Україна і Казахстан розійшлися бойовою нічиєю

0
1658
У Броварах обидва збірні подарували глядачам незабутнє видовище

Останній матч перед від’їздом на чемпіонат Європи збірна України проводила проти збірної Казахстану, яка вперше пробилася на змагання такого рівня, але серйозно прогресує і, не в останню чергу, завдяки натуралізації бразильців.

Казахи ударно почали гру і в проміжку з 5-ї по 7-му хвилини тричі розписалися у воротах Євгена Іваняка. Керманич української збірної відреагував на це тайм-аутом, але українці пропустили вчетверте – 0:4. Відверто кажучи, ситуація виглядала майже безнадійною, але наші співвітчизники проявили неабиякий характер і зуміли “повернутися у гру”.

Перелом у гру внесли зміни, які провів головний тренер господарів у другій четвірці, де замість Володимира Разуванова і Олександра Сорокіна на майданчику вперше з’явилися брати Грицини. “Жовто-блакитні” миттєво прибрали ініціативу до своїх ніг і спочатку Микола Грицина відквитав один гол, а потім Євген Валєнко з передачі автора першого голу відновив інтригу у матчі. Казази тільки почали переварювати те, що сталося, а Сергій Журба вже довів їхню перевагу до мінімальної – 3:4. До перерви рахунок не змінився, хоча Дмитро Сорокін якимось дивом не влучив у порожні ворота з 2-х метрів.

Після переви наставник україїнців традиційно кинув у бій свіжих виконавців, які ще не грали у першій половині, – Олексія Фетька і Євгена Рогачова. На 24-й хвилині сталася чергова прикрість. Дуглас відібрав м’яч на своїй половині у Михайла Грицини, розігнав контратаку і викотив м’яч Олександру Довганю, а той буквально розстріляв наші ворота – 3:5. Раділи казахи лише дві хвилини, бо Євген Рогачовпродемонстрував своє вміння виконувати “стандарти”. Євген зі штрафного з правого флангу потужно пробив точно по центру і м’яч пролетів між ногами у Григорія Шамра – 4:5.

На 31-й хвилині у гру повернувся Ігіта і казахи почали використовувати традиційну для “Кайрату” тактику з його підключеннями у ролі п’ятого польового гравця. Особливих дивідендів гостям це не принесло, оскільки українці грамотно захищалися. А у нас тим часом на паркеті з’явився третій воротар збірної України Кирило Ципун (єдиний голкіпер з 5-ти задіяних у грі, якому вдалося залишити свої ворота “сухими”). Після цього Рогачов намагався повторити свій гол зі штрафного таким самим ударом з тієї ж позиції, але Ігіта, на відміну від свого колеги, встиг зімкнути ноги.

На 37-й хвилині хід у відповідь на вихід Ігіти від господарів – вихід Валєнка у воротарській футболці. За півтори хвилини до кінця нашим співвітчизникам вдалося зрівняти рахунок – Бондар заштовхав м’яч в сітку у метушні біля воріт. У час, що залишився, казахи намагалися розіграти штучну більшість, але не створили жодної небезпеки.

Божевільний матч з купою головної болі для обох тренерів. Радує, що наші хлопці зібралися після серйозного нокдауну, але за інших обставин за такої ситуації матч можна і не врятувати. Будемо сподіватися, що на чемпіонаті Європи подібних проблем з концентрацією у нашої збірної вже не буде.

Андрій ГУЛІЙ, u16.ua. Фото Ігоря СУПКАРЬОВА

Товариський матч
УКРАЇНА – КАЗАХСТАН – 5:5 (3:4)

29 січня. Бровари. Споткомплекс БВУФК. 100 глядачів.
Арбітри: Олег Іванов (Дніпропетровськ), Руслан Лутій (Київ)
Україна: Іваняк-к (Литвиненко, 21, Ципун, 32) – Бондар, Журба, Д.Сорокін, Овсянніков – Валєнко, Коваль, О.Сорокін, Разуванов – Мих.Грицина, Мик.Грицина, Фетько, Рогачов.
Казахстан: Ігіта (Шамро, 21, Ігіта, 31) – Довгань, Єсєнаманов, Першин, Дуглас – Жаманкулов, Пенгрін, Сулейманов-к, Таку – Гребонос.
Голи: Мик.Грицина (12), Валєнко (13), Журба (15), Рогачов (26), Бондар (39) – Дуглас (5), Жаманкулов (6), Таку (7), Довгань (9, 24).
Попередження: Фетько (24), Журба (28).

Післяматчеві коментарі:

Олександр Косенко, головний тренер збірної України: “Це дуже корисна для нас гра. Ми сьогодні побачили, що у нашої команди є певні козирі, які ми повинні використати на Чемпіонаті Європи. Для нас це був важливий та корисний матч, адже він дав багато інформації для аналізу. У суботу ми будемо детально розбирати цю гру в команді і робити висновки.”

Какау, головний тренер збірної Казахстану: “Я дуже вдячний президенту нашої федерації, а також вашому президенту Ассоціації футзалу України містеру Владико, що вони змогли домовитися і організувати цей матч. Я раніше вже казав, а зараз ще раз побачив – збірна України є топ-командою Європи. Для мене фаворити Чемпіонату Європи – це Іспанія, Італія, Росія, Португалія та Україна. Ваша команда мені сподобалась сьогодні, ну і моя команда також показала хорошу гру перед Белградом. Впевнений, що Україна зможе зробити сюрпиз там. Мені сподобалась сьогодні наша атака, а от захист не дуже – там був дріблінг у нашого гравця, втрата м’яча і ваш Дмитро (Бондар) зрівняв рахунок 5:5. Загалом, стиль української команди агресивний, а ми готуємося до першого матчу на Євро з Росією, вони теж грають в агресивному стилі, тож я задоволений цією грою.”

Запис коментарів: Лев Галушко, прес-служба АФУ