Коли є характер, перемогти ніщо і ніхто не завадить

0
776

Що не гра, то новий склад – це про хмельницький «Сокіл», і, звичайно, не від хорошого життя. Травми, хвороби, дискваліфікації гравців – все це призводило до того, що головному тренерові нашої команди Роману Ковальчику постійно доводилося корпіти над тим, яких же гравців виводити на майданчик. Це більше стосувалося складу другої четвірки, в якій на кого не поглянь це необстріляні юнаки. Але тільки сьогодні, в грі 13-го туру Favbet Екстра-ліги проти АФФК «Суми», можна було казати, що склад «Сокола» десь наближується до оптимального. Це стало можливим з відновленням Артура Подлюка, який гру проти сумчан розпочав в другій четвірці, та з поверненням до гри після дискваліфікації Кирило-Іллі Бабака, який зайняв своє звичне місце в першому квартеті.

Вже в перші хвилини гри гості продемонстрували, наскільки серйозно вони заряджені на перемогу. Постійний пресинг обох четвірок не дозволяв «Соколу» налагодити атаку, втрати м’яча у наших гравців йшли вже в середині майданчика, доводилося повертатися і знову чинити опір наполегливим сумчанам. В цей час дуже надійно грав Бабенко, і з кожним його відбитим ударом це додавало впевненості партнерам. Перша загроза воротам Пєтухова була створена на 10-й хвилині: Сохорук неочікувано поліз на двох суперників, пройшов їх і пробив, удар був не самим складним, але це все ж таки була загроза.

А невдовзі в грі почалися цікаві події. На 10-й хвилині після удару Зеленкевича по нашим воротам м’яч влучив у руку Подлюку, який був в цей момент на паркеті, і арбітри, не вагаючись, вказали на 6-тиметрову позначку. Те, що пенальті – це ще не гол, всім присутнім довів Богдан Бабенко. Він діяв по удару Цілика, і впевнено відбив м’яч, а там вже і партнери допомогли. Ту би впевненість, з якою арбітри поставили «точку», на протязі всієї гри да в обидві сторони, їм би ціни не було, але це був не день Олексія Фесенка та його менш досвідченого колеги Олега Дуцяка.

Оскільки прості рішення не дозволяли пробитися до гостьових воріт, гравцям «Сокола» довелося шукати більш витончені ходи, і саме це принесло результат. На 15-й хвилині Хамдамов однією передачею черпаком відрізав весь захист суперника, Пєрвєєв опинився наодинці проти Пєтухова і ударом над воротарем в дотик відправив м’яч до сітки. Іван Скіцко відчув, що гра дещо змінюється, вирішив не чекати і одразу після цього взяв-тайм аут.

Ну, а далі почалися суддівські дива з того, що після дальнього удару Хамдамова рука Яссіна, що стояв на лінії воріт, не дозволила м’ячу опинитися в сітці. Все було очевидним навіть для гравців АФФК «Суми» (правда, окрім самого Яссіна), які зупинилися, очікуючи свистка та вироку. Але шок – ані свистка, ані вироку, і лише кутовий. Що це було: затьмарення, неуважність, втрата концентрації? Все це можливо у одного, але щоб одразу в обох… Співпадіння? Відповідь всі знають.

Тим часом, намагання сумчан відігратися йшли в основному через своїх «стовпів» – Катериніна та Острогу. З ними, дійсно, було важко боротися. М’яч дуже часто до них доходив, а далі йшла або атака самотужки, або скидка під удар. З труднощами, але хмельничани виходили зі складного становища, а на 19-й хвилині знайшли ще одну нагоду для результативного удару. Це Пєрвєєв з ауту прострілив в штрафний майданчик, і Абзалов в дотик пробив повз Пєтухова. Костянтин давно вже не забивав, і так відсвяткував забитий м’яч, що отримав жовту картку за неспортивну поведінку. За хвилину команди пішли в роздягальні, а табло показувало 2:0 на користь «Сокола».

Те, що це далеко не все, підопічні Івана Скіцка довели по перерві. М’яч доволі багато був біля володінь Бабенка, гості виконали з десяток різноманітних стандартів, а скоротили рахунок, коли на 23-й хвилині Острога ситуативно опинився один проти Токара, після чого «розвернув» його і з розвороту спрямував м’яч в дальній кут.

Напруга зросла неймовірно, гравці і так були всі на нервах, а тут ще і судді не забували про себе нагадувати. Логіка, коли можна очікувати свистка, а коли не варто, була відсутня, і це в повній мірі стосується четвертого фолу «Сокола», коли м’яч влучив в руку Подлюка, яка була в такому природньому положенні, що природніше не буває. Тим часом, «стовпи» АФФК «Суми» продовжували діяти ефективно, і на 33-й хвилині Катеринін поновив рівновагу, але зробив це не в класичному стилі, а після дотепної передачі Зеленкевича.

Зазвичай за такого розвитку гри, коли 2:0 перетворюється на 2:2, психологічну перевагу має та сторона, яка зрівняла рахунок. Але, на щастя «Сокола», це не стосувалося звітної гри – Роман Ковальчик знайшов підхід, щоб гравці показували характер. На 34-й хвилині Зеленський поштовхом відправив Пєрвєєва на паркет, за що отримав попередження, а «Сокіл» право на перспективний штрафний. Не з першої спроби, а з другої він перетворився на гол! Удар Подлюка прийшовся в стінку, але Артур підібрав м’яча, відпасував на Хамдамова, який низовим ударом знову вивів «Сокіл» вперед – 3:2.

Гості з таким перебігом подій миритися не хотіли і заграли агресивніше. Натхнення їм надавало і те, що «Сокіл» «повис» на п’яти фолах, і бажання цим скористатися у гравців АФФК «Суми» було природнім. Щоб у ворота господарів поставили два пенальті, це далеко не в кожній грі можна побачити, але якщо бути дуже-дуже пильними, якими були цього дня арбітри, тоді, а чому би і ні. На 37-й хвилині Острога в штрафному майданчика «Сокола» «відклеївся» від Хамдамова і опинився на паркеті, арбітр Олег Дуцяк продемонстрував найвищий пілотаж зору і друге вказав на «точку». Бити пенальті знову пішов Цілик, і цього разу таки переграв Бабенка.

Це були заключні миттєвості Богдана в грі, на майданчику з’явився Шевченко, і це означало, що «Сокіл» буде грати з «п’ятим». Сергій в цьому сезоні забивав вже двічі, міг додати до свого активу і третій м’яч, але на 38-й хвилині після прострілу Пєрвєєва відправив м’яча вище вже відкритих воріт. Гості ж тримали в голові наявність у «Сокола» перебору фолів, і не втрачали спроб цим скористатися. Коли Кефа вперше впав на паркет біля воріт «Сокола», Олег Дуцяк для початку обмежився лише усним попередженням. Після другої аналогічної спроби Кефи заробити для «Сокола» зайвий фол, рішення було вже більш суворим – жовта карта, а вона для гравця гостей була вже другою.

Так за 1.55 до сирени сумчани залишилися в меншості, і щоб її використати, «Соколу» знадобилося менше хвилини – перший удар Пєрвєєва був заблокований, а от другий вже став голом. Одразу Іван Скіцко кинув Цілика на майданчик «п’ятим», і у АФФК «Суми» таки була нагода уникнути поразки, але Зеленкевич з метра не забив таким же дивним чином, як трохи раніше це було і з Шевченком. Подібних нагод у гостей вже більше не було, і «Сокіл» здобув таку бажану та потрібну перемогу.

Три очки дозволили хмельничан в турнірній таблиці піднятися з останнього місця на рядок вище. Наступна гра у нашої команди наступного тижня – 3 грудня в Харкові проти «Моноліта-Viva Cup».