АФУ і представники клубів намітили контури наступного сезону

0
2049
Чемпіонат футзальної Екстра-ліги 2016/17 стартує 20 серпня

У середу, 25 травня, в столичному Будинку футболу відбулись розширені збори представників клубів Екстра-ліги та Першої ліги. На зборах були присутні представники 8-ми клубів Екстра-ліги (відсутні були представники херсонського “Продексіма”): “Енергія” (Львів) – Володимир Фелишин, “Локомотив” (Харків) – Павло Некрасов, “Спортлідер+” (Хмельницький) – Артем Глас та Роман Ковальчик, “ЛТК/Інбев/НПУ” (Луганськ/Житомир/Київ) – Андрій Голякевич та Юрій Шацький, “Титан-Зоря” (Покровське) – Віталій Соломка, “Ураган” (Івано-Франківськ) – Олександр Бубен та Олег Ковальський, “Приват” (Кривий Ріг) – Віталій Поляков, “Кардинал-Рівне” (Рівне) – Володимир Валявка, а також представників двох клубів Першої ліги: “ХІТ” (Київ) – Володимир Котляр, “Uni-Laman” (Чорноморськ) – Денис Гончаренко та Максим Коптєв.

Склад Екстра-ліги
На зустрічі представники клубів Першої ліги заявили про бажання їхніх команд в наступному сезоні грати у Екстра-лізі. Проте остаточний склад учасників Екстра-ліги стане відомим після 15 червня. До цієї дати клуби повинні надати АФУ листи-підтвердження участі в Екстра-лізі та оплатити 10 000 грн на рахунок АФУ як гарантію участі.

Диплом С для головних тренерів Екстра-ліги
7 клубів підтримали пропозицію того, щоб головні тренери обов’язково повинні мати категорію С, проте у двух клубів були уточнення. По цьому питанню був знайдений компроміс: якщо команда запрошує головного тренера без диплому категорії С, то він направляється на навчання при першій же можливості.

Створення відкритого для всіх клубів Екстра-ліги відеобанку всіх матчів чемпіонату
Всі клуби підтримали це питання, проте питання в його технічній реалізації. Пропозиція була доповнена вимогою завантаження матчів не пізніше 24 годин після їх завершення.

Присутність в заявці на матч двох гравців віком до 21 року
Пропозиція не знайшла підтримки у клубів.

Пропозиція команди Спортлідер+ проводити спарені матчі в турах та грати матчі чемпіоната в 2 тайми по 25 хвилин замість 20
Представники клубів пропозицію Хмельницької команди не підтримали.

Совещание4

Дата початку чемпіонату
Представники клубів врахували вимоги головного тренера збірної України Олександра Косенка та ухвалили рішення про старт чемпіонату 20 серпня. В разі участі київського ХІТа в Екстра-лізі, ХІТ пропустить перші тури (їх буде перенесено) та розпочне участь в чемпіонаті лише в жовтні через зайнятість гравців команди в змаганнях з пляжного футболу.

Схема проведення чемпіонату
Схема проведення залишається незмінною – після регулярного чемпіонату в 2 кола пройде плей-офф за участі восьми команд. Єдина зміна – в разі нічийного результату на всіх стадіях плей-офф буде додатковий час. Якщо і в такому разі не буде виявлено переможця, буде пробиватися серія пенальті.

Суперкубок України
Питання проведення Суперкубку та визначення дати проведення остаточно не вирішені та потребують додаткових обговорень.

Формат проведення Кубка України
Вирішено проводити Фінал чотирьох Кубка України. В 1/8 та 1/4 фіналу команди будуть грати по два матчі.

Оплата арбітражу
Представники клубів більшістю голосів підтримали пропозицію оплачувати арбітраж єдиним платежем в АФУ. Раніше клуби оплачували арбітраж безпосередньо арбітрам. Проте остаточне рішення буде прийняте 15 червня.

Створення при клубах других команд для молодих футзалістів
Деякі команди підтримали цю ідею, проте інші команди заявили про неможливість створення юнацьких команд в нинішніх реаліях.

Телепроект Екстра-ліги
На засіданні було презентував Телепроект Екстра-ліги, суть якого зводиться до того, що АФУ та клуби спільними зусиллями будуть рухатися в напрямку покращення якості трансляцій матчів, стандартизації трансляцій та розширення присутності на телевізійних каналах. Якість картинки планується довести до телевізійної, титри стандартизувати в трансляціях усіх матчів, зробити обов’язковими повтори та наявність коментатора. Також запропоновано всі трансляції вести на YouTube та створювати й публікувати трансляції не пізніше ніж за 48 годин до початку матчів.

Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ, Sport.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ