Україна в першому товариському матчі мінімально переграла Угорщину

0
265

Цими днями в Європі триває вікно УЄФА для міжнародних матчів національних збірних, і збірна України 9-10 листопада в Дебрецені зіграє два матчі зі збірною Угорщини. Зауважимо, що обидві збірні ведуть підготовку до відбіркових матчів ЧЄ-2022, які розпочнуться вже за місяць.

Початок сьогоднішньої гри важко дався українцям, які находилися під постійним тиском господарів. Ципун постійно був в грі, відбиваючи удари з різних дистанцій, але на 4-й хвилині був безсилим після дальнього удару Імре Надя. Проте збірна України відігралася дуже швидко. За дві хвилини Білоцерківець продавив свого опікуна, зробив передачу на Зварича, який без перешкод розстріляв порожні ворота. А ще через дві хвилини Білоцерківець міг забивати і сам, але ударом з дуги влучив в Олостіча. Пройшло ще дві хвилини, і Олостіч вже нічим не міг допомогти своїй команді, але воротаря після удару Зварича підстрахувала поперечина.

Варто зазначити, що всі активні дії збірної України йшли тоді, коли на майданчику була перша, «продексімівська», четвірка, а от тій, яка була складена з гравців, виступаючих в чемпіонаті Білорусі, більше доводилося захищатися та руйнувати численні атаки угорців. На 15-й хвилині виникла ще одна небезпека біля воріт Олостіча, коли Зварич відібрав м’яча у свого колишнього одноклубника Давіда, але зліва Михайло пробив повз ворота.

На останній хвилині першого тайму суперники втратили по можливості вийти вперед. У України Шотурма зліва з дуги від всієї душі пробив в Олостіча, а за кілька секунд вже Ципун в шпагаті відбив дуже небезпечний удар Дрота з близької відстані. Перший тайм – 1:1.

Перші хвилини другого тайму у України грала друга четвірка, яка протягом кільком секунд двічі змусила вступати в гру Олостіча, і він впорався з небезпечними ударами Єрьоміна та Грицини. А за кілька хвилин з’ясувалося, що Олександр Косенко вирішив продовжити гру третьою четвіркою, яка була складена з гравців «ХІТа», «Урагану» та «Енергії». Свій відрізок часу вона відпрацювала рівно: не було загроз ані воротам Олостіча, ані володінням Ципуна.

До 27-ї хвилин команди грали без моментів, і саме в цей час збірна України пропустила контратаку господарів. Спочатку Хоймоши намагався вразити ворота Ципуна, потім Надь грав на добиванні, але обидва ці удари стали здобиччю Ципуна. Олександр Косенко продовжував тримати херсонську четвірку на лаві запасних, і без неї справи збірної України в атаці йшли кепсько: можна відзначити хіба що дальній удар Журби на 29-й хвилині, після якого м’яч вилетів на кутовий. Тож тренерському штабу збірної України довелося повертати на майданчик Шотурму та компанію в гру. Перша четвірка притиснула Угорщину до володінь Олостіча, Білоцерківець після удару Шотурми намагався переправити м’яча до сітки, але у ворота не влучив.

Гол у другому таймі виник на 34-й хвилині. Єрьомін з кутового зробив передачу на Королишина, той в дотик на Грицину, який з метра спрямував м’яча за призначенням. За хвилину той же Грицина міг оформити дубль, але при виході «2 в 1» пробив набагато вище воріт.

За 3.25 до фінальної сирени Угорщина почала грати з п’ятим польовим гравцем. Перша спроба була ніякою, і завершилася неточним дальнім ударом Давіда, а невдовзі головний тренер угорців Йожеф Турцо вирішив взяти тайм-аут. Вдруге п’ятий у Угорщини вийшов за 2.03 до сирени – без загрози воротам Ципуна. Спроба №3 – за 1.36, і знову без якої-небудь загрози воротам України. Практично з сиреною удар відчаю зробив Дрот – майже в табло, яке засвідчило перемогу збірної України 2:1.

Друга гра між збірними Угорщини та України відбудеться 10 листопада, початок – о 13.30.