І знову в один м’яч: Україна вдруге була сильнішою за Угорщину

0
241

Менше ніж за добу після першого матчу збірні Угорщини та України знову вийшли на майданчик чудової спортарени «Фенікс», що в Дебрецені, на якій, нагадаємо, проходили баталії фінальної частини чемпіонату Європи 2010-го року. Після першої гри, яка завершилася перемогою українців 2:1, на жаль, від тренерського штабу збірної України ніяких коментарів не було, а от керманич угорців Йожеф Турцо відмітив, що при тому позитиві, який був у його команди при грі в захисті, в атаці не бракувало тактичних помилок, які господарі паркету хотіли б виправити в другій грі та досягти позитивного результату.

Зі змін в складах можна відмітити, що сьогодні в заявці збірної України було 15 гравців (додався Мар’ян Пелех), і на останньому рубежі місце прогнозовано зайняв Юрій Савенко. У нашого суперника теж відбулася зміна голкіпера: Мецей замість Олостіча.

Гра розпочалася з помилки Давіда біля своїх воріт, проте сейв Мецея не дозволив на 12-й секунді відзначитися Миколі Білоцерківцю. Та всього через 18 секунд Шотурма обікрав Рабля, зробив передачу на Білоцерківця, який ударом з 10-ти метрів відкрив рахунок. За хвилину у України вийшла друга четвірка, в якій Микитюк «привіз» собі гол: поперечку гравця «Урагану» перехопив Дрот і без проблем пробив Савенка. Для обміну результативними ударами командам знадобилося менше трьох хвилин.

Надалі на майданчику йшла рівна гра, в якій нечисленні помилки в захисті вдало підчищали Савенко та Мецей. В збірній Україні, як і в першій грі, більше загрози воротам суперника йшло від першої, «продексімівської», четвірки, в той час як друга четвірка діяла лише на стримування угорців. По разу в ній «обрізалися» Педяш та Журба, та угорці не скористалися помилка гравців збірної України.

На 11-й хвилині біля воріт Угорщини збили Педяша, Олександр Косенко швиденько відправив на майданчик першу четвірку, і Шотурма прямим ударом зі штрафного пробив у штангу. А за 3 хвилини попереду вже була збірна Угорщини: Давід з ауту зробив високе закидання на Дрота, і капітан господарів дальнім ударом з 14-ти метрів спрямував м’яча до сітки. Українцям довелося активізовуватися, дальнім ударом про себе нагадав Пелех, але Мецей зіграв надійно.

За 2.46 до закінчення першого тайму угорці отримали право на штрафний, і це було п’яте порушення з боку збірної Україні. Савенко відбив дальній удар по своїм воротам, але надалі українцям треба було діяти дуже обережно. Арбітри на початку гри закривали очі на деякі порушення гостей (зокрема, на пряму ногу Шотурми, якою він пішов на гравця, що бив по воротах), але надалі вже нічого з порушень не пропускали. Гості зі складного становища вийшли за рахунок контролю м’яча, і фатальної помилки не припустилися. Перший тайм за Угорщиною – 2:1.

Одразу по перерві у України Шотурма вийшов на майданчик у воротарській футболці, а до першої четвірки доєднався Микитюк. Результат така зміна принесла за хвилину. Удар Білоцерківця прийшовся у штангу, м’яч відскочив до Шотурми і після його поперечної передачі відзначився Михайло Зварич. Україна продовжила грати з п’ятим, і за хвилину після діагоналі від Зварича другий м’яч в свій актив записав Білоцерківець. Різкий перехід гостей на гру «5 на 4» вочевидь застукав Угорщину зненацька, і Україна розвернула події на майданчику на 180 градусів.

За рахунку 2:3 вже господарі вирішили грати з п’ятим – ним вийшов Норберт Хорват. Гра перемістилася на українську половину, але суттєвої загрози воротам Савенка не було. Так обидві команди і грали надалі – на своєму м’ячі з п’ятим польовим гравцем.

На 28-й хвилині біля порожніх воріт помилився Корсун, чим Давід скористався сповна, і рахунок став нічийним. Але це не означало, що обидва тренери відмовилися від того, щоб їхні підопічні попрактикувалися в грі «5 на 4». Після екватору тайму у гостей «п’ятим» виходив Кузь – це було тоді, коли на майданчику діяла третя четвірка. В грі стало багато сумбуру, і коли склади були в форматі «4 на 4», Україна вийшла вперед – це Зварич спрямував м’яча в дев’ятину ударом з 10-ти метрів.

Ближче до завершення гри кожна з команд діяла по результату: Україна прагнула більше контролювати м’яч, Угорщина – за ліпшої нагоди переходила на гру з п’ятим. Господарі так і не знайшли вагомих аргументів, щоб відігратися, і Україна в Дебрецені здобула другу перемогу.

2:1 та 4:3 – такий підсумок двохматчевого протистояння збірних, які в світовому рейтингу посідають 12-те (Україна) та 29-те (Угорщина) місця. Попереду у обох команд відбіркові матчі ЧЄ-2022, які розпочнуться в грудні.

Дебрецен. 10 листопада. Товариський матч
Угорщина – Україна – 3:4 (2:1)

Угорщина: Мецей (Олостіч, 21) – Давід, Дрот, Вош, Рабль – Шабо, Хоймоши, Шентеш-Біро, Н. Хорват, Шишка, Ш. Хорват, Надь, Тот

Україна: Юрій Савенко – Михайло Зварич, Микола Білоцерківець, Петро Шотурма, Ігор Корсун – Мар’ян Пелех, Сергій Журба (Олександр Педяш), Микола Микитюк, Тарас Кузь – Сергій Малишко, Микола Грицина, Тарас Королишин, Олег Єрьомін – Кирило Ципун

Голи: Золтан Дрот, 3,14, Річард Давід, 28 – Микола Білоцерківець, 1,23, Михайло Зварич, 22,33