Збірні в грудні: бразильці б’ються за Грузію, Сербія їде на чемпіонат світу, яка користь Україні від матчів з Молдовою

0
353

Так склалося за розкладом, що збірні Болгарії та Вірменії, які сперечалися за останню путівку до основного раунду кваліфікації чемпіонату Європи 2022 року, 6 грудня відкрили грудневе вікно УЄФА для матчів футзальних збірних. Вони ж його грою-відповіддю і закрили 9 грудня, таким чином повністю сформувавши групу 2 відбору на Євро-2022. Цікавим в цій парі було те, що обидві гри проходили в Варні, але це не завадило вірменській команді ще в першому матчі здобути переконливу перемогу 4:0. За три дні вірмени вже в статусі номінального господаря майданчику вдруге засвідчили свою перевагу 3:1, але в основному раунді в них будуть набагато майстровиті суперники – збірні Росії, Франції та Грузії.

Битва при Парижі: «чудова п’ятірка» бразильців виборола нічию, цікаве ноу-хау з половинами майданчиків

Кожна з цих трьох збірних за амбіціями така, що навіть друге місце в групі, яке може бути цілком прохідним, буде вважати не кращим результатом. Тому гра між збірними Франції та Грузії була центральною цими днями і привернула величезну увагу тих, хто слідкує за подіями в європейському футзалі.

Грузини після «прольоту» повз чемпіонат світу зробили висновки в притаманному їм стилі, залучивши до своїх лав ще двох відомих та сильних бразильців. До Роніньо, Талеса та Сімі Сайотті додалися Шагінья, який 7 років грав в «Бенфіці», а з цього сезону захищає кольори «Реалу Бетіс», а також Елісандро, колишній гравець «Мовістар Інтеру», володар Кубку УЄФА з футзалу, який зараз грає в Італії за «Реал Сан Джузеппе». На цих п’ятьох натуралізованих бразильців і припав весь тягар відповідальності в грі проти однієї з найбільш прогресуючих збірних Європи.

Роніньо та компанія холоднокровно відреагували на пропущений на другій хвилині м’яч, і на 8-й хвилині після голу «продексімівця» вже були попереду 2:1, а невдовзі після голу Елісандро і 3:1. Дещо повільні французи рішуче взялися за справу і завдяки дублю Мохаммеда за 10 секунд до перерви вийшли вперед 4:3. В другому таймі грузинські бразильці, яких лише іноді на майданчику підмінювали грузини корінні, щільно притиснули господарів до їхніх воріт, і не відпускали навіть після того, як Сімі Сайотті зрівняв рахунок. Але витиснути зі своєї переваги п’ятий гол збірна Грузії не змогла, а в кінці гри вже треба було думати про те, як втримати нічию. Нічия 4:4 – підсумковий рахунок гри, яка стала дійсно прикрасою початку стадії основного раунду в кваліфікації до ЧЄ-2022.

В цій грі був один момент, подібного якому бачити ще не доводилося: в другому таймі Франція та Грузія грали на тих же самих половинах, що і в першому! Тобто, зміни лавами запасних не відбулося взагалі. Можна припустити, що це відбулося за взаємною домовленістю через епідеміологічну ситуацію. І це навіяло деякі філософські думки з приводу того, а навіщо взагалі команди в футзалі саме в цей час, коли вони грають без глядачів, після перерви змінюють половини майданчика? Щоби що? В футболі це може бути доречним через сонце, вітер, інші природні фактори. А де вони в футзалі? Можна пригадати, що в часи початку розвитку українського футзалу грали в залах, де освітлення над однією половиною майданчика було якіснішим, ніж над іншою. Але ж зараз цього немає, вболівальники ще не скоро повернуться на трибуни, тоді до цього цей анахронізм? Вболівальники з великим стажем можуть пам’ятати часи, коли в хокейних матчах в середині третього періоду зупинялася гра і команди змінювали половини льодового майданчика. Але ж і це йшло від тих часів, коли в хокей грали на вулиці. Коли ж хокей став гратися виключно в закритих спорудах, від цього відмовилися, і хокей не постраждав. До речі, вже довелося почути думку, що коли обидві команди всю гру розташовуються на одних половинах, це не досить привабливо виглядає, але це, скоріш за все, сила звички, не більше того.

ЧЄ-2022. Легкі прогулянки для Іспанії та Словенії, Казахстан переміг Угорщину-2

Окрім матчу в групі 2, цими днями відбулися ще чотири матчі основного раунду кваліфікації. Поєдинки, які проходили в Іспанії та Словенії, гідні лише одного речення, щоб про них розповісти. «Фурія роха» спокійно відкатала збірну Латвії 7:0, а збірна Словенії сповна відірвалася на Швейцарії 12:1.

Ще в двох матчах були зафіксовані «сухі» перемоги. Так, Білорусь в Ізраїлі забила господарям тричі, а Казахстан у себе вдома не дозволив жодного разу відзначились гостям з Угорщини. На жаль, гра, яка обіцяла бути дуже цікавою та напруженою, не виправдала сподівань: одна із сильніших збірних Європи грала фактично проти другого складу Угорщини. Перед відльотом до Казахстану виявилося, що в 13-ти гравців збірної Угорщини коронавірус, і це все були провідні футболісти, серед яких основний голкіпер Олостіч та вся перша четвірка в тому вигляді, в якому вона грала в недавніх матчах проти збірної України – це Дрот, Вош, Рабль та Давід. Тож до Казахстану полетіли лише 6 гравців, які місяць тому виходили на майданчик проти українців. За часом 9-го грудня гра Казахстан – Угорщина йшла майже одразу після гри Україна – Молдова і було присутнім відчуття, що це продовження гри, яка була в Запоріжжі. Це була вулиця з одностороннім рухом, коли одна команда лічені рази переходила середину майданчика. Тому сама перемога Казахстану цілком закономірна, але за рахунком 5:0 не зовсім – казахи мали забивати з десяток м’ячів.

Додамо, що матч в Казахстані мали можливість вживу дивитися два представника України: киянка Марина Кирилюк виконувала на ньому обов’язки делегата УЄФА, а Олег Іванов (Дніпро) – спостерігача арбітражу.

ЧС-2021. Остання путівка від Європи дісталася Сербії

Тільки-но 9-го грудня завершилася епопея з визначенням володарів європейських путівок на чемпіонат світу з футзалу, який восени 2021 року пройде в Литві. Ще за підсумком групового етапу право поїхати до Литви отримали збірні Іспанії, Росії, Казахстану, Португалії. Згодом в матчах плей-офф проти Хорватії його вирвала Чехія. Останнє вакантне місце розігрували Сербія та Фінляндія, і перша гра між ними завершилася перемогою сербів 1:0.

Гра-відповідь мала відбутися ще в листопаді, але через коронавірус в одного з гравців збірної Фінляндії була перенесена на грудень. І як показав перебіг подій, такій збірній, як Фінляндія, на чемпіонат світу ще трошки зарано, а кривдник збірної України, збірна Сербії, більш гідна путівки до Литви. Так, Фінляндія заслуговує на повагу: Україна, як ми пам’ятаємо, програла Сербії 2:5, фіни ж у себе вдома спромоглися на нічию 5:5. Після того, як вони пропустили на другій хвилині, була потрібна перемога в два м’ячі, але протягом всієї гри-відповіді Фінляндія не була на чемпіонаті світу жодної секунди, поступаючись в грі 1:2, 3:4, 4:5.

Що ж, Сербія стала останнім, сьомим представником від Європи на чемпіонаті світу. Ми ж можемо «втішатися» тим, що не вийшли з групи, з якої на чемпіонат світу кваліфікувалося одразу дві збірні.

Україна проти Молдови. Спаринги, які не стали подією

При всьому різноманітті міжнародних матчів для футзальної України все ж таки головною подією були два матчі національної збірної проти Молдови. Проте «подією» вони так і не стали, і не тому, що були без глядачів, і тут нічого не закинеш саме українській команді.

Від самого факту матчів збірної можна знайти чимало позитивних моментів:
– головний тренер та футболісти побачилися після майже місячної перерви;
– гравці збірної на кілька днів відволіклися від клубних проблем;
– гравці збірної підзарядилися емоціями від спілкування один з одним;
– гравці збірної непогано провели час, відірвавшись від рідних домівок.

Але хіба заради цього граються товариські матчі? Давайте говорити прямо та чесно – суперник, збірна Молдови, цього разу відверто розчарувала. Нібито збірна Молдови приїхала без трьох гравців, яких не відпустив клуб, але хіба це виправдання того, щоб грати, як відбуваючи якусь важку та неприємну повинність? Що з цих матчів винесли корисного як Олександр Косенко, так і його візаві Володимир Вусатий?

Реально збірна Молдови чинила опір українцям лише в першому таймі першої гри, і подолати його вдалося завдяки перевіреній зброї – стандартам та індивідуальним діям «продексімівської» четвірки. Загалом, в двох матчах вона забила не так багато – 4 м’ячі з 12-ти, але це не тому, що погано грала, а тому, що грала мало. Тренерському штабу збірної України з суперником зрозуміло все стало дуже швидко, тому і можна було дати багато ігрового часу двом іншим четвіркам. З одного боку, другий та третій квартет забили чимало, але з іншого боку – кому забили, і чи треба було для цього показати якісь дива майстерності? Все, що можна взяти з цих двох матчів корисного, це те, що має насторожити: дуже велика кількість власних помилок в захисті, які були не використані суперником в першій грі через недостатній рівень його майстерності. І зі збірними Албанії та Данії така гра в захисті може залишитися безкарною, в подальшому з Хорватією – на це розраховувати не варто.

Анатолій Подвойський, прес-служба СК «Сокіл»