ФК “Спортлідер+”: підсумки сезону 2015/2016

0
1537

Надаємо Вашій увазі цікавий аналітичний матеріал, присвячений підсумкам виступів ФК “Спортлідер+” у сезоні 2015/2016 від сайту UA-Футбол

“Спортлідер+”.
Місце в регулярному чемпіонаті: 4.
Плей-офф: 4-е місце.
Кращий гравець за версією UA-Футбол: Дмитро Калуков.

Віце-чемпіон України сезону 2014-2015 вступав у новий сезон зі значними змінами. Одна тільки зміна на “тренерському містку” чого варта. Після того, як Віктор Мглинець привів команду до срібних медалей Екстра-ліги, було оголошено, що новим головним тренером буде Роман Ковальчик, який до цього тренував “ЛТК”. І з цього моменту в хмельницькому клубі почалася кадрова перебудова. Було зрозуміло, що Ковальчик прийде не один, а з декількома вже екс-“телефоністами”. Так і сталося. Прийшли такі гравці, як Андрій Лисенко та Ілля Бакінський, який у луганській команді був третім воротарем. Але тепер він отримав можливість прогресувати, оскільки зі “Спортлідера+” пішли Максим Лисенко (перебрався в білоруський “Дорожник”) і Олександр Поправка. Причому, відхід Лисенка був дуже несподіваним. Максим грав у “Спортлідері+” на правах оренди, оскільки права на викуп належали “Локомотиву”. Однак, вийшло так, що цей талановитий голкіпер і з “Локо” новий контракт не підписав, і Хмельницький не повернувся. Тому, Ковальчику довелося робити воротарську бригаду зі згаданого Бакінського і Богдана Тимощука, який був віце-капітаном команди в “срібному” сезоні.

Взагалі перед Ковальчиком було поставлено завдання побудувати таку ж командну піраміду, як у “ЛТК” до переїзду в Суми. Але ж і завдання здобути медалі у другому сезоні поспіль ніхто не відміняв. Тому, з цього випливає висновок: перед новим тренером було поставлено подвійне завдання. І було цікаво подивитися на те, як “Спортлідер+” буде вбивати двох зайців одразу.

Сезон показав, що вбити двох зайців буде складно. Все почалося з того, що новачкам знадобився час для того, щоб адаптуватися в “Спортлідері+”. І це стосувалося не тільки Лисенка і Бакінського, а й молодих футзалістів, яких Ковальчик залучав з “Спортлідера-2”. А знаючи те, що Роман Миколайович завжди вважався спеціалістом по роботі з молоддю, то можна було очікувати того, що він буде підпускати молодь практично з самого початку сезону. Так, в принципі, і вийшло. Однак, цьому посприяло ще одна обставина. Справа в тому, що в середині сезону “Спортлідер+” залишили два провідних гравця – Олексій Фетько та Дмитро Михайленко. Обидва пішли в “Продексім”. До того ж, херсонський клуб деякий час “вів” Дмитра Калукова, але лідер подолян все-таки залишився у складі подолян. І, як показав час, не даремно. Тому що він знову став кращим бомбардиром команди за підсумками сезону, вів її за собою у важкі хвилини і передавав свій досвід молодим гравцям. А поруч з таким досвідченим футзалистом стрімко прогресували Артур Подлюк, Андрій Хамдамов та інші вчорашні дублери. Не всі, правда, але в більшості випадків їх прогрес неможливо було не відзначити. А як в ігровому плані виріс Руслан Шеремета! Безумовно, в цьому є заслуга Романа Ковальчика.

Однак, є й негативні моменти. Безумовно, відхід Фетька і Михайленка в середині сезону позначився на грі “Спортлідера+”. У підсумку Калукову часто доводилося тягнути команду самому. Хоча іноді йому допомагав у цьому Олександр Педяш. Дуже довго довелося чекати, коли звикне до нових партнерів Лисенко, який теж може в якийсь момент повести команду за собою. Не додавала оптимізму і ідея Ковальчика з новим капітаном. Калуков зізнався, що носити капітанську пов’язку – не для нього. Тимощук, який вже мав “капітанський” досвід, не завжди демонстрував стабільну гру. Тому, наставник “лідерів” пішов на кардинальні заходи: у кожній грі був новий капітан, а потім вже команда повинна була визначитися. Однак, вже ближче до початку матчів плей-офф стало помітно, що частіше за інших з капітанською пов’язкою команду на ігри виводили Хамдамов і Шеремета. Але, мабуть, так ніхто до кінця і не визначився, хто з них – капітан, а хто – віце-капітан. Тому, з такою плутаниною подоляни і підходили до матчів плей-офф.

Враховуючи все вищесказане, мало хто вірив у те, що “Спортлідер+” буде здатний пробитися в півфінал, і тим більше – поборотися за медалі. Тим більше, якщо врахувати, що в чвертьфіналі їм довелося зіткнутися зі старими знайомими – “Титан-Зорею”, яка жадала реваншу за поразку у чвертьфінальній серії сезону 2014-2015 і за складом була досвідченіша (правда, це не завадило хмельниччанам обіграти “Титан-Зорю” наприкінці регулярного чемпіонату). Однак, “Спортлідер+” залишив цю чвертьфінальну серію за собою, отримавши шанс поборотися за медалі у другому сезоні поспіль.

Проте, у півфіналі сталося повторення фіналу 2015-го року. “Локомотив” знову не дав шансів “Спортлидеру+”. Тому, повторити досягнення, яке встановив Віктор Мглинець, Романові Ковальчику не вдалося. Так само як і не вдалося здобути бронзові медалі, оскільки різниця між “Спортлідером+” і “Продексімом” відчувалася. Звичайно, якби “лідерам” вдалося повністю зберегти свій “срібний” склад, то вони напевно б “пободались” з херсонцями. Але – не в цей раз.

Якщо підсумувати все вищесказане, то слід зробити наступні висновки. З поганого – “Спортлідеру+” не вдалося повторити своє досягнення зразка 2015-го року. Більше того – вони взагалі залишилися без медалей. Кадрова перебудова по ходу сезону була, напевно, головною причиною цього. З хорошого – завдяки Роману Ковальчику ми побачили у справі молодь “Спортлідера+”, якій залишається лише побажати подальшого прогресу. Знаючи те, як Ковальчик працює з молоддю, можна не сумніватися, що результат буде не за горами. І якщо молоді “лідери” вже зараз стануть ключовими гравцями команди, то за перспективу в хмельницькій команді можна не турбуватися. І, можливо, тоді у “Спортлідера+” з’явиться нова “срібна” команда. А, може, і “золота”.

Артем Терентьєв, UA-Футбол

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ