«Futsal Masters». «Гредар Футзал Тім»: граємо, щоб розвиватися та вижити

0
1857

В п’ятницю, 30 серпня, в заключний день групового етапу міжнародного турніру «Futsal Masters», який наступного тижня прийматимуть польські міста Олесніца та Єльч-Лясковіце, хмельницький «Сокіл» в групі А зіграє з командою з найнижчим рейтингом – це представник першої ліги «Гредар Футзал Тім» з міста Бжег.

Якщо в польській футзальній Екстракласі лічені команди можна вважати професійними, то що вже казати про першу лігу, яка в Польщі складається з двох груп, «Північ» та «Південь», в яких минулого року грало по 12 команд. «Гредар Футзал Тім» приймає участь в турнірі «південних» команд, і минулого року він посів в своїй групі 8 місце.

«Гредар Футзал Тім»: залишилися в першій лізі – і добре

Заснований в 2012 році, «Гредар Футзал Тім» лише з 2016 року вирішив грати в першій лізі. Дебют виявився невдалим, про що свідчить останнє, 11-те місце в турнірній таблиці. При чому, цікаво, що команда на своєму майданчику не виграла жодного матчу, а всі три свої перемоги здобула в гостях. Спробував свої сили «Гредар Футзал Тім» і в Кубку Польщі, де зігравши в першому раунді з Університетом Зеленої Гури в основний час 6:6, поступився в серії пенальті 0:2.

В порівнянні з дебютним роком результат «Гредара» в сезоні-17/18 можна вважати вже проривом – сьоме місце. Команді вочевидь не вистачало стабільності. Наприклад, вдома вона змогла здобути перемоги над «Оржель Футзал» та «Глівіце», відповідно, першою та третьою командами, але в гостях «Гредар» грав дуже невдало, іноді поступаючись з рахунками 0:8, 0:11, 0:5. Того сезону в Кубку Польщі команда з Бжега зійшла з дистанції після першого ж раунду, програвши «Польковіце» 4:5.

Щодо минулорічного восьмого місця, то воно для «Гредар Футзал Тім» було закономірним. Команда стабільно брала очки з аутсайдерами групи, і також стабільно поступалася тим, хто боровся за високі місця. Левова частка забитих м’ячів була на рахунку Патрика Дикуса – 21 з 64-х, що дозволило йому стати третім серед усіх голеадорів групи «Південь». У другого в «Гредарі» за результативністю, Матеуша Міки, було всього 7 влучних ударів.

Загалом, на минулий сезон головним у «Гредара» було завдання втримати місце в першій лізі, і воно було успішно вирішене. До того ж, в Кубку Польщі команда відіграла вже не в одному раунді, а в трьох. В 1/32 фіналу «Гредар Футзал Тім» здолав «Одру» з Ополє 6:4, а в 1/16 зброю перед бжегівцями склав «ГКС Тихи» 1:6. В 1/8 фіналу «Гредар Футзал Тім» чинив гідний опір представнику Екстракласи «Пясту», але поступився 2:3.

Наша людина в Бжегу

Серед тих гравців, які минулого сезону захищали кольори «Гредар Футзал Тім», неможливо не звернути увагу на єдиного легіонера команди, 23-хрічного українця Сергія Остапишина, якого дуже добре знають в нашому клубі. Понад 6 років тому ще юнаком Сергій грав в «Спортлідері+» разом з нинішнім директором СК «Сокіл» Артемом Гласом та адміністратором нашої команди Сергієм Алексейчуком.

Говорити, що хмельничанин в «Гредарі» на провідних ролях, не доводиться – в минулому сезоні на його рахунку лише один забитий м’яч.

Надалі – у зв’язці з «Аканою Оржель»

Починаючи з нового сезону, можна говорити про новий поворот долі. Місяць тому «Гредар Футзал Тім» підписав угоду про партнерство з «Аканою Оржель». Відстань між містами Бжег та Єльч-Лясковіце всього 27 км, тож на меті співпраці розвиток футзалу в регіоні, розвиток обох команд в організаційній та маркетинговій сфері.

Підписання угоди між Гредаром та Аканою

Щодо спортивної частини, то за два тижні до підписання угоди було оголошено, що перепідписаний контракт з головним тренером «Гредара» Ярославом Паталухом, який очолив «Гредар Футзал Тім» в середині сезону-18/19. А специфічним моментом є те, що Ярослав Паталух обов’язки головного тренера в «Гредарі» буде поєднувати з роботою асистентом Чуса Лопеса в «Акані Оржель». Головне ж завдання Паталуха на найближчий сезон залишається незмінним – збереження прописки в першій лізі.

Ярослав Паталух

Під цю задачу влітку підписані та перепідписані польські футзалісти: Рафал Ожог, Пшемислав Матейко, Януш Фабьяняк, Каміл Кухарські (повернувся з оренди з «Акани Оржель»), Ян Рожек (повернувся з «Гурніка» (Польковіце)), Павел Бочарські (із «Одра»), Пьотр Румак та Міхал Гороховські (грали у великий футбол), Даміан Маковські та молодий голкіпер Каспер Голіньські (обидва прийшли по обміну з «Акани Оржель»), і що важливе – вдалося зберегти основну ударну силу, забивного Патрика Дикуса.

На даний момент вже відомо, що в новому сезоні в групі «Південь» першої польської ліги зіграє 12 клубів. Перший тур запланований на 21-22 вересня, і суперником «Гредар Футзал Тім» буде новачок ліги, клуб з Бохні.

Нагадаємо, що матч міжнародного турніру «Futsal Masters» між «Соколом» та «Гредар Футзал Тім» відбудеться в Єльч-Лясковіце в п’ятницю, 30 серпня. Початок – о 18.00 за місцевим часом (19.00 за Києвом).

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ