“Сокіл” здобуває вольову перемогу у Івано-Франківську

0
2102

В 17-ому турі Екстра-ліги підопічні Романа Ковальчика здобули вольову виїзну перемогу над одним з лідерів турніру, івано-франківським “Ураганом”

“Ураган” (Івано-Франківськ) – “Сокіл” (Хмельницький) – 1:2 (1:0)

Арбітри: Лутій Руслан, Чубінський Максим (обидва – Київ)

Спостерігач арбітражу: Кузьменко Василь (Київ)

Голи: Кефа (14) – Хамдамов (31), Зварич (35, аг.)

“Ураган”: Біров – Кіндратів (кап.), Сімка, Зварич, Шотурма – Коваль, Корсун, Пелех, Кефа – Микитюк, Лясковський, Горбатий, Цілик.

Головний тренер: Максим Павленко

“Сокіл”: Бакінський – Лисенко, Хамдамов, Педяш, Шеремета (кап.) – Зубик, Щербань, Подлюк, Мартинюк – Моспан.

Головний тренер: Роман Ковальчик

Попередження: Шотурма (12), Зварич (17)

Хмельничани активно почали гру. І вже на 2-й хвилині мали реальну можливість відкрити рахунок, але удар Шеремети після розіграшу вільного заблокували захисники. Тут же Педяш пробивав після подачі кутового – мимо.

Поступово ініціатива перейшла до господарів, які, заволодівши ігровою перевагою, протягом наступних 5-7 хвилин створили кілька дуже небезпечних моментів біля воріт гостей. Але “драконів” або підводила виконавська майстерність, або впевнено грав голкіпер “Сокола” Ілля Бакинський, який зумів “витягнути” кілька дуже складних м’ячів. Але і він не вберіг свою команду від голу на 14-й хвилині – після розіграшу кутового Василь Кефа виявився найспритнішим у штрафному майданчику “Сокола” і відкрив рахунок в матчі – 0:1. Варте відзначити, що цей гол став першим для вихованця клубної школи “Урагану” в Екстра-лізі.

“Соколята” активізувалися, почали зустрічати суперників високо від своїх воріт, а через буквально хвилину створили відмінний момент для взяття воріт, але удар Лисенко метрів з п’яти обличчям (!) парирував голкіпер “Урагану”, Віталій Біров.
В останні хвилини першого тайму на майданчику точилася рівна гра. Кожна з команд мала кілька напівмоментів, але змінити рахунок ні гостям, ні господарям не вдалося.
Варто відзначити, що в першому таймі “дракони” застосовували тактику гри в три четвірки.

Другий тайм активніше почали господарі, упустивши дві реальні можливості для того, щоб збільшити рахунок – в першому випадку після удару з близької відстані свою команду виручив Бакинський, а через хвилину Андрій Цілик, вийшовши один на один з воротарем, пробив поруч зі штангою. Після цього майже до середини другого тайму на майданчику точилася рівна гра, в якій обидві команди дуже уважно грали в обороні, а на 29-й хвилині свою команду виручив вже голкіпер господарів – Педяш після розіграшу штрафного пробив зльоту, але Біров у красивому стрибку парирував непростий м’яч, що летів у верхній кут воріт. Цей удар начебто послужив сигналом для “Сокола”, який заволодів ігровою перевагою і перевів гру до воріт “Урагану”. І на 31-хвилині це дало результат – після дальнього удару Педяша першим на добиванні виявився Андрій Хамдамов, з близької відстані відправив м’яч у сітку – 1: 1. “Ураган” відповів небезпечним ударом Юліана Горбатого, після якого м’яч потрапив в штангу і покинув межі майданчика, через хвилину Дмитро Мартинюк зумів випередити Андрія Сімку, вже готового відправити м’яч у ворота “Сокола” після передачі з флангу, “Сокіл” відповів виходом Шеремети один на один, але впевнено зіграв Біров, а ще через хвилину гості вийшли вперед – Педяш сильним ударом ввів м’яч з ауту, і “помаранчевий” рикошетом від Зварича влетів у ближній кут воріт – 2:1.

У час, що залишився до фінального свистка, господарі спробували виправити ситуацію, розпочавши діяти з п’ятим польовим, але “Сокіл” впевнено зіграв в обороні і зумів утримати переможний рахунок. В підсумку – перемога “Сокола” з рахунком 2:1, який таким чином бере реванш за поразку в першому колі, і зберігає теоретичні шанси на те, аби піднятися на шосту сходинку за підсумками “регулярки”. Стало це відомим після того, як “Титан-Зоря” поступилася у Рівному місцевому “Кардиналу-Рівне” – 2:3, і перед заключним ігровим днем першої частини чемпіонату покровців та “соколят” розділяє у турнірній таблиці лише два залікові бали. У випадку поразки “Титану-Зорі” в матчі з “Ураганом” у останньому турі та перемоги “Сокола” в домашньому поєдинку проти “Юні-Ламана”, який підопічні Романа Ковальчика проведуть 18-го березня, саме хмельницький клуб вийде у плей-офф з шостого місця! Але перед цим на “Сокіл” очікує матч-відповідь 1/4 фіналу Кубку України проти “Катеринославхлібу”, який хмельничани проведуть 11-го березня також у рідних стінах.