“Сокіл” у напруженому матчі програє “Енергії”

1
2064

В 13-ому турі Екстра-ліги підопічні Романа Ковальчика з мінімальним рахунком поступилися на виїзді чинному чемпіону турніру, львівській “Енергії”

“Енергія” (Львів) – “Сокіл” (Хмельницький) – 4:3 (2:0)

Арбітри: Жиронкін Леонід (Київ), Хомич Олена (Луцьк)

Спостерігач арбітражу: Гроховецький Сергій (Київ)

Голи: Кордоба (18), Мих. Грицина (20, 33), Кузь (23) – Лисенко (26), Педяш (31), Шеремета (40)

“Енергія”: Кардаш – Мик. Грицина, Мих. Грицина, Багряк, Легендзевич – Федюк (кап.), Кордоба, Кузь, Радевич – Струк.

Головний тренер: Валерій Легчанов

“Сокіл”: Бакінський – Зубик, Шеремета (кап.), Лисенко, Педяш – Подлюк, Щербань, Мартинюк, Кручек – Моспан.

Головний тренер: Роман Ковальчик

Попередження: Мих. Грицина (6) – Педяш (28)

У понеділок, 26-го грудня, свій заключний офіційний поєдинок у 2016-ому році провів хмельницький «Сокіл». У рамках 13-ого туру Екстра-ліги підопічні Романа Ковальчика у Львові зустрічалися з чинним чемпіоном турніру, місцевою «Енергією».

Початок матчу ознаменувався тим, що обидві команди активно використовували високий пресинг в надії на помилки оборони одна одної. У такій ситуації цікавіше виглядали хмельничани, які зуміли використати певну нервозність оборонців «Енергії» та створити декілька перспективних моментів для того, аби відкрити рахунок у матчі. Спочатку Щербань самотужки розігнав по лівому флангу чудову контратаку і відпасував на набігаючого Кручека, який вже готувався завдати разючого та точного удару, однак Кардаш, вчасно зігравши на виході, зумів скоротити кут обстрілу та ліквідувати загрозу. Через декілька миттєвостей вже Кардаш ледве не створив проблеми своїй команді, «подарувавши» під пресингом м’яч Шереметі, однак вже через якусь мить реабілітувався, вибивши його в аут.

На деякий час «Енергії» вдалося перевести гру від власних воріт. У позиційній боротьбі давався взнаки більший досвід гравців чинного чемпіона, які зусиллями власного капітана, Андрія Федюка, створювали активність біля воріт хмельничан. В першому випадку дальній удар Андрія в нижній кут не без проблем парирував Бакінський, а через декілька хвилин «п’ятірка» господарів із вигідної позиції пробив поруч із стійкою. Хмельничани відповіли супермоментом Педяша, який обікравши Багряка на швидкості викотився віч-на-віч із Кардашем, у завершальній стадії пробив в лічених сантиметрах поруч із «дев’яткою».

Ближче до середини першого тайму обидві команди стали діяти у відкритій манері, що неабияк тішило багаточисленних вболівальників. Спочатку Федюк розкішним ударом зльоту після навісної передачі від Кордоби перевірив на міцність стійку воріт «Сокола», а далі дива воротарської майстерності продемонстрував Бакінський, парирувавши добивання від Радевича. Відповідь «Сокола» видалася не менш гострою. Відкривати рахунок у зустрічі повинен був Подлюк, однак відверто вибачив чинного чемпіона, не зумівши з кількох метрів влучити у порожній кут після націленого прострілу на дальню стійку від Щербаня.

До забитих м’ячів справа вперше у матчі дійшла на 18-ій хвилині. Радевич поперечним пасом вивів на ударну позицію Кордобу, і той сильним та точним ударом в ліву «шістку» з-за меж карного майданчику відкрив рахунок у матчі – 0:1. Відчувши впевненість у власних силах, підопічні Валерія Легчанова стали діяти наполегливіше у атаці, і на останніх секундах першого тайму подвоїли власну перевагу у рахунку. Диво-гол вдався Михайлу Грицині, який після м’якої передачі Струка з кутового невідпорно зльоту пробив точнісінько у ліву «дев’ятку» – 0:2. «Стандарт» невдовзі міг завершитися успіхом і для хмельничан, однак Кардашу вдалося парирувати «мертвий» м’яч після потужного удару від Щербаня з сиреною.

Другий тайм розпочався з атак галичан, які на 23-ій хвилині довели рахунок на табло до розгромного. Зробив це Кузь, який виявився в потрібному місці та в потрібний час після розіграшу штрафного – 0:3. Віддамо належне хмельничанам, які після третього пропущеного м’яча стали діяти значно активніше, і біля воріт Кардаша все частіше ставало гаряче. Спочатку вибачив «Енергію» Моспан, який після скидки від Лисенка із забійної позиції пробив у стійку, а через декілька миттєвостей ця зв’язка, обмінявшись «люб’язностями», створила найкрасивіший гол у матчі. Станіслав виконав навісну передачу з власної половини, на яку відгукнувся Андрій, і прибравши обманним рухом Багряка, не давши м’ячу опуститись на паркет, по неймовірній траєкторії спрямував його зльоту у праву «дев’ятку» метрів з 18-ти – 1:3!!! Цей гол значно додав розкутості та впевненості підопічним Романа Ковальчика, які продовжили свій атакувальний натиск та всередині другого тайму відродили інтригу в матчі завдяки чудовому голу Педяша, який точним ударом зльоту під поперечину у власній фірмовій манері завершив навісну передачу Шеремети від кутової позначки – 2:3!!!

«Енергетики» за такого розвитку подій стали помітно нервувати, і цим активно намагалися скористатися гравці «Сокола». Найближчим до того, аби відновити паритет у рахунку був Моспан, який після довгого вводу від Бакінського впритул розстрілював Кардаша, однак кіперу «Енергії» в неймовірному стрибку вдалося ліквідувати загрозу та врятувати свою команду від вірного голу. Відоме футбольне правило спрацювало відразу: Микола Грицина на швидкості протягнув м’яч по правому флангу і виконав націлений простріл на дальню стійку, де його брат, Михайло, переправивши у падінні шкіряний снаряд у ціль, оформив дубль в матчі та відродив перевагу львів’ян у два забиті м’ячі – 2:4.

За 6.30 до фінальної сирени Роман Ковальчик взяв тайм-аут, після якого на паркеті у воротарській футболці з’явився Шеремета. Граючи з «п’ятим» хмельничани за допомогою затяжних розіграшів намагалися «розгойдувати» оборону свого суперника, в якій іноді з’являлися слабкі місця. Близьким до голу був Мартинюк, потужний удар якого з гострого кута в шпагаті перевів на кутовий Кардаш, а коли вже і він був безсилим, «Енергію» вибачив Щербань, не зумівши із забійної позиції влучити у ціль після чудової передачі від активного Мартинюка. Гол у ворота «енергетиків» назрівав все більше і більше, і стався за 2 секунди до фінальної сирени, коли Шеремета з кількох метрів переправив шкіряний снаряд у сітку після прострілу Педяша на дальню стійку, встановивши цим самим остаточний рахунок у матчі.

В підсумку – прикра поразка «Сокола» з рахунком 3:4, яка залишає хмельницьку команду на сьомій позиції у табелі про ранги. Наразі у Екстра-лізі настає двотижнева пауза, пов’язана із новорічними та різдвяними святами, а перший офіційний матч у новому році «Сокіл» проведе 14-го січня. В цей день підопічні Романа Ковальчика у рідних стінах зустрінуться із лідером турніру, столичним «ХІТом».