«Сокіл» в першій грі поступився «Енергії», але все в цій парі вирішиться за три тижні у Львові

0
901

Свій кубковий сезон-19/20 хмельницький «Сокіл» відкрив домашнім матчем проти львівської «Енергії», суперником добре знайомим, якого команда Романа Ковальчика вже перемагала, здобувши перемогу 4:3 в грі першого кола першого етапу чемпіонату України. Кубок – зовсім інший турнір, зі своїми закону, які є такими, що в першій грі господарям майданчика треба забезпечувати такий результат, що максимально впевнено себе почувати у грі-відповіді.

Гості одразу почали грати в пресинг, і варто Подлюку було помилитися в середині майданчика, як Легендзевич вийшов сам на сам з Шевченко. Наш голкіпер зміг виправити помилку партнера по команді, але не в повному обсязі. Відбитий Сергієм м’яч відлетів на Гасюка, якому ніхто не завадив вразити ворота.

Треба було виправляти ситуацію, хмельничани багато володіли м’ячем, проте гості на 4-й хвилині зусиллями Ковальчука ледь не подвоїли свою перевагу, але надійно зіграв Шевченко. Перша реальна небезпека біля воріт Пітулі виникла на 6-й хвилині, коли Струк збив Бабака і отримав за це жовту картку. Зі штрафного пробивав Хамдамов, але влучив прямо в львівського голкіпера. Деякий час команди грали без моментів, поки на 10-й хвилині Струк після розіграшу штрафного не перевірив на міцність штангу воріт Шевченка. Контратаки гостей і надалі були небезпечними – на 12-й хвилині лише майстерність Шевченка врятувала «Сокіл» після виходу Ковальчука сам на сам. За кілька секунд Роман Ковальчик змушений був брати тайм-аут…

«Сокіл» і надалі багато володів м’ячем, і гості, порушуючи правила, на 17-й хвилині підібралися до відмітки в 5 командних фолів. Це був шанс для господарів примусити «енергетиків» сфолити вшосте, але не вдалося. Як і не вдалося Подлюку, який отримав чудову розрізну передачу від Хамдамова, ударом в дотик зрівняти рахунок. Тож після 20-ти хвилин гри перевага була за «Енергією» 1:0.

Після перерви малюнок гри не змінився. «Сокіл» прагнув відігратися, «Енергія» контратакувала небезпечно, а на 25-й хвилині після ауту ще й забила вдруге: простріл в штрафну на гол перетворив Ковальчук. Роман Ковальчик же прийняв рішення змінити Шевченка на Ліпчинського.

Маючи перевагу в два м’ячі, львів’яни щільно «сіли» на своїй половині, чекаючи на будь-яку помилку з боку «Сокола», який не хотів миритися з долею. Хмельничани максимально підвищили швидкості, але й це не дозволяло зламати організований захист суперника. Пробували вразити ворота дальніми ударами Гресь та Вербовий, але все було марним.

Оскільки це була кубкова гра, то ризикувати з грою з п’ятим для «Сокола» сенсу не було, і гра продовжувалася в форматі «4 на 4». На останній хвилині гості вибухнули кількома атаками. Струк з-меж штрафного майданчика пробив вище воріт, а після стандартів «енергетиків» м’яч летів повз ворота.

Перша частина хмельницько-львівського протистояння залишилася за «Енергією» 2:0, але все в цій парі вирішиться у грі-відповіді, яка пройде 8 лютого у Львові. «Соколу» для виходу в чвертьфінал потрібно перемагати або 3:0, або з результативною перевагою в два м’ячі – 3:1, 4:2 і т.д.