“Сокіл” впевнено перемагає у Києві та робить вагому заявку на вихід у 1/4 фіналу Кубку України

0
2009

У першій грі 1/8 фіналу Кубку України з футзалу підопічні Романа Ковальчика здобули впевнену виїзну перемогу над “ЛТК-ІнБев-НПУ”

“ЛТК-ІнБев-НПУ” (Луганськ-Житомир-Київ) – “Сокіл” (Хмельницький) – 1:4 (1:3)

Арбітри: Фесенко Олексій, Куций Денис (обидва – Харків)

Спостерігач арбітражу: Стрілецький Сергій (Суми)

Голи: Зеленкевич (4) – Мартинюк (5), Подлюк (10), Щербань (20), Педяш (31)

“ЛТК-ІнБев-НПУ”: Паламарчук – Цапов, Бакум (кап.), Директоренко, Войток – Мороховець, Зеленкевич, Чеберяк, Карбула. Запасні: Поночовний.

Головний тренер: Валерій Туркін

“Сокіл”: Бакінський (Тимощук, 37) – Педяш, Хамдамов, Шеремета (кап.), Лисенко – Подлюк, Мартинюк, Кручек, Щербань – Моспан, Зубик.

Головний тренер: Роман Ковальчик

Попередження: Мороховець (32) – Щербань (27)

У п’ятницю, 20-го січня, взяв старт у розіграші Кубку України з футзалу хмельницький «Сокіл». В цей день підопічні Романа Ковальчика провели у Києві перший матч стадії 1/8 фіналу, на якій суперником волею жеребу став «ЛТК-ІнБев-НПУ».

Розпочали гру суперники доволі, і вже на першій хвилині небезпечними ударами по воротах обмінялися Цапов та Педяш, однак на висоті були голкіпери обох команд. До забитих м’ячів вперше у матчі ж справа дійшла на 4-ій хвилині, коли «телефоністам» вдалася чудова триходівка, яку влучним ударом після прострілу Мороховця на дальній стійці завершив Зеленкевич, відкривши таким чином рахунок у матчі – 0:1. Однак радість господарів паркету була недовгою. Вже доволі швидко Мартинюк, взявши гру на себе та ефектно обігравши на швидкості Зеленкевича та Карбулу, більярдним ударом з лінії воротарського не залишив Паламарчуку жодних шансів, зрівнявши рахунок та табло спорткомплексу НПУ імені Драгоманова – 1:1.

Після цього голу підопічні Валерія Туркіна додали в швидкості, і знову невдовзі виводити вперед у рахунку міг Войток, але його підступний удар з середньої дистанції після довгого вводу від Паламарчука не без проблем парирував Бакінський. Хмельничани миттєво зробили висновки, «обклавши» свого суперника кутовими, кожен з яких ніс у собі досить серйозну загрозу для воріт «ЛТК-ІнБев-НПУ». Гарматний удар Лисенка зльоту під поперечину після навісу Педяша з кутової позначки у красивому стрибку парирував Паламарчук, а через декілька секунд і він був би безсилим, якби досяг цілі постріл Хамдамова, який відгукнувся на передачу з корнера від Шеремети, однак команді, яка представляє відразу три міста, пощастило: м’яч після удару Андрія пролетів у лічених сантиметрах поруч із стійкою.

Підопічні Романа Ковальчика не зупинялися на досягнутому, і всередині першого тайму зуміли вийти вперед у рахунку. Знову у цьому «Соколу» допоміг розіграш стандарту: Мартинюк з ауту відпасував на набігаючого Подлюка, який з-за меж воротарського вдотик влучно пробив точнісінько у ліву «шістку» – 2:1. Господарі прагнули вирівняти гру за рахунок високого рахунку та змусити свого опонента помилятися, але марно: у захисті хмельничани діяли більш надійно, і під завісу першої 20-ти хвилинки спіймавши свого опонента на контратаці, довели свою перевагу до двох забитих м’ячів. Мартинюк після вдалої гри у відборі чудовою навісною передачею вивів на ударну позицію Щербаня, який зусиль партнера не змарнував, ефектно пробивши головою над голкіпером – 3:1.

Розпочався другий тайм з атак господарів паркету, які з перших же його секунд великими силами кинулися відіграватися. Найближчими до того, аби змінити цифри на табло були Чеберяк та Мороховець, однак Бакінський демонстрував надвпевнену гру, раз за разом рятуючи свою команду. «Сокіл» ж не був таким марнотратним, і фактично реалізувавши вже свій перший гольовий момент у другій 20-ти хвилинці, довів рахунок на табло до розгромного. Шеремета, пройшовши на швидкості по флангу, відпасував ліворуч на ніким на прикритого Педяша, який витримавши гросмейстерську паузу, прицільно пробив низом без шансів для голкіпера метрів з 8-ти – 4:1. На куражі Педяш відразу міг оформлювати дубль, однак вийшовши по флангу віч-на-віч із Паламарчуком, влучив у сітку із зовнішнього боку.

Цей гол остаточно відправив підопічних Валерія Туркіна у стан гроггі, однак цим скористатися хмельничани не зуміли. Спочатку Моспан після передачі Хамдамова із флангу в падінні пробив у лічених сантиметрах поруч із стійкою, а на останніх хвилинах зустрічі дива воротарської майстерності продемонстрував Паламарчук, парирувавши удар впритул від активного Педяша. Господарі ж на це все відповідали лише грубістю, і їх щастя, що арбітри за грубий та невиправданий фол проти Подлюка не «нагородили» під завісу поєдинку Мороховця другою жовтою карткою у матчі.

В підсумку – впевнена перемога «Сокола» з рахунком 4:1, який з вагомим гандикапом підходить до матчу-відповіді, який пройде у Хмельницькому 11-го лютого. Неприємною ж «ложкою дьогтю» для хмельничан стали травми їх ключових виконавців – Андрія Лисенка та Іллі Бакінського, через які вони не зуміли завершити зустріч у Києві. Наскільки вони серйозні та які терміни відновлення вищевказаних гравців, дасть відповідь медобстеження, яке Андрій та Ілля пройдуть по поверненні до Хмельницького.

Тепер для «Сокола» настає двотижнева пауза у чемпіонаті, пов’язана із товариськими матчами національної збірної України та чинного чемпіона Європи, збірної Іспанії, які «синьо-жовті» проведуть 28-го та 29-го січня у київському Палаці спорту. Відзначимо, що у цих матчах прийме участь і гравець «Сокола», Олександр Педяш. Свій ж наступний поєдинок у Екстра-лізі хмельничани проведуть 4-го лютого. В цей день волею календаря на підопічних Романа Ковальчика у рамках 15-го туру також очікує виїзна зустріч також із «ЛТК-ІнБев-НПУ».