Віталій Розпаченюк: «Чекаємо старту юнацької Екстра-ліги»

0
2756

У нинішньому сезоні вперше буде проводитися Екстра-ліга серед 16-річних. У турнірі візьме участь вісім команд, які зіграють між собою в чотири кола. Особливість турніру полягає в тому, що кожен тур буде спареним. Таким чином, кожна команда зіграє 28 ігор. Візьме участь в Екстра-лізі (U-16) і команда СК «Сокіл» – «Сокіл-2». Про те, як проходить підготовка до старту в цьому турнірі, прес-службі клубу розповів старший тренер «Сокола-2» Віталій Розпаченюк.

Віталію Ігоровичу, зовсім скоро «Сокіл-2» почне сезон. Розкажіть про підготовку команди до турніру.

– У цьому сезоні ми зіграємо в двох турнірах – за традицією, візьмемо участь в Чемпіонаті (Кубку) хмельницької Преміум-ліги і Екстра-лізі (U-16). Участь в Преміум-лізі буде носити допоміжний характер – в цих змаганнях у нас буде можливість поекспериментувати, спробувати себе в іграх з дорослими гравцями, дати можливість пограти тим, хто не завжди потрапляє до складу.

Уже відомий склад учасників і календар турніру?

– Так, всі вісім команди підтвердили свою участь, оприлюднений календар і ми знаємо, що в першому турі зіграємо з ДЮСШ-4 з Рівного.

Чи є серед суперників незнайомі команди?

– Дитячий футзал в Україні – це досить невеликий світ, в якому всі один одного знають, тому за великим рахунком, ми всі добре знайомі, вже грали в попередні роки. Цікаво щороку змагатися і спостерігати за тим, як прогресує твоя команда і команди суперників.

Якщо можна, кілька слів про інші команди-учасниці. «Енергія-Інтер-Футзал»?

– Львівська команда. У львів’ян багаті футзальні традиції, тому команди з цього міста завжди амбітні і претендують на найвищі місця. Тренує цю команду Назар Станкевич, який завжди ставить максимальні завдання. У минулому сезоні його команда цього віку посіла третє місце, і, напевно, Назар хоче в цьому сезоні змінити «бронзу» на «золото».

«Футзал-Дніпро»?

– Дніпровська команда. Тренує її Андрій Консевич, ми добре знайомі, спілкуємося. Андрій в минулому сезоні тренував збірну Східної конференції. Він теж максималіст і напевно буде націлювати свою команду на призові місця. Взагалі скажу, що, розповідаючи про суперників, буду повторюватися, тому що зібралася дуже пристойна компанія, і слабких суперників не бачу зовсім.

Що скажете про свого першого суперника ДЮСШ № 4 (Рівне)?

– Наскільки мені відомо, основу команди складуть гравці 2004 року народження, які в минулому сезоні стали чемпіонами країни. Звичайно, їм буде складніше через те, що грати будуть гравці більш молодшого віку, але вони напевно підсиляться гравцями відповідного віку і я вважаю, що точно не будуть аутсайдерами. Тренер команди Андрій Мозеров (він же тренер збірної України 2004-05 р.н.) працює в МФК «Кардинал-Рівне», тісно спілкується з Сергієм Піддубним, так що ДЮСШ № 4 – непростий суперник.

Збірна Харківської області?

– Це нова команда, нічого про неї не знаю. Нещодавно прочитав, що готувати її будуть Віталій Чернишов і Юрій Кобзар, авторитетні у футзальному світі люди. Харківський регіон, як і львівський, має багаті традиції, тому я думаю, що і команда буде хороша.

Команда з гучною назвою «Темп-ЗАЕС-Продексім»?

– Назва сама по собі не грає. Але цю команду тренує Ігор Іванович Черненко, відома в українському дитячому футзалі людина, що виховала багато гравців для команд майстрів – Сильченка, Литвиненка, Шпигаря, Савенка, Бакінського та інших. Думаю, що буде організована, бойова команда, з якою цікаво помірятися силами. А приставка «Продексім» означає, що чемпіон країни допомагає «Темпу-ЗАЕС», і це радує і додатково мотивує одночасно.

«Іллічівець» (Чорноморськ)?

– Теж міцна команда. В останніх кількох змаганнях ми не перетиналися. Дуже хочеться зустрітися з «Іллічівцем», який тренує старший тренер збірної України 2001-02 рр.н. Олександр Каплун.

І останній суперник Академія НФК «Ураган».

– Більш ніж відомий бренд. «Ураган» точно додатково представляти не треба – кваліфіковані тренери, хороша база, багаті традиції. Більш ніж серйозний суперник. Цю команду тренує, наскільки я знаю, Володимир Салій.

Так, дійсно, слабких суперників немає. Можемо сміливо говорити про те, що в Екстра-лізі (U-16) представлені найкращі команди країни цього віку, найкращі школи країни зі своїми традиціями і амбіціями.

– Саме так. Думаю, що кожен тур буде по-своєму цікавий. Ми всі дуже чекаємо старту юнацької Екстра-ліги.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ