Чемпіонат Хмельницького з футзалу серед ветеранів 35 років і старше: «Університет» робить переконливий крок до чемпіонства

0
1603

Поєдинки 5-ого туру змагань видалися неймовірно видовищними та багатими на забиті м’ячі

Входить у вирішальну стадію розіграш чемпіонату Хмельницького з футзалу серед ветеранів 35 років і старше, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. У суботу, 9-ого квітня, змагальний марафон продовжився матчами 5-ого туру, за підсумками яких інтрига в боротьбі за призові місця зросла до максимуму. Лідерську позицію закріпив «Університет», який в центральній грі туру доволі неочікувано розгромив «Арсенал», опустивши його на третє місце у турнірній таблиці. Випередив його «Ротор», який не залишив «Менсу». В матчі за «шість очок» «Хлібник» здобув вольову перемогу над «Фаворитом», впритул наблизившись до чільної трійки. Про все це далі у нашому огляді.

«Університет» – «Арсенал» – 11:1 (5:1)

Арбітри: Жмурко, Божко

Голи: Антонюк (8, 9, 30), Чайковський (12, 20), Воловик (15), Ращик (17, 22, 30), Сяньков (32), Пампурак (38) – Криськов (13)

«Університет»: Сандулов, Сяньков, Рефель, Чайковський, Мороз, Ращик, Воловик, Пампурак, Антонюк

«Арсенал»: Петричук, Стасюк, Сендель, Кострицький, Глушко, Криськов, Муравський

Попередження: Стасюк (18)

Програму 5-ого туру відкривав його центральний поєдинок, у якому зустрічалися на той момент перша та друга команди у турнірній таблиці – «Університет» та «Арсенал». Численна глядацька аудиторія очікувала розкішного матчу двох класних за грою та складами колективів, однак на ділі вийшло все зовсім по-іншому. Виною тому, перш за все, більш ніж переконлива гра «Універа», який продемонструвавши в повній мірі свої найкращі якості, влаштував форменний розгром своєму головному опоненту в боротьбі за чемпіонство.

Початок матчу пройшов на зустрічних курсах. На підступний удар Мороза зі штрафного під поперечину, який не без зусиль парирував Петричук, «каноніри» відповіли розкішним моментом Сенделя, який після пасу з глибини на швидкості викотився віч-на-віч із Сандуловим, однак не зумів у ближньому бою переграти кіпера «Універа». З часом «Арсенал», який в силу різних причин не міг розраховувати на Сергеєва та Подлюка в цьому надважливому у турнірному плані матчі, поступово почав «підсідати» фізично. Це і не дивно, оскільки левову частку ігрового часу «Арсенал» діяв на майданчику лише однією четвіркою, в той час як його суперник мав у власному розпорядженні два повноцінних квартети. До пори до часу Петричук відчайдушно рятував свою команду, двічі зреагувавши на вбивчі удари у виконанні Ращика, але і він виявився безсилим на 8-ій хвилині, коли Антонюку після провалу захисту суперника залишалося з кількох метрів лише влучити у порожній кут після прострілу активного Ращика на дальню стійку – 1:0. Через декілька секунд номінальні гості знову були вимушені розпочинати гру від центрального півкола. Чайковський, вишукано перекинувши м’яч через Стасюка, на швидкості вийшов віч-на-віч із Петричуком, і відпасував праворуч на набігаючого Антонюка, який вразивши вже порожню ціль, оформив дубль – 2:0. «Арсенал» в надії змінити хід подій на паркеті, розпочав підключати Петричука до власних атакувальних дій в якості п’ятого польового, однак ця тактика не принесла успіху «канонірам». Навпаки, саме помилку кіпера номінальних гостей результативно використав Чайковський, довівши рахунок на табло до розгромного. «Арсенал» не знітився, і вже у наступній атаці один м’яч відквитав Криськов, влучним ударом з лінії воротарського завершивши націлений пас від Сенделя, однак відродження інтриги у матчі не послідувало. Спочатку відновив перевагу «Універа» у три забиті м’ячі Воловик, вдало зігравши на добиванні після удару Антонюка, а під завісу першого тайму чергова помилка голкіпера «Арсенала» увінчалася для нього черговим забитим м’ячем, автором якого став Віталій Ращик – 5:1.

В дебюті другого тайму змінювати цифри на табло міг Сендель, який блискучий сольний прохід по флангу завершував підступним ударом в ближній кут, однак Сандулову ногою в останній момент вдалося перевести сферу на кутовий. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Антонюк розкішним пасом вивів на ударну позицію Ращика, і той зусиль партнера не змарнував, оформивши дубль у матчі – 6:1. «Універ» не зупинявся на досягнутому, і невдовзі закріпив і так більш ніж переконливу перевагу номінальних господарів Чайковський, влучно пробивши у ліву «шістку» з розвороту після скидки Рефеля – 7:1. Цей гол остаточно надламав «канонірів», чим з успіхом і скористався їх суперник. «Феєрив» Антонюк, який спочатку записав на свій рахунок «асист» Ращику, який зірвав овації трибун своїм голом п’ятою оформивши хет-трик, а потім Володимир і сам провів свій третій гол у матчі, блискуче пробивши зльоту впритирку із стійкою метрів з 15-ти після затяжної атаки своєї команди – 9:1. «Арсенал» відповів ударом Кострицького у стійку, що неабияк додало спортивної злості номінальним господарям. Спочатку Сяньков, виявившись найспритнішим на дальній стійці після прострілу Мороза, довів рахунок на табло до двозначного, а остаточну крапку під розгромом «Арсеналу» підвів Пампурак, блискуче пробивши у верхній кут після передачі Антонюка – 11:1 на користь «Університету», який і надалі продовжує крокувати турнірною дистанцією без очкових втрат, і впритул наближається до омріяного чемпіонства. Для його здобуття Антонюку і компанії достатньо перемогти бодай в одному з двох заключних поєдинків на турніру, у яких суперника «Універа» будуть «Хлібник» та «Менс».

«Менс» – «Ротор» – 2:9 (0:4)

Арбітри: Божко, Жмурко

Голи: Юзвак (38, 38) – Федорко (6), Крутяков (9), Главацький (11, 12, 40), Федоченко (27), Шпаков (30, 35), Власов (31)

«Менс»: Януш, Попов, Головко, Гілюк, Юзвак, Демидес, Левчук, Намба, В. Павлюк

«Ротор»: Лановий, Главацький, Федоченко, Логвіненко, Крутяков, Деусов, Шпаков, Власов, Федорко, Олексійчук

Попередження: Юзвак (20), Левчук (29)

Наступними на майданчик вийшли представники різних полюсів турнірної таблиці – «Менс» та «Ротор».

Розпочався матч з атак номінальних гостей, які втілили власну ігрову перевагу у забитий м’яч на 6-ій хвилині матчу. Перший гол у зустрічі став наслідком блискучої індивідуальної майстерності Федорка, який обігравши на замасі захисника, холоднокровно пробив впритирку із стійкою з лінії воротарського – 0:1. На куражі «Ротор» міг відразу подвоїти власну перевагу, однак дива воротарської реакції продемонстрував Януш, в неймовірному стрибку врятувавши свою команду від вірного голу після ефектного удару Крутякова п’ятою в дальній кут. Відповідь «Менса» видалася не менш небезпечною. Гілюк цілком міг зробити рахунок на табло рівним, однак відверто вибачив суперника, пробивши із забійної позиції над поперечиною. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Крутяков виявився в потрібному місці та в потрібний час після розіграшу кутового, і потужно пробивши в протихід Янушу, подвоїв перевагу «Ротора» – 0:2. Цей гол на деякий час відправив номінальних господарів у стан гроггі, чим з успіхом скористався Главацький, якому після виважених передач від Власова та Федорка залишалося лише не промахнутися з кількох метрів – 0:4. «Ротор» не зупинявся на досягнутому, і ще до завершення першого тайму цілком мог довести рахунок на табло до непристойного, однак, на щастя для «менсівців», удари Деусова та Федоченка прийняли на себе каркас воріт номінальних господарів.

Початок другого тайму затьмарився травмою Ланового, і його на останньому рубежі «Ротора» вимушено замінив Олексійчук. Цей епізод не особливо вплинув на розстановку сил на паркеті, оскільки основні події як і раніше розвивалися біля воріт номінальних господарів, які на 27-ій хвилині вп’яте у матчі були вимушені розпочинати гру від центрального півкола. Відзначився Федоченко, холоднокровно вдотик пробивши впритирку із стійкою після прострілу із флангу – 0:5. Через декілька миттєвостей «роторці» отримали право на пенальті в епізоді, коли Левчук сфолив у власному карному майданчику на Логвіненку, однак удар Олексійчука з «точки» прийшовся у стійку воріт. Але і примхлива пані Фортуна не допомогла йому врятуватися від голу на 30-ій хвилині, коли Шпакову після вивіреного пасу врозріз від Деусова залишалося лише влучити у порожній кут з кількох метрів, з чим капітан «Ротора» і успішно впорався – 0:6. «Ротор» продовжував домінувати на майданчику, протягом кількох хвилин ще двічі змусивши капітулювати Януша. Спочатку відзначився Власов, який після пасу від Главацького та провалу захисту суперника забивав вже у порожню ціль, а через декілька миттєвостей дубль у матчі оформив Шпаков, невідпорно пробивши у ліву «шістку» після вдалої гри у відборі – 0:8. Після цього номінальні гості дещо «збавили оберти», чим і скористався Юзвак, який дублем у власному виконанні дещо скоротив розрив у рахунку, однак останнє слово в матчі всеодно залишилося за гравцями у жовтих футболках, а конкретніше, за Михайлом Главацьким, який влучивши у ціль майже з нульового кута оформив хет-трик у протистоянні та встановив остаточні цифри на табло – розгромна перемога «Ротора» із рахунком 9:2, який завдяки цьому успіху піднімається на другий щабель у табелі про ранги змагань, потіснивши з нього «Арсенал».

«Фаворит» – «Хлібник» – 1:2 (0:0)

Арбітри: Божко, Жмурко

Голи: Савчук (32) – Голенко (34, 40)

«Фаворит»: Савчук, Д. Огороднічук, Р. Огороднічук, Сироватко, Кобзаренко, Войтович, Студенець

«Хлібник»: Голенко, Алексейчук, Міль, Власов, Філіпенко, Мокроцький, Лисай, Атласюк

Попередження: Войтович (4), Савчук (18) – Міль (29), Алексейчук (32)

Вилучення: Войтович (17, друге попередження)

Завершував програму 5-ого туру «матч за шість очок», в якому зустрічалися сусіди по турнірній таблиці, «Фаворит» та «Хлібник». Обидвом колективам аби продовжувати боротьбу за призові місця в очному двобої потрібна була лише перемога.

Перший небезпечний момент у зустрічі створили номінальні гості. Змінювати нулі на табло міг Власов, але виявившись на ударній позиції пробив прямісінько у голкіпера. Цей епізод став свого роду «тривожним дзвіночком» для гравців «Фаворита», які стали впевненіше діяти в захисті та цілеспрямованіше в атаці, і як наслідок, довгий час володіли мінімальною територіальною перевагою, однак втілити її у забиті м’ячі завадили, перш за все, натхненні дії Мокроцького на останньому рубежі власних воріт, який як мінімум двічі рятував свою команду від вірних голів після підступних пострілів у виконанні Савчука та Сироватко. Під завісу першого тайму не витримали нерви у Войтовича, який отримавши друге попередження, залишив «Фаворит» у чисельній меншості, однак номінальним гостям цим не вдалося достойно розпорядися. Найреальніший момент для того, аби матеріалізувати кількісну перевагу «Хлібника» у забитий м’яч був у Атласюка, який після потужного удару в ліву «шістку» метрів з 7-ми, вочевидь, вже бачив м’яч у сітці воріт суперника, однак Студенець, витягнувшись в струнку зумів кінчиками пальців перевести сферу на кутовий.

Голів ж у матчі вболівальники дочекалися на 32-ій хвилині, коли «фаворитівці» заробили право на перспективний штрафний удар поблизу воріт суперника, і лідер атак «помаранчевих», Віктор Савчук, красиво пробивши поверх стінки у правий верхній кут – 1:0. До честі «Хлібника», він не опустив руки, і вже через дві хвилини зумів відновити статус-кво у рахунку. Своєчасний м’яч для номінальних гостей провів Голенко, який влучним ударом впротихід голкіперу завершив розкішний пас врозріз від Атласюка – 1:1. Повіривши у власні сили, номінальні гості стали наполегливіше діяти в атаці, і свого досягли на останніх секундах протистояння. Героєм зустрічі став той ж таки Голенко, який красиво у падінні переправивши сферу у ціль після прострілу активного Атласюка приніс своїй команді надважливу перемогу – 2:1 на користь «Хлібника», який завдяки цьому успіху продовжує дихати в спину трійці лідерів змагань.

Наступні матчі турніру відбудуться вже у неділю, 10-ого квітня, в спорткомплексі УМВС. Початок ігор – о 13:00.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ