«Сокіл» в Хмельницькому поступився «Продексіму»

0
331

На гру 14-го туру в Хмельницькому, в якій «Сокіл» зустрічався з «Продексімом», керманичи команд Роман Ковальчик та Дмитро Бербенцев не мали можливості виставити оптимальні склади. У чемпіонів України «на травмі» Віталій Скорий, щодо хмельничан, то через перебір жовтих карток за грою з трибун спостерігали Сергій Шевченко та Артур Подлюк. При відсутності альтернативи місце на останньому рубежі «Сокола» зайняв Владислав Ліпчинський. Готуючись до гри з «Продексімом», на тренуваннях Роман Ковальчик випробував різні варіанти заміни Подлюку в першій четвірці, і врешті решт свій вибір зупинив на Владиславі Гресю.

Незіграність четвірки дуже швидко дала взнаки. На 2-й хвилині господарі дозволили Роніньо розігнати атаку, далі була передача вправо на вільного Бессалова, який точним ударом в дальній кут відкрив рахунок. На цьому неприємності «Сокола» не завершилися: пройшло ще дві хвилини, і рахунок став вже 0:2. Шотурма вийшов на ворота по центру, пробив, і коли Ліпчинський відбив м’яча, той же Шотурма повторним ударом подвоїв рахунок. За хвилину у ворота «Сокола» міг влетіти і третій м’яч, але Ліпчинський встиг зреагувати на рикошет від Корсуна після дальнього удару Білоцерківця.

Роман Ковальчик не став брати тайм-аут, але і без цього «Сокіл» дуже швидко повернувся до гри. На 6-й хвилині швидку комбінацію, яку розпочав Сорока, а продовжив Гресь, ударом в дотик з-меж штрафного майданчика завершив Хамдамов.

З цим м’ячем господарі вже остаточно заспокоїлися, і вже про якусь перевагу «Продексіма» над господарями мови не було. Навіть коли у хмельничан друга четвірка на майданчику протидіяла квартету «збірників» України, господарям вдавалося надійно захищатися та створювати небезпеку біля воріт Ципуна. Що зменшувало напругу біля воріт Ліпчинського, так це вдала гра проти «стовбів» «Продексіма»: ані Волянюку, ані Білоцерківцю прийняти м’яч та розвернутися було дуже складно. Волянюк навіть був змушений йти на відвертий фол, коли програв боротьбу Абзалову, притримавши гравця «Сокола» руками. І це була перша жовта карта в пасиві чемпіонів України. В цій ситуації у гостей почав на себе брати гру Зварич. Михайло на лівому фланзі атаки кілька разів позбувався опіки, це дозволяло виходити на ударні позиції, але Ліпчинський грав дуже надійно.

Тим часом, без роботи не нудьгував і Ципун. На 16-й хвилині голкіпер «Продексіма» відверто врятував свою команду, коли гості «загубили» на 6-ти метрах Бабака, далі був удар по воротах, на який голкіпер встиг зреагувати. До сирени на перерву команди так і не спромоглися змінити рахунок.

Початок другого тайму став дежавю першого. Ті ж самі друга та четверта хвилини – і рахунок вже 1:4. Білоцерківець та Корсун розіграли класичну «двійку», і останній ударом з 8-ми метрів вразив ворота. А згодом Волянюк, прийнявши довгу передачу, практично не помітив Токара і Ліпчинського, і забив свій перший м’яч в цій грі.

Дежавю було б повним, як би на це відповів уу, але у «Продексіма» в гру дуже вдало увійшов Савенко. На 25-й хвилині Гресь, мабуть, вже бачив м’яч у воротах, але голкіпер гостей якимось дивом встиг завадити цьому. За дві хвилин вже Сорока опинився на вбивчій позицій, і знову Савенко продемонстрував найвищу майстерність, коли перевів м’яч на кутовий. Після корнеру Хамдамов пробив зльоту – штанга!

І тут, як грім – 1:5. Ліпчинський від воріт вкинув м’яча прямо на Волянюка, той наблизився до воріт, і не самим сильним ударом оформив дубль. На це тим же у «Сокола» на 32-й хвилині відповів Хамдамов – після його дальнього удару Савенко, закритий і своїми, і чужими на м’яч не зреагував.

Протягом майже всієї гри хмельничани дуже уважно діяли на небезпечних стандартах «Продексіма», але на 35-й хвилині один аут гості все ж таки використали: Шотурма зробив передачу на Білоцерківця, якому вразити ворота не встиг завадити Сорока.

За 5.11 до фінальної сирени Роман Ковальчик взяв тайм-аут, після якого Ліпчинський почав підключатися до атаки. Перша спроба була невдалою, і Савенко ледь не вразив порожні ворота. Гра «5 на 4» принесли хмельничанам зиск лише на останній хвилині, коли після прострілу Ліпчинського м’яч влучив в руку захиснику гостей. Пенальті чітко реалізував Хамдамов, і це був вже другий хет-трик в грі: за хвилину до цього свій третій м’яч після ідеальної передачі Сорокіна забив і Волянюк.

«Сокіл» в цікавій для глядачів, і в дуже корисній для себе грі поступився 3:7. Але це був той матч, коли команда була керованою, намагалася вести свою гру, і саме грати в футбол. На жаль, в захисті в «Сокола» ще багато роботи, і це було очевидним на фоні високої виконавчої майстерності чемпіонів України.

Для «Сокола» в офіційних матчах настала двотижнева пауза, і попереду у команди Романа Ковальчика дві дуже важливі гри у Львові: 8 лютого в Кубку України, коли треба буде у «Енергії» відігрувати 0:2, а 16-го лютого в чемпіонаті – там вже треба буде вирішувати питання з потраплянням в ТОП-6.