ФК «Спортлідер+» пропонує внести зміни у регламент Екстра-ліги на наступний сезон (офіційний прес-реліз)

0
1568

З кожним роком у українському футзалі все тече і міняється, однак структура змагань у його найпрестижнішому дивізіоні, вітчизняній Екстра-лізі, залишається сталою і доволі рідко зазнає якихось бодай косметичних змін. Аби вдосконалити сам турнір, зробити його ще цікавішим, хмельницький клуб пропонує декілька корисних тезисів, які без сумніву стали б свого роду родзинкою при затвердженні регламенту Екстра-ліги у наступному сезоні.

ФК «СПОРТЛІДЕР+» ПРОПОНУЄ ЗБІЛЬШИТИ ТРИВАЛІСТЬ ІГРОВОГО ЧАСУ ДО 25 ХВИЛИН «ЧИСТОГО» ЧАСУ

По-перше, ФК «Спортлідер+» пропонує збільшити тривалість ігрового часу у матчах Екстра-ліги з 20 до 25 «чистих» хвилин. Це нововведення вже було випробувано на матчах Кубку Свободи у серпні 2015 року, і в усіх його учасників («Спортлідер+, «Енергія», «Продексім» та «Ураган» – прим. автора) викликало лише схвальні відгуки. Цьогоріч при проведенні даного турніру планується за основу взяти таку ж схему. Це нововведення дозволить рівень змагань підняти на більш високий щабель і дасть поштовх очільникам клубів розвивати власну клубну систему. Гравці матимуть більшу кількість награних годин, впродовж яких отримуватимуть безцінний досвід виступів на подібному рівні та зростатимуть, як виконавці.

ФК «СПОРТЛІДЕР+» ПРОПОНУЄ ВВЕСТИ СПАРЕНІ ТУРИ ТА ВІДМОВИТИСЯ ВІД ДОВГОТРИВАЛИХ ПАУЗ У ЧЕМПІОНАТІ

По-друге, ФК «Спортлідер+» закликає до введення спарених турів та впорядкуванні календаря Чемпіонату. По аналогії з минулими сезонами, вимушені довготривалі «вікна», пов’язані із участю українських клубів у розіграшу Кубку УЄФА та матчами національної збірної України з футзалу, є досить болісними для наставників багатьох команд, оскільки їх левова частка не може постійно підтримувати власних підопічних у ігровому тонусі. Крім того, це дозволить зацікавити та змусити піти на трибуни значно більшу кількість вболівальників, які отримуватимуть змогу спостерігати в одному місті впродовж двох ігрових днів ціле сузір’я кращих команд та гравців України.

Також ФК «Спортлідер+» пропонує при затверджені календаря на наступний сезон максимально зменшити паузи у Чемпіонаті до мінімуму. До прикладу, у Росії, Білорусії, Іспанії, Польщі паузи у Чемпіонаті не перевищують двох тижнів, натомість у календарі нашого Чемпіонату чомусь паузи досягають трьох і більше тижнів. Наш клуб, закликає усі команди ставити в рівні умови.

ФК «СПОРТЛІДЕР+» ПРОПОНУЄ КУБОК УКРАЇНИ З 14 ФІНАЛУ І ДО ФІНАЛЬНОЇ СТАДІЇ ПРОВОДИТИ З ДВОХ МАТЧІВ

Свою позицію щодо можливих змін у інтерв’ю клубній прес-службі люб’язно висловив головний тренер ФК «Спортлідер+», Роман Ковальчик:

– Безумовно, в останні роки наш чемпіонат відчутно омолодився і збільшення ігрового часу у матчах Екстра-ліги стало б вагомим поштовхом для подальшого розвитку молодих виконавців, нашого майбутнього. Це б пришвидшило психологічний ріст гравців, тактико-технічний прогрес тренерського штабу, та й стало б дуже корисним для вболівальників. Не секрет, що вболівальники завжди приходять на трибуни, аби побачити видовище. Так чому йому б не тривати довше?

Спарені тури? Ось в Україні наразі 9 команд грають у регулярному чемпіонаті лише 18 ігрових днів, в той час як в сусідній Росії «регулярка» триває 36 турів, в Іспанії – 40. Введення спарених турів дозволить значно збільшити кількість ігор в чемпіонаті та додати ігрових годин гравцям, а нам, тренерам, дозволить тренувальний процес зробити дещо збалансованішим, оскільки довготривалих переїздів стане менше.

І ще одне побажання на рахунок розіграшу Кубку України. Пропоную очільникам дещо змінити його формат і зробити по два матчі на кожному з етапів, або, як варіант з 14 фіналу, що поставить усі команди-учасниці в рівні умови, а турнір зробить значно цікавішим.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ