33-ій хвилині, коли Хамдамов, обікравши Болтнєва, ефектною підсічкою над плечем Якуба реалізував вихід віч-на-віч із стражем воріт «будівельників», оформивши таким чином покер – 7:1.

_DSC0261

Останні хвилини суперники провели під знаком експериментів при розіграші п’ятого польового, подарувавши глядачам справжні «гойдалки». У одеситів найближчим до успіху був Коваленко, удар якого впритул ціною надзусиль парирував Бакінський, а через декілька хвилин за хмельничан зіграла стійка воріт, яку своїм потужним пострілом з-за меж воротарського потривожив Федосюк. «Останнє слово» ж залишилося за хмельничанами, а саме за Педяшем, який уникнувши підкату від Віталія Радченка більярдним ударом впритирку із стійкою завершив чудовий пас врозріз від Хамдамова.

Отже – впевнена та яскрава перемога «Сокола» з рахунком 8:1, яка дозволяє хмельницькій команді захопити лідерство у турнірній таблиці за підсумками першого туру. Свій наступний підопічні Романа Ковальчика проведуть у рідних стінах, 23-го вересня. В цей день до Хмельницького завітає івано-франківський «Ураган».