В 4-ому турі вітчизняної Екстра-ліги підопічні Романа Ковальчика на виїзді зіграли внічию із “Кардиналом-Рівне” із Рівного

“Кардинал-Рівне” (Рівне) – “Сокіл” (Хмельницький) –  2:2 (0:1)

Арбітри: Вовчок Ярослав (Івано-Франківськ), Сидорук Олександр (Вінниця)

Cпостерігач арбітражу: Кравцов Сергій (Київ)

Голи: Фаренюк (27,32) Педяш (3, с пенальті), Шеремета (40)

“Кардинал-Рівне”: Дурбан, Новак, Мануйленко, Фаренюк, Піддубний, Кручок, Концеба, Басич, Власович, Чудля

“Сокіл”: Бакінський – Хамдамов (кап.), Шеремета, Педяш, Лисенко – Щербань, Кручек, Кіт, Мартинюк. Запасні: Чех, Вербовий.

Головний тренер: Роман Ковальчик

Попередження:  Кручок (3), Піддубний (40) – Педяш (5), Мартинюк (6), Хамдамов (33), Кручек (40)

Вилучення: Педяш (17, друге попередження), Мартинюк (36, друге попередження)

Господарі почали з місця в кар’єр і вже на перших хвилинах мали два вигідні моменти для взяття воріт – спочатку після удару Мануйленко м’яч влучив у штангу, відбився в спину Бакинського і ледь не перетнув лінію, але воротар «Сокола» встиг його накрити, а потім Концеба по лівому флангу вийшов один на один з голкіпером гостей, але дуель йому програв. Не забиваєш ти – забивають тобі, і цей закон спрацював практично відразу – Кручок завалив у власному штрафному майданчику Шеремету, і арбітр вказав на шестиметрову позначку. До м’яча підійшов Педяш і точно пробив в лівий від воротаря кут – 0:1. Забігаючи вперед, відзначимо що саме ці два гравці – Педяш і Шеремета, були найпомітнішими в складі «Сокола» в цьому матчі, тільки відзначилися абсолютно по-різному.

Педяш через дві хвилини знову опинився в центрі уваги, отримавши від Власовича по нозі, а від арбітра – жовту картку за симуляцію. Саме так. Але про арбітрів у нас знову буде окрема розмова – своєю роботою в цьому матчі заслужили на особливу увагу. Загалом, Педяш отримав попередження від арбітра з Вінниці Олександра Сидорука, і зустріч продовжилася.

На 6-й хвилині повторилася ситуація початку матчу, тільки на цей раз атакували гості – спочатку Дурбан впорався з ударом Лисенко після закидання з кутового, а потім Педяш метрів з п’яти запустив «круглого» вище воріт.

На майданчику пішла досить жорстка, не надто видовищна гра з великою кількістю фолів, яких «Сокіл» набрав більше – до 17-ї хвилини їх було п’ять, а на 17-й в шостий раз правила порушив Хамдамов, і арбітри вказали на 10-метрову позначку. Але цим біди для «Сокола» не обмежилися – Педяш відкинув м’яч, за що отримав другу жовту картку, а разом з нею і червону.

10-метровий взявся бити Фаренюк, але у ворота не влучив. Дві хвилини в більшості успіху господарям не принесли, а найбільше запам’ятався момент, коли Фаренюк бив у порожній кут, але Шеремета, кинувшись під удар, обличчям(!) перевів його в хрестовину. На цьому перший тайм завершився.

У другому команди знову обмінялися гострими випадами – спочатку Бакинський виграв дуель у Мануйленко, а удар Мартинюка відбив Дурбан. А на 27-й хвилині «Сокіл» втратив м’яч в центрі поля, пішла швидка контратака, і Артем Фаренюк чітко замкнув передачу Мануйленко – 1:1. Через п’ять хвилин ситуація повторилася, тільки на цей раз Фаренюку асистував Новак – 2:1. «Соколята» практично відразу випустили «п’ятого», і ледь не пропустили втретє – Концеба зі своєї половини направив м’яч в хрестовину. На 36-й хвилині «жовто-червона злива» продовжилась – Мартинюк отримав друге попередження, і «Сокіл» знову опинився в меншості. Однак оборона «малинових» на чолі з Бакинським вистояла, за дві хвилини до кінця вийшов четвертий гравець, і подоляни пішли на останній штурм. Який закінчився ударом Руслана Шеремети на останній хвилині матчу – м’яч потрапив у Фаренюка, змінив напрямок, і влетів у ворота «салатових» – 2:2. По-справжньому бойова нічия, яка, напевно, не влаштувала жодну з команд. За підсумками туру «Сокіл» як і раніше лідирує, і в наступному турі прийме «ІнБев/НПУ».

На закінчення хочеться подякувати студії рівненського каналу «Перший місцевий» за професійний репортаж і відмінний огляд, в який потрапили майже всі цікаві моменти цього матчу. За винятком одного, який ми подивимося окремо, разом з першою жовтою Педяшу та іншими епізодами.

Що стосується арбітражу, то на нашу думку, один з арбітрів допустив кілька очевидних помилок, а другий судив просто упереджено. Про це – окремо, з підтвердженням у відеосюжеті.