«Моноліт-Viva Cup» – «Сокіл». Анонс матчу Favbet Екстра-ліги

0
650

Цими днями в міжнародному календарі УЄФА розпочинається грудневе вікно для проведення матчів (товариських та офіційних) національних збірних, і це дозволяє командам Favbet Екстра-ліги трохи надолужити прогаяне та зіграти раніше незіграні матчі, яких цього тижня пройде аж три. Один з таких у «Сокола» буде найближчого четверга, 3 грудня в Харкові, де хмельничани зіграють з місцевим «Монолітом-Viva Cup».

Про цю гру взагалі можна казати, що вона (поки що) в Favbet Екстра-лізі є такою, терміни якої переносилися найбільше – якщо підходити строго, то тричі. Першою її базовою датою було 24 жовтня, згодом її через COVID-19 в «Соколі» перенесли на 7 листопада, проте наша не змогла вийти зі спалаху цього захворювання, і гру змістили на 5 грудня. Кінцевою ж датою гри стало 3 грудня, і якщо відштовхуватися від Регламенту чемпіонату Favbet Екстра-ліги, в якому прописано, що не вважається переносом зміщення дати гри лише на день в будь-який бік, а тут є дві доби, то фактично маємо ще один перенос. І він стався через те, що домашня арена «Моноліту-Viva Cup», Палац спорту «Локомотив», не в змозі прийняти гру 5-го або 4-го грудня.

Між 24-м жовтня та 3-м грудня – півтора місяця, це для спортивних команд великий термін, і є підстави вважати, що ті обставини, які склалися навколо гри між командами Романа Перадзе та Романа Ковальчика, підуть тільки на корить якості гри, яку ми побачимо в четвер. Наприкінці жовтня «Моноліт-Viva Cup» та «Сокіл» знаходилися в дещо виснаженому стані: їхня очна гра за календарем з 10-го туру і до нього Favbet Екстра-ліга жила в стані перегонів коней на іподромі – коло за колом, коло за колом, а перепочинок ще далеко. У харків’ян, якщо пригадати, не було передсезонної підготовки в її класичному вигляді, оскільки вони з невеличкою паузою з аматорських змагань переключилися на Екстра-лігу. Щодо «Сокола», і це ми вже відмічали, то для більшості наших молодих гравців такий виснажливий графік ігор з тижня в тиждень був в диковинку, а він складний навіть для футболістів, які знаходяться в розквіті футбольного віку. Зараз же – інша справа. В Favbet Екстра-лізі вже було кілька пауз: і передбачених календарем, і вимушених, тож обидві команди мають бути «свіжими» і в доброму ігровому тонусі.

Попередні два тури були складним випробуванням для новачка Favbet Екстра-ліги – в них були матчі спочатку з «Продексімом», потім з «Ураганом», а це чемпіон України та володар національного кубку. Цього сезону в Favbet Екстра-лізі всяке різне вже бувало, і ці команди зазнавали несподіваних втрат. Але навряд чи було багато очікувань, що харків’яни розживуться в цих поєдинках очками. Цього і не сталося – дві поразки з загальним рахунком 1:11. Цікавим було те, що після гри в Івано-Франківську Роман Перадзе побачив певні тривожні тенденції в своїх підопічних, і це він озвучив таким чином: «Деякі хлопці заблукали у нас: неправильно сприймають свої сили. Для того щоб перемагати, треба виходити працювати. Треба бігти вперед, бігти назад, а деякі вважають, що можна і не побігти і недопрацювати. Футзал за це карає».

В цих словах ще може мова йти і про те, що влітку майже всі гравці (за виключенням, зрозуміло, досвідчених Бондара, Овсяннікова та Чуднова) зі статусу аматорів перейшли в статус професійних гравців. І якщо раніше можна було, десь працюючи, тренуватися двічі-тричі на тиждень, а по вихідним пограти з такими ж не надто підготовленими суперниками в форматі 25 хвилин «брудного» часу, то зараз у гравців «Моноліту-Viva Cup» більш жорсткий режим життя. Це неблизькі переїзди між містами України, щоденні тренування, тактичні заняття, і матч за матчем, де суперники більш кваліфіковані тактично і фізично, і тут вже треба напружуватися кожну секунду кожної зміни свого перебування на майданчику. Для цього треба ламати себе психологічно, а чи абсолютно всі гравці, які є в розпорядженні Романа Перадзе, ментально до цього готові? Це, дійсно, питання.

Його тезка, Роман Ковальчик, цього головного болю позбавлений, адже всі хлопці «Сокола» свідомо йшли до команди, де все поставлене на професійні рейки: і режим повсякденного життя, і тренувальний процес, і те, як треба ставитися до вимог Екстра-ліги. Інша справа, що, розуміючи всі вимоги, не всі можуть їх втілювати в силу свого віку та ще триваючого фізичного розвитку. Але це справа наживна і така, яку з часом можна поправити.

Те, що «Сокіл» міцніє та мужніє, наочно продемонструвала наша остання гра проти АФФК «Суми», суперника, який грає в класичний силовий футзал. Щоб його здолати, треба бути кращим не тільки в тактиці та техніці, але і не поступатися в силових єдиноборствах. А їх, коли дієш проти таких гравців, як Катеринін чи Острога, не може бути на майданчику обмаль. В повному обсязі виключити лідерів сумської команди не вийшло, але те ж саме відбувалося, коли з сумчанами грали і деякі інші клуби Favbet Екстра-ліги, які знаходяться в турнірній таблиці вище «Сокола». Тож більше, ніж пів справи було зроблено, а решту довершило те, що відпрацьовується в тренувальному процесі. Це і індивідуальна майстерність гравців (пригадаємо хоча б шедевральний м’яч у виконанні зв’язки Хамдамов-Пєрвєєв), це і постійна, щоденна копітка праця над шліфуванням стандартних положень, те ж саме стосується гри в більшості, не принципово, чи «5 на 4», чи «4 на 3».

Три очки, взяті «Соколом» в грі проти АФФК «Суми», були дуже важливими. Не менш важливі і ті три залікових пункти, які стоять на кону в нашій грі проти «Моноліту-Viva Cup». Про що тут багато казати, коли між командами різниця всього два очки, а після гри є три суттєво різних один від одного варіанти: або вона збережеться, або вона зросте до п’яти очок, або на одне буде більше вже у «Сокола». А щоб додати грі принциповості, нагадаємо, що в першому колі гра з «Соколом» була для «Моноліта-Viva Cup» дебютною в Екстра-лізі, і перший млинець виявився глевким – хмельничани перемогли 3:1. «Соколу» ж доводити нічого не треба, треба вийти в Харкові на гру з тим же настроєм, з тією ж рішучістю, з тим же характером, які в кожного гравця були на грі з АФФК «Суми», та підтвердити, що він сильніший, ще раз.

Чемпіонат України. Favbet Екстра-ліга. 10 тур. 3 грудня, четвер

«Моноліт-Viva Cup» (Харків) – «Сокіл» (Хмельницький)

Харків. Палац спорту «Локомотив». 13.00
Арбітри: Дмитро Дудка (Обухів), Ігор Дудінов (Дніпро), Андрій Швець (Харків)
Спостерігач арбітражу: Геннадій Гора (Київ)
Делегат матчу: Ігор Шишка (Харків)

Трансляція на офіційному сайті СК «Сокіл» та на You Tube-каналі Асоціації футзалу України.

В решті матчів 10-го туру Favbet Екстра-ліги були зафіксовані такі результати:
«ІнБев» – «ХІТ» – 3:4
«Ураган» – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» – 2:1
«Продексім» – «Кардинал-Рівне» – 3:4
АФФК «Суми» – «Енергія» – 4:1

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ